Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Nasze drużyny juniorskie odpadły z turnieju o Puchar firmy Rekpol

Nasze drużyny juniorskie odpadły z turnieju o Puchar firmy Rekpol

5 czerwca 2024

W środę ruszył Turniej o Puchar Śląskiego Centrum Florystycznego „REKPOL” w kategorii U19 i U17. Obie nasze drużyny odpadły z tych rozgrywek na etapie ćwierćfinałów. Juniorzy starsi przegrali domowe spotkanie z GKS-em Tychy 1:2, natomiast drużyna U17 złożona w dużej części z młodszego rocznika uległa na wyjeździe GKS-owi Katowice 2:5.

Starszy rocznik prowadzony przez trenera Łukasza Matusiaka stoczył twardy bój z ekipą GKS Tychy, mając w wyjściowym składzie 7 zawodników z drugiej drużyny Zagłębia. Dodatkowo w II odsłonie na boisku ze sztuczną nawierzchnią pojawił się Karol Adamiec. Zawodnicy ze starszego rocznika nie wpłynęli jednak znacząco na końcowy rezultat, mimo że starali się pomóc młodszym kolegom.

Zaczęło się bardzo optymistycznie, w 13. minucie Bartosz Zawojski technicznym uderzeniem trafił do siatki, po wcześniejszych zagraniach Igora Dziedzica z Bartoszem Martoszem. Kilka minut później tyszanie wyrównali, w efekcie technicznego uderzenia Kacpra Słonka, który popisał się tzw. „krzyżakiem”.

Goście prowadzili po I połowie 2:1, nastawiając się w drugiej na grę w defensywie i sporadyczne kontry. Z kolei sosnowiczanie niemal nie schodzili z połowy przeciwnika, jednak – jak zauważył po spotkaniu trener Matusiak – nie stworzyli sobie jednak zbyt wielu klarownych okazji. Ostatecznie jego podopieczni musieli przełknąć gorzką pigułkę, jaką było odpadnięcie ze wspomnianej imprezy.

U19 Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 1:2 (1:2)

1:0 Bartosz Zawojski, 13 minuta
1:1 Kacper Słanek, 16 minuta
1:2 Jakub Matusik, 38 minuta

Zagłębie: Kabała – Poradowski, Wybański, Sraga – Wojdas, Figura, Zawojski, Celej, Trębacz – Martosz, Dziedzic. Rezerwowi: Adamiec, Blecharczyk, Dąbek, Mądry, Ociepa, Stawowy, Zając (bramkarz), Ściera, Żądło.
Tychy (skład wyjściowy): Begier – Pluta, Matyjas, Rawski, Myszor – Słanek, Matusik, Oleksy, Kudyba – Wróbel, Gurgul.

U17 GKS Gieksa Katowice – Zagłębie Sosnowiec 5:2 (4:2)

Bramki dla Zagłębia: Kacper Grzesikowski, Dominik Blecharczyk

Wyniki Turnieju o Puchar Śląskiego Centrum Florystycznego „REKPOL” w kategorii U19 TUTAJ.