Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Przedświąteczny czas Akademii. Zapowiadamy i raportujemy!

Przedświąteczny czas Akademii. Zapowiadamy i raportujemy!

13 kwietnia 2022

W związku ze Świętami Wielkanocnymi rywalizacja drużyn młodzieżowych nabiera tempa. Przedstawiciele naszej Akademii będą rywalizować w środku tygodnia, a ostatnim zespołem, który zagra w Wielką Sobotę będzie druga drużyna Zagłębia. Podopieczni trenera Damiana Nowaka zmierzą się w prestiżowej grze z rezerwą GKS-u Katowice, a to spotkanie odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Ośrodku Kolejarz (ulica Alfreda 1).
Z kolei zawodnicy Centralnej Ligi Juniorów U17 w czwartek zagrają w Częstochowie z Rakowem. To kolejne mocne wyzwanie dla chłopaków trenera Łukasza Nadolnego, którzy przegrali dwa ostatnie spotkanie. Wierzymy jednak, że pod Jasną Górą zespół sprawi sobie i kibicom prezent w postaci 3 punktów. Takie świąteczne prezenty to my lubimy!

 

KLASA OKRĘGOWA “ZINA KATOWICE-SOSNOWIEC” GRUPA 4
GKS II Katowice – Zagłębie II Sosnowiec (sobota, godz. 11:00, Ośrodek Sportowy Kolejarz – MOSiR Katowice, ulica Alfreda 1)

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR (ROCZNIK 2003-04)
GKS Gieksa Katowice – Zagłębie Sosnowiec (czwartek, godz. 10:00, boisko ze sztuczną nawierzchnią w Katowicach)

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 (ROCZNIK 2005)
Raków Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec (czwartek, godz. 14:00 w Częstochowie)

III LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2006)
Rozwój Katowice – Zagłębie Sosnowiec 2:3 (1:2)

Bramki: Dąbek, Zawojski, Łoch
Skład: Kurdziel (Janik – 60) – Romański (Zuchara – 65), Ściera, Ocap-Grzywnowicz (Domosławski – 70), Szewczyk – Stawowy, Zawojski (Machnik – 46), Dąbek (Trębacz – 46) – Sokół (Łagan – 75), Łoch, Ządło (Surlej – 46).

Trener Adrian Zbroja:Mecz, w którym prowadziliśmy grę, przeciwnik zagrażał nam poprzez stałe fragmenty i grę z kontrataku. Zasłużyliśmy na zwycięstwo, lecz powinniśmy wygrać bardziej zdecydowanie – niestety zawiodła nas koncentracja pod bramką przeciwnika. Widać było, że mecz toczony jest na naszych warunkach, lecz zabrakowało jakości w ostatnim podaniu pod bramką przeciwnika. Mimo tego zasłużenie wygrywamy i z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie. Cieszy powrót do gry po długiej przerwie spowodowanej kontuzją Igora Domosławskiego, który ostatni mecz ligowy rozegrał prawie rok temu.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2007)
Przerwa w rozgrywkach!

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2008)
Zagłębie Sosnowiec – Stal Śrubiarnia Żywiec 2-3 (1-0)
Bramki: Palka, Pilnicki.
Skład: Wysogląd – Przebindowski, Rogacz, Mirowski, Pilnicki, Grzesikowski, Palka, Miśkiewicz, Pyryt, Świerad, Augustyn. Ponadto grali: Tekiela, Sikorski

Trener Mariusz Majewski:Trzeba przyznać, że w meczu na szczycie zasłużone zwycięstwo odnieśli zawodnicy z Żywca. To Stal miała więcej konkretów po swojej stronie i stworzyła więcej 100% okazji. Gratuluje Im zwycięstwa!
Natomiast nasi chłopcy zostawili na boisku dużo zdrowia, za co należą im się słowa pochwały. Musimy wyciągnąć właściwe wnioski i jestem pewny, że wkrótce wrócimy na właściwe tory. Nie poddajemy się i walczymy dalej!

IV LIGA: UKS Progres Sosnowiec – Zagłębie Sosnowiec (piątek, godz. 17:00 w Sosnowcu)

II LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2009)
TEAM Gliwice – Zagłębie Sosnowiec
Mecz towarzyski: Zagłębie Sosnowiec – Dynamo Kijów U 10 (czwartek, godz. 15:00, boisko nr 3 na Kresowej)

I Liga Wojewódzka D2
Zagłębie Sosnowiec – Śląska Akademia Piłkarska 1-1 (0-0)
Bramka: Matysek
Skład: Nowak – Polczak, Dutkiewicz, Matysek, Matwiejczuk, Latos, Koza, Krawiec, Miśkiewicz. Ponadto grali: Dutka, Tokarski, Marynowski.

Trener Jarosław Dzierżak:Po ostatnich dwóch słabszych występach ten mecz traktowaliśmy jako bardzo ważny element w naszej pracy. I chłopcy zdali egzamin. Zagrali bardzo poprawnie. Poprawiliśmy organizację gry szczególnie w defensywie. Przeciwnicy szczególnie w pierwszej połowie grali w niskiej obronie dlatego ciężko nam było stworzyć sytuacje bramkowe. Po przerwie mecz się otworzył i niestety po jednym z kontrataków straciliśmy bramkę. Zawodnicy do końca walczyli i ich zaangażowanie zostało nagrodzone. Adam Matysek strzałem z dystansu zdobył wyrównującą bramkę. Pod koniec meczu mieliśmy jeszcze sytuację na 2-1 niestety nie wykorzystaliśmy jej i mecz zakończył się remisem 1-1.

IV LIGA: Zagłębie Sosnowiec – Warta Zawiercie (czwartek, godz. 12:00, boisko ze sztuczną nawierzchnią na Kresowej)

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin