Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Ostatki Akademii. „Dwójka” chce przypieczętować awans do IV ligi

Ostatki Akademii. „Dwójka” chce przypieczętować awans do IV ligi

17 czerwca 2022

Drużyny naszej Akademii kończą powoli sezon. Drugi zespół Zagłębia zmierzy się w sobotę ze Spartą Katowice i w razie zwycięstwa, na kolejkę przed końcem rozgrywek w klasie okręgowej (grupa 4) zapewni sobie awans do IV ligi. O ligowe punkty walczyć będą jeszcze juniorzy młodsi, którzy już mają zapewnione zwycięstwo w III Lidze Wojewódzkiej B1.

 

KLASA OKRĘGOWA “ZINA KATOWICE-SOSNOWIEC” GRUPA 4
Zagłębie II Sosnowiec – Sparta Katowice (sobota, godz. 11:00, boisko trawiaste nr 2 na Kresowej)

Na ten dzień z pewnością czekali wszyscy piłkarze drugiej drużyny Zagłębia, a także trenerzy, szefowie klubu i kibice. W sobotnie południe nasz zespół zamierza przyłożyć pieczęć na awansie do IV ligi. By rozwijać swoje umiejętności młodzież Zagłębia musi występować w coraz wyższej klasie rozgrywkowej.

Pierwszym krokiem ma być wspomniana czwarta liga, a warunkiem nieodzownym do awansu jest wygrana w sobotnim spotkaniu z 3. ekipą rozgrywek – Spartą Katowice. Jesienią ubiegłego roku nasz zespół wygrał na boisku Sparty 2:0 po golach Damiana Hałatka i Emila Kłoska. Katowiczanie także mają apetyty na awans, a – dodatkowo – w przerwie zimowej wzmocnili skład Tomaszem Hołotą, pomocnikiem z doświadczeniem ekstraklasowym (143 występy i 9 bramek), który w sezonie 2019/20 reprezentował barwy Zagłębia.

Sosnowiczanie ciężko pracowali na to, by uzyskać promocję do wyższej klasy. Teraz mają awans w zasięgu ręki. Wszystko zależy od nich.

Wysokie zwycięstwo w poprzedniej kolejce napawa optymizmem przed spotkaniem ze Spartą. Chcemy w sobotę na własnym boisku zrobić awans. Za nami 23 tygodnie ciężkiej pracy i chcemy zamknąć sezon zwycięstwem i awansem – mówi trener Damian Nowak, który kontynuuje wcześniejszą udaną pracę Grzegorza Bąka.

Dodajmy, że w po pauzie kartkowej do dyspozycji szkoleniowca będzie Michał Barć, który na co dzień trenuje z kadrą pierwszej drużyny. Pod znakiem zapytania stoją natomiast występy rekonwalescentów Adriana Trocia, Emila Kłoska i Patryka Mociaka. Niezależnie od tego, w jakim składzie zagra „Dwójka” wierzymy w to, że chłopcy dadzą z siebie maksa i awans będzie nasz…

A kibiców Zagłębia zapraszamy w sobotnie przedpołudnie na Kresową na boisko nr 2, znajdujące się obok Stadionu Ludowego. Emocji z pewnością nie zabraknie!

 

III LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2006)
KS 1.FC Katowice – Zagłębie Sosnowiec (niedziela, godz. 18:00, boisko w Katowicach)

I LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK MŁODSZY (ROCZNIK 2010)
Turniej w Ostrawie (sobota i niedziela).

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin