Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Oceniamy drużynę U-8 (rocznik 2016). Z każdym dniem widać progres i postęp w grze

Oceniamy drużynę U-8 (rocznik 2016). Z każdym dniem widać progres i postęp w grze

11 lutego 2024

Podsumowujemy jesienne występy zespołów naszej Akademii. Jedne z nich walczyły o ligowe punkty, a inne rywalizowały na „nieligowych zasadach”. Dzisiaj podsumowujemy pracę drużyny U-8 rocznika 2016.

 

Trenerzy Igor Chmielewski i Ewelina Cebula:

Runda jesienna dla zawodników to przede wszystkim zdobywanie nowych doświadczeń jako uczniów klasy sportowej. Dzięki tej formule zawodnicy spędzają tygodniowo ponad 16 godzin na rozwijaniu się w różnych aspektach piłkarskiego rzemiosła. Ostatnie pół roku przyniosło wiele gier, między innymi z Górnikiem Zabrze, Piastem Gliwice, Hutnikiem Kraków czy Rozwojem Katowice. Dzięki grze w wymagającym środowisku zawodnicy mogą rozwijać swoje umiejętności techniczno-taktyczne. Następne miesiące będą również pełne nowych wyzwań i doświadczeń. Rocznik 2016 weźmie udział między innymi w Pucharze Tymbarka. W nadchodzącym półroczu będziemy się skupiać na poprawie gry 1×1 oraz na zwiększeniu świadomości boiskowej, co będzie skutkowało większym zrozumieniem działań podejmowanych na boisku.

Trener Sławomir Chodor:

W okresie wakacyjnym drużyna przeszła wielką metamorfozę i została podzielona na drużynę szkolną, gdzie treningi odbywają się w trakcie lekcji i popołudniową dla dzieci, które nie uczęszczają do szkoły sportowej. Jako grupa popołudniowa w każdy weekend rozgrywaliśmy mecze kontrolne, turnieje czy uczestniczyliśmy w rozgrywkach Ligi S9. Głównym aspektem szkolenia na który chcemy zwrócić szczególnie uwagę w pracy z rocznikiem 2016 jest gra 1×1, brak bojaźni w podejmowaniu decyzji i przede wszystkim radość z możliwości przebywania na boisku i gry w piłkę nożną. Chłopaki potrzebowali trochę czasu na dostosowanie się do nowych warunków kadrowych, jednak z każdym kolejnym dniem widać progres i postęp w naszej grze. Przyszły rok zapowiada się bardzo interesująco pod względem sportowym. Mamy zaplanowane wartościowe gry kontrolne i turnieje, np. Bellsport CUP w Zakopanem czy Cutline CUP w Szalowej.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin