Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Najstarsze drużyny Akademii skonfrontują się z Legią

Najstarsze drużyny Akademii skonfrontują się z Legią

5 grudnia 2022

Dla naszych najstarszych drużyn Akademii to będą niezwykle ważne i prestiżowe mecze towarzyskie z Legią. W ramach swoistego dokończenia sezonu jesiennego ekipy U19 i U17 zmierzą się w Książenicach z rówieśnikami Legii Warszawa.

 

Do tych arcyciekawie zapowiadających się konfrontacji, które szczególnie dla naszych zawodników powinny być cenną lekcją dojdzie na boisku pod balonem w Legia Training Center w Książenicach (gmina Grodzisk Mazowiecki). Na pierwszy ogień pójdzie spotkanie starszych roczników Legii i Zagłębia. Młodzi sosnowiczanie, trenowani przez Adriana Kaczkowskiego zajęli 4. miejsce w I Lidze Wojewódzkiej A1 Junior. Po sezonie zdobywali kolejne doświadczenia w trakcie serii gier sparingowych z zespołami z Czech (Sigma Ołomuniec, SFC Opava, MFK Karvina). Legia U19 po jesiennej rundzie w Centralnej Lidze Juniorów, gdzie rywalizacja stoi na bardzo wysokim poziomie zajmuje 11. miejsce.

Z kolei drużyna Łukasza Nadolnego właśnie zakończyła jesienny sezon w Centralnej Ligi Juniorów U17 w grupie zachodniej. Nasi siedemnastolatkowie mają za cel utrzymanie się w rozgrywkach i jest duża szansa, że zostanie on zrealizowany. Ich rówieśnicy z Legii to absolutny top w tym roczniku – warszawianie zajmują 1. miejsce w grupie wschodniej mając na koncie tylko jedną porażkę. Konfrontacja z takim przeciwnikiem to możliwość pobrania kolejnej nauki i zdobycia kolejnych doświadczeń.

LTC Książenice (boisko pod balonem):

Legia Warszawa – Zagłębie Sosnowiec (U19)
Środa, 7 grudnia, godz. 16:00

Legia Warszawa – Zagłębie Sosnowiec (U17)
Środa, 7 grudnia, godz. 18:00

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin