Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Pierwszy trening “Dwójki”. Apetyt rośnie w miarę jedzenia…

Pierwszy trening „Dwójki”. Apetyt rośnie w miarę jedzenia…

14 lipca 2022

20 zawodników, w tym dwóch bramkarzy, wzięło udział w inauguracyjnym treningu drugiej drużyny Zagłębia, która w poprzednim sezonie w świetnym stylu awansowała do IV ligi. Zajęcia poprowadził nowy szkoleniowiec „Dwójki” Tomasz Horwat.

 

W minionych rozgrywkach na ławce trenerskiej zasiadał Damian Nowak, który na stałe przeniósł się do sztabu trenerskiego pierwszej drużyny. Wspomniany Tomasz Horwat pracował m.in. w Śląsku Wrocław, gdzie najpierw odpowiadał za zespół w CLJ U19, a później za drugę drużynę wrocławian. Ponadto pracował jako asystent Ryszarda Tarasiewicza, Ryszarda Komornickiego oraz Artura Derbina w GKS-ie Tychy. Szkoleniowiec ma za sobą również pracę jako pierwszy trener GKS-u  w 9 meczach w 2020 roku.

W „Dwójce” zmienił się trener, natomiast sztab pozostał bez większych zmian. Asystentem Horwata jest Łukasz Gajda, który w zakresie swoich obowiązków ma również pracę z bramkarzami. Rolę kierownika nadal będzie pełnił Marcin Szczypiński.

Na pierwszych zajęciach, które poprzedziło rozmowa nowego trenera z zawodnikami, pojawili się m.in. bramkarz Szymon Frankowski, napastnik Alex Tanque oraz Damian Pawłowski. Ten ostatni wiosną był wypożyczony do II-ligowej Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Kadra drugiej drużyny Zagłębia nie jest jeszcze ukształtowana, być może część graczy zostanie wypożyczona do innych klubów, ponadto zameldują się nowi zawodnicy. Już teraz testowani są nowi piłkarze.

Na pierwszym treningu było trochę koordynacji ruchowej, a także ćwiczeń ogólnorozwojowych i sporo grania w „tlenie”. Na razie sprawdzamy, testujemy nowych graczy, kadra zespołu będzie się zmieniać. Przede mną rozmowa z trenerem pierwszego zespołu Arturem Skowronkiem i po niej może dojść do nowych ustaleń w kwestiach kadrowych. Jeśli chodzi o cele sportowe to można powiedzieć, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Ale spokojnie, chciałbym po prostu walczyć o zwycięstwo w każdym spotkaniu i – przede wszystkim – dbać o rozwój indywidualny chłopaków, by trafiali do kadry pierwszej drużyny. To jest bardzo ważna rzecz – przedstawia swoje trenerskie credo Tomasz Horwat.

Jeśli chodzi o kolejne dni pracy „Dwójki” to w czwartek czekają zespół testy szybkościowe, a piątek – wydolnościowe. Później przyjdzie czas na gry kontrolne. Pierwszy mecz w grupie I czwartej ligi i od razu mocne uderzenie – 13 sierpnia sosnowiczanie zmierzą się na swoim boisku z Szombierkami Bytom. Rywal ma za sobą równie bogatą historię, jak Zagłębie, w 1980 roku bytomianie świętowali mistrzostwo Polski. Początek wydaje się być pasjonujący!

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin