Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Podsumowujemy drużynę U-10 (rocznik 2014). Rozwój taktyczny oraz indywidualny

Podsumowujemy drużynę U-10 (rocznik 2014). Rozwój taktyczny oraz indywidualny

3 lutego 2024

Podsumowujemy jesienne występy zespołów naszej Akademii. Jedne z nich walczyły o ligowe punkty, a inne rywalizowały na „nieligowych zasadach”. Dzisiaj pod lupę wzięliśmy drużynę U-10 rocznika 2014.

 

Trener Igor Chmielewski:Od września do grudnia zagraliśmy 15 sparingów, braliśmy udział w 9 turniejach oraz w 5 wydarzeniach w ramach Śląskiej Ligi Młodych Talentów. W tym okresie mogliśmy się mierzyć między innymi z Lechem Poznań, Rakowem Częstochowa, Śląskiem Wrocław, Spartą Praga, Stalą Rzeszów, ŁKS Łódź czy Norwich City i Benficą Lizbona. Dzięki rywalizacji w wymagającym środowisku drużyna rozwija się taktycznie oraz przede wszystkim indywidualnie. W nadchodzącym półroczu nie planujemy zwalniać tempa. Mamy już zaplanowane sparingi z Legią Warszawa, Wisłą Kraków czy też Banikiem Ostrawa. Głównymi celami jakie sobie stawiamy jako drużyna jest rozwój w grze na pozycjach, które nie są dla danego zawodnika wiodące oraz poprawa wykończenia w ostatniej fazie atakowania.

Trener Damian Frącz:Rozwój drużyny U10 w ostatnich miesiącach skupiony był głównie na pracy podczas treningów, rywalizacji w rozgrywkach ligowych (IV lidze okręgowej). W której mieliśmy możliwość rozwoju poprzez rywalizowanie z drużynami z regionu Zagłębia Dąbrowskiego. Rozegraliśmy 10 spotkań z lokalnymi drużynami, które obfitowały w sporą ilość akcji ofensywnych, w których wykazywaliśmy się dużą skutecznością, co zaowocowało dużą liczbą strzelonych bramek przez naszych młodych zawodników. W niektórych spotkaniach zabrakło nam konsekwencji w grze obronnej, do której w najbliższym półroczu przywiążemy większą uwagę.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin