Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Przed Stadionem ArcelorMittal Park stanęła rzeźba Włodzimierza Mazura!

Przed Stadionem ArcelorMittal Park stanęła rzeźba Włodzimierza Mazura!

20 kwietnia 2024

Mimo niesprzyjającej aury duża grupa oficjeli i kibiców przybyła do Zagłębiowskiego Parku Sportowego, gdzie przed Stadionem ArcelorMittal Park uroczyście odsłonięto rzeźbę Włodzimierza Mazura, wybitnego piłkarza Zagłębia i reprezentanta Polski, Patrona naszej Akademii.

 

FOTO: KUBA JASIŃSKI

Na uroczystości pojawił się m.in. Arkadiusz Chęciński, Prezydent Miasta Sosnowca, który w swoim wystąpieniu przypomniał o zasługach Włodzimierza Mazura nie tylko dla polskiej piłki, ale przede wszystkim Zagłębia Sosnowiec. – To był wielki piłkarz, a zarazem skromny człowiek, który rozsławił nasz klub i cały region zagłębiowski – przypomniał Prezydent Chęciński.

W uroczystym odsłonięciu rzeźby autorstwa prof. Karola Badyny, oprócz wspomnianego Prezydenta Chęcińskiego i rodziny Włodka Mazura udział wziął także Leszek Baczyński, Prezes Honorowy Zagłębia i Karina Skowronek, Prezes spółki ZPS. Wśród zaproszonych przez władze samorządowe Sosnowca gości widzieliśmy parlamentarzystów z Zagłębia Dąbrowskiego, a także przedstawicieli naszego klubu na czele z trenerem Markiem Saganowskim. Byli także najmłodsi adepci futbolu z Akademii im. Włodzimierza Mazura, którzy – podobnie jak trener Saganowski i piłkarze – złożyli wiązankę kwiatów przy rzeźbie swojego Patrona. Dodatkowo nasz szkoleniowiec przekazał rodzinie Włodka klubową koszulkę z numerem 10. Nie zabrakło także znanych przed laty zawodników sosnowieckiego klubu, którzy w trakcie swojej bogatej kariery grali w jednej drużynie z Mazurem.

Impreza miała odświętny charakter, po złożeniu kwiatów były pamiątkowe zdjęcia na tle rzeźby Włodka i długie kuluarowe rozmowy. Ponadto organizatorzy zaprosili gości do stadionowego holu, gdzie mogli oni obejrzeć krótki film o Włodku, jak również zwiedzić ciekawe miejsca za kulisami ArcelorMittal Park.

FOTO: KUBA JASIŃSKI

TUTAJ przeczytacie więcej o sukcesach piłkarskich Włodzimierza Mazura.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin