Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Nowy Projekt Akademii

Nowy Projekt Akademii

16 grudnia 2020

Przedszkola Zagłębia to nowe przedsięwzięcie Akademii Zagłębia Sosnowiec, którego celem jest zapoznanie dzieci w wieku przedszkolnym z szeroko rozumianą kulturą fizyczną i promowanie aktywności ruchowej wśród najmłodszych.

Przygotowany przez specjalistów w pracy z dziećmi program Przedszkoli Zagłębia zawiera treści z zakresu gier i zabaw ruchowych z ukierunkowaniem na piłkę nożną. Zajęcia trwające 45-60 minut i odbywające się cyklicznie 1 lub 2 razy tygodniowo, prowadzone będą przez wykwalifikowanych trenerów Akademii Piłkarskiej Zagłębia Sosnowiec.

Koordynator projektu trener Łukasz Walczak:
Cieszę się, że mimo trudnych czasów spowodowanych pandemią udało nam się rozpocząć kolejny projekt Akademii, który kierujemy do najmłodszych dzieci w Zagłębiu Dąbrowskim. Tym razem to nie dzieciaki przyjeżdżają do nas, lecz my odwiedzamy je w przedszkolach. 

Jaki jest cel tego projektu? Pragniemy rozwijać zdolności piłkarskie i ruchowe najmłodszych. Podczas zajęć skupimy się na doskonaleniu sprawności ogólnej oraz podstaw koordynacji, które są w tym wieku najważniejsze.  Poprzez zabawę będziemy też uczyli dzieci podstaw techniki piłkarskiej kontroli i czucia piłki. 

Projekty które mam przyjemność koordynować, czyli Junior Football, Zagłębie Grassroots oraz Przedszkola Zagłębia, pokazują jak olbrzymi potencjał drzemie w regionie Zagłębia Dąbrowskiego. Budujące jest to, że tak wielu rodziców zdaje sobie sprawę jak ważną rolę w rozwoju ich dzieci stanowi sport i bardzo się cieszę, że zaufali w tym aspekcie naszej Akademii.”

 

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin