Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Przedświąteczne metamorfozy

Przedświąteczne metamorfozy

11 kwietnia 2023

Jeszcze przed świętami drużyny Akademii ze zmiennym szczęściem walczyły o ligowe punkty. Cieszy kolejne zwycięstwo „Dwójki”, która po cichu realizuje swoje marzenia o awansie do III ligi. Na drugim biegunie znaleźli się zawodnicy Centralnej Ligi Juniorów, którzy przegrali wysoko w Opolu z tamtejszą Odrą. Trzeba jednak przyznać, że był to ich pierwszy kontakt w tym roku z naturalną nawierzchnią, ponadto w paru sytuacjach zabrakło im szczęścia. Nie zawiedli natomiast ci najmłodsi, podopieczni trenera Łukasza Walczaka z rocznika 2010 pokonali w prestiżowym starciu Górnika Zabrze 2:1. Chłopaki – tak trzymać!

 

IV LIGA ŚLĄSKA – GRUPA I
Unia Dąbrowa Górnicza – Zagłębie II Sosnowiec 0:1 (0:1)
0:1 Kamil Bębenek, 28 minuta
Unia: Weber – Koziński, Mączka, Bielawski, Jędrzejczyk – K. Bąk, Syguła, Janus, Misztal, Turczyński – Machalski (76’ Warzycki).
Zagłębie II: Siuta – Szlachta (40’ Jakubowski), Staniak, Dalić – Płuciennik, Uchnast (90’ Kłosek), Hałatek (46’ Dziedzic), Niemiec (46’ Lipka) – Klupś (76’ Barć), Bębenek (57’ Pawłowski), Kulawiak (66’ Mielczarek).
Żółta kartka: Szlachta
Trener Grzegorz Bąk: – To był bardzo wymagający mecz z bardzo wymagającym rywalem. Dodatkowo graliśmy na trudnym terenie. Cieszy przede wszystkim podejście chłopaków do ciężkiej pracy, której efekty widzimy na boisku. Szkoda tylko, że wcześniej nie wykorzystaliśmy wielu szans bramkowych, gdyż ten mecz mógł mieć nieco spokojniejszy przebieg.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2004-2005)
Zagłębie Sosnowiec – Stadion Śląski 1:2 (0:0).
Bramka: Paszczela
Skład: Wałek – Piątek – Wybański M – Jaskulski – Lis – Kaim – Adamiec – Wybański P – Łagan – Paszczela – Wołowiec. Ponadto grali: Maciasz, Dąbek, Gacal, Gałka, Sraga, Grzyb.
Trener Marcin Paul: – Mecz, który nie układał się od początku po naszej myśli. Byliśmy spóźnieni, zbyt wolno operowaliśmy piłką. Bramka kontaktowa na 2:1 pozwoliła nam jeszcze uwierzyć, że możemy wyrównać. Drużyna walczyła do samego końca, jednak tym razem nie daliśmy rady.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17
Odra Opole – Zagłębie Sosnowiec 5:1 (3:0)
1:0 – Stanisław Stasiak 13’, 2:0 – Radosław Wypart 16’, 3:0 – Tomasz Marciniak 29’, 3:1 – Igor Gaszewski 65’, 4:1 – Karol Sula 80’, 5:1 – Oliwier Butryn 83’
Odra: Baziuk – Przybysz, Kuziemski, Lewandowski, Dec, Maciak, Kwieciński, Marciniak, Stasiak, Wypart, Kupczyk
Zagłębie: Zając – Ociepa (34’ Żądło), Mędrala (76’ Klimek), Krawiec, Tomala, Stawowy (83’ Gabor), Gaszewski (83’ Surlej), Zawojski (83’ Tobiczyk), Mizera, Śliwiński (46’ Mądry), Siwek (46’ Górkiewicz).
Trener Łukasz Nadolny: – Mecz z Odrą był dla moich podopiecznych pierwszym kontaktem z naturalną nawierzchnią. Na pewno miało to wpływ na nasze poczynania i przyznam, że mieliśmy dzisiaj swój słabszy dzień. Co prawda tworzyliśmy sobie sytuacje, ale zabrakło nam odpowiedniego wykończenia. Gratulacje dla rywali, a my wymazujemy to spotkanie z pamięci i pracujemy dalej.

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2006/07)
Ruch Radzionków – Zagłębie Sosnowiec 0:1 (0:0)
Bramka: Machnik (asysta: Musiał)
Skład: Walczak – Mularczyk, Figura, Poradowski, Jurkiewicz (Orczyk – 75) – Mironowicz (Machnik – 75), Trębacz, Moroń (Najduch – 65) – Musiał (Rumiński -87), Kapera (Fiba – 85), Blecharczyk F. (Lech – 60)
Trener Adrian Zbroja: – Mecz w którym dominowaliśmy przez całe spotkanie, przeciwnik grał głęboko cofnięty na własną połowę i bronił się praktycznie całym zespołem. W pierwszej połowie brakowało nam intensywności i cierpliwości w budowaniu ataków, a do tego zbyt wolno operowaliśmy piłką. Po przerwie zespół był bardzo zdeterminowany i zepchnął przeciwnika do głębokiej obrony. Mimo stwarzanych sytuacji byliśmy nieskuteczni, jednak w końcu zdobyliśmy bramkę po uderzeniu zza pola karnego. Cieszy fakt, że zespół był konsekwentny i do samego końca wierzył w zdobycie zwycięskiej bramki. Potrafiliśmy „zamęczać” przeciwnika dominując w ataku pozycyjnym, przez co w końcowej fazie spotkania stworzyło się więcej miejsca w ataku dla naszych pomocników.  Ten mecz pokazał również jak ważną role w zespole odgrywa każdy zawodnik – bardzo dobre zmiany dali zawodnicy rezerwowi, dzięki czemu utrzymaliśmy intensywność i jakość gry przez całe spotkanie, co było kluczowe dla odniesienia zwycięstwa.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 i D2 MŁODZIK (ROCZNIK 2010 i 2011)
II Liga Wojewódzka D1 (2010)
Zagłębie Sosnowiec – Górnik Zabrze 2:1 (1:0)
Bramki: Bebel x2
Skład: Jarecki – Świrk, Strzecha, Plebanek – Szczepek, Czajkowski, Latos, Wieczorek – Bebel. Grali również: Moras, Nowak, Sochański, Nowacki, Kuglin.

II Liga Wojewódzka D1 (2010)
Sportowa Częstochowa 1:2 (0:1) Zagłębie Sosnowiec 1:2 (0:1)
Bramki: Bebel x1, Latos x1
Skład: Garncarz – Hanytkiewicz, Moras, Plebanek – Szczepek, Czajkowski, Latos, Wieczorek – Bebel.. Grali również: Nowak, Uwijała, Strzecha, Matusik, Kuglin
Trener Łukasz Walczak: – Za nami dwa mecze, w których wygrana nie przyszła nam łatwo. Cieszy, iż mimo przewagi fizycznej rywali, potrafiliśmy jakością piłkarską przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść, za co należą się duże brawa naszym zawodnikom.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin