Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Niedosyt po derbach Zagłębia Dąbrowskiego!

Niedosyt po derbach Zagłębia Dąbrowskiego!

10 czerwca 2024

Mimo wielu dogodnych okazji golowych drugiej drużynie Zagłębia nie udało się zakończyć IV-ligowego sezonu wygraną. W derbach Zagłębia Dąbrowskiego, czyli potyczce z Przemszą Siewierz mieliśmy wynik bezbramkowy. Dwójce nie udało się niestety utrzymać w IV lidze śląskiej i w nowych rozgrywkach zespół zagra w V lidze. Życzymy powodzenia, a przede wszystkim szybkiego powrotu do ligi czwartej!

IV LIGA ŚLĄSKA – GRUPA 1.
Zagłębie II Sosnowiec – Przemsza Siewierz 0:0
Zagłębie II: Wałek – Krawiec, Wybański, Smoleń – Mędrala (66’ Wojdas), Zawojski, Barć (70’ Celej), Małkowski (85’ Gaszewski), Tobiczyk (46’ Dziedzic) – Wołowiec (46’ F. Blecharczyk), Mielczarek (66’ Płuciennik).
Przemsza: Witek – Siemański, Tora, Bartusiak, Bębenek – Zaharczenko, Cieślar, Wolny, Niemiec – Adamiecki, Kamiński. Ponadto w II połowie grali: Jarka, Kieca, Klama, Timochina, Sołtysik.
Sędziował: Rafał Rokosz z Siemianowic Śląskich. Widzów: 150.
Trener Grzegorz Bąk: Niedosyt, jak cały sezon… Jesteśmy tego świadomi, że mieliśmy sytuacje, by wyjść na prowadzenie i wygrać mecz, ale ich nie wykorzystaliśmy. Cieszy to, że kolejni chłopcy z rocznika 2007, czyli Blecharczyk i Gaszewski mieli okazję debiutu w seniorach.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2005-2006)
Zagłębie Sosnowiec zakończyło rozgrywki na drugim miejscu

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 (ROCZNIK 2007)
Rozgrywki w grupach zakończone. Drużyna Łukasza Nadolnego zajęła 12. miejsce w grupie zachodniej i utrzymała się w rozgrywkach.

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2008)
Rozgrywki zakończone nasz zespół zajął 7. miejsce

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2009)
Zagłębie Sosnowiec – Skra Częstochowa 2:1
Mecz rozegrany awansem

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2010)
Rekord Bielsko-Biała – Zagłębie Sosnowiec 6:4 (4:0)
1:0 ?, 5 minuta
2:0 ?, 22 minuta
3:0 ?, 37 minuta
4:0 ?, 40 minuta
4:1 Sroka (as. Marynowski), 44 minuta
5:1 ?, 53 minuta
5:2 Klima (as. Ziółkowski), 59 minuta
5:3 Bebel (as. Krawiec), 65 minuta
6:3 ?, 73 minuta
6:4 Bebel (as. Tomczyk), 78 minuta
Skład: Nowak – Tomczyk, Węglarczyk, Krawiec, Marynowski – Matysek, Klima, Miśkiewicz – Herman, Bebel, Kaszuba. W składzie również: Nowak, Zubek, Ziółkowski, Sroka
Trener Jakub Wiśniewski:W tym spotkaniu popełniliśmy bardzo dużą liczbę błędów, niestety dla nas większość z nich była niewymuszona. Mecz bardzo otwarty, z ogromną ilością sytuacji bramkowych z obu stron. Jestem zadowolony z determinacji naszej drużyny w drugiej połowie i mentalnym podejściu, ponieważ widziałem chęć zwycięstwa pomimo niekorzystnego rezultatu. Dziękuję również każdemu trenerowi, który w tym sezonie dołożył swoją cegiełkę do rozwoju sportowego tych chłopaków, a także zawodnikom za cały sezon ciężkiej pracy!

Zagłębie Sosnowiec – MUKP Dąbrowa Górnicza 5:1 (1:0)
1:0 Krawiec, 14 minuta
2:0 Bebel (as. Tomczyk), 46 minuta
3:0 Bebel, 48 minuta
4:0 Klima , 70 minuta
5:0 Herman , 77 minuta
5:1 ?, 80 minuta
Skład: Dudka – Krawiec, Węglarczyk, Zubek, Marynowski – Matysek, Klima, Miśkiewicz – Herman, Sroka, Bebel. W składzie również: Nowak, Tomczyk, Kaszuba, Ziółkowski
Trener Jakub Wiśniewski:Mimo dużej przewagi na boisku i w rezultacie końcowym, oczekujemy lepszych zachowań zawodników w poszczególnych momentach meczu, głównie kiedy u rywali nie widać już determinacji. Cieszy nas ilość kreowanych sytuacji oraz odbiorów na połowie przeciwnika.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2011)
Górnik Zabrze – Zagłębie Sosnowiec 2:0

I LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK MŁODSZY (ROCZNIK 2012)
Zagłębie Sosnowiec – GKS GieKSa Katowice 2:4

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin