Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Oceniamy drużynę U-9 (rocznik 2015). Drzemie w niej wielki potencjał…

Oceniamy drużynę U-9 (rocznik 2015). Drzemie w niej wielki potencjał…

6 lutego 2024

Podsumowujemy jesienne występy zespołów naszej Akademii. Jedne z nich walczyły o ligowe punkty, a inne rywalizowały na „nieligowych zasadach”. Dzisiaj podsumowujemy pracę drużyny U-9 rocznika 2015.

 

Trener Krzysztof Ślęzak:W ostatnim półroczu nasza drużyna rozegrała 10 gier kontrolnych z takimi przeciwnikami jak: Banik Ostrawa, Stal Rzeszów, BVB Goczałkowice, Stadion Śląski, SMS Radzionków, Unia Kosztowy, GKS Jastrzębie. Zagraliśmy również na kilku mocno obsadzonych turniejach: Warszawa, Licheń, Zabrze, a także w ramach Ekstraligi Talentów (Trzebinia i Sosnowiec) oraz turniejach bardziej lokalnych w Bytomiu oraz Andrychowie. Uczestniczyliśmy również w rozgrywkach Ligi S9.
Zawodnicy w sierpniu brali udział w swoim pierwszym obozie sportowym i zdecydowana większość świetnie poradziła sobie z kilkudniową rozłąką od rodziców, a przede wszystkim z realizowanym planem treningowym.

Trener Sławomir Chodor:Dużo pracy za nami, ale jeszcze więcej przed nami. Naszą wspólną przygodę zaczęliśmy we wrześniu. W moim odczuciu wielki potencjał drzemie w drużynie. W grze widać dużo radości i zaangażowania. Pracujemy cały czas nad grą 1×1, 1×2, aby chłopaki naturalnie wykorzystywali swoje mocne strony w bezpośredniej grze z przeciwnikiem. Za nami kilka wartościowych gier kontrolnych, i turniejów jak np. ten 2-dniowy w Szalowej. Dla niektórych zawodników był to pierwszy wyjazd i nocowanie poza domem. Przyszły rok zapowiada się bardzo ciekawie i piłkarsko będziemy bardzo aktywni. Oprócz treningów, praktycznie w każdy weekend gramy gry kontrolne i turnieje. Chcemy się rozwijać piłkarsko, a najlepiej to zrobimy konfrontując swoje umiejętności w grze z rówieśnikami z innych klubów.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin