Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Niwy Brudzowice – Zagłębie II Sosnowiec 1:5 (0:2). Dziewiąta wygrana z rzędu

Niwy Brudzowice – Zagłębie II Sosnowiec 1:5 (0:2). Dziewiąta wygrana z rzędu

18 maja 2022

Piłkarze drugiej drużyny Zagłębia kontynuują serię zwycięstw w ramach rozgrywek Klasy okręgowej „Zina Katowice-Sosnowiec” Grupa 4, w której mocno się usadowili na fotelu lidera. Wyjazdowa wygrana z Niwami Brudzowice w ramach zaległej 20. kolejki, to ich 9. zwycięstwo z rzędu w tym roku.

 

Po pauzie kartkowej zagrali Damian Hałatek i Łukasz Uthke-Nowak (ale zaczął na ławce), ponadto do składu wrócił Sebastian Kopeć. Na specyficznym wąskim boisku sosnowiczanie dość długo nie mogli się „wstrzelić” i dopiero w 32. minucie Adrian Troć pokonał Wojciecha Ciszewskiego. Receptą na zagęszczoną obronę gospodarzy były z pewnością strzały z daleka. Tak też uczynił Troć, który uderzył zza pola karnego i futbolówka trafiła idealnie w długi róg. Potem było już tylko łatwiej.

W opinii trenera Damiana Nowaka to było najtrudniejsze spotkanie w rundzie wiosennej dla drugiej drużyny Zagłębie. Mimo tego – wysoka wygrana, co dobrze świadczy o zespole i jego profesjonalnym podejściu do każdego rywala.

– To boisko zdecydowanie utrudniało nam grę. To był dla nas najtrudniejszy mecz wiosną, ze względu na to bardzo małe boisko, ale najważniejsze, że zwycięski. Rywale bardzo nisko bronili, więc ciężko było się przedostać w ich pole karne, a nawet jego pobliże. Ale Adrian Troć w końcu „złamał” swoją akcję do środka, uderzył z dystansu i piłka wpadła w długi róg, w boczną siatkę. Ta sytuacja rozwiązała worek z bramkami. Gdzieś w 60. minucie Niwy opadły z sił i mieliśmy potem dużą przewagę i sporo sytuacji sam na sam z bramkarzem – podsumowuje zwycięski mecz w Brudzowicach trener Damian Nowak.

W najbliższą sobotę nasz zespół zmierzy się na wyjeździe z Sarmacją Będzin (godz. 13:00).

Niwy Brudzowice – Zagłębie II Sosnowiec 1:5 (0:2).

0:1 Adrian Troć, 32 minuta
0:2 Mateusz Popczyk, 41 minuta (asysta Alex Tanque)
1:2 Jakub Górniak, 52 minuta
1:3 Alex Tanque, 54 minuta (asysta: Roman Terbalyan)
1:4 Alex Tanque, 65 minuta (asysta: Łukasz Turzyniecki)
1:5 Roman Terbalyan, 78 minuta (asysta: Alex Tanque)

Niwy: Ciszewski – Góra, Starzyński, Rybak, Wilk – Łukowski, Górniak, Tokarz, Szydłowski – Filipecki, Kruk.
Rezerwa: Czaplak (bramkarz), Bogacki, Mańka, Prysak, Sadowski.
Zagłębie II: Frankowski – Machała, Kopeć (48’ Chęciński), Kłosek (69’ Uthke-Nowak) – Turzyniecki, Barć (74’ P. Wybański), Hałatek, Kozłowski (46’ Kaczmarek) – Alex Tanque, Popczyk (46’ Terbalyan), Troć (74 Janosz).

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin