Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Przemsza Siewierz – Zagłębie II Sosnowiec 1:1 (0:0). Remis na pożegnanie jesieni

Przemsza Siewierz – Zagłębie II Sosnowiec 1:1 (0:0). Remis na pożegnanie jesieni

11 listopada 2023

Piłkarze drugiej drużyny Zagłębia zremisowali na koniec rundy jesiennej IV ligi śląskiej 1:1 (0:0) z Przemszą w Siewierzu. Jedynego gola dla Dwójki, która rozegrała dobre spotkanie zdobył Bartosz Paszczela.

Na pożegnanie piłkarskiej jesieni w IV lidze śląskiej nasz drugi zespół zaprezentował się bardzo przyzwoicie, momentami dominując nad rywalem. Trzeba jednak dodać, że od 44 minuty młodzi sosnowiczanie grali z przewagą jednego zawodnika, jako że zawodnik Przemszy Norbert Bębenek ujrzał drugą żółtą kartkę i musiał mocno niezadowolony opuścić plac gry.

W 70 minucie Damian Adamiecki wykorzystał rzut karny i wyprowadził zespół z Siewierza na prowadzenie. Należałoby nadmienić, że Adamiecki, czyli popularny „Aso” zdobył 15 bramkę w 15 spotkaniu Przemszy i króluje na liście najlepszych strzelców grupy 1 IV ligi śląskiej.

Do wyrównania bardzo szybko doprowadził Bartosz Paszczela, który w 77 minucie dobił wcześniejsze uderzenie Maximiliana Śliwińskiego. Dwójka miała jeszcze sytuacje strzeleckie na wygranie meczu i zainkasowanie tak potrzebnych 3 punktów, jednak zabrakło precyzji i zimnej krwi młodym piłkarzom z Sosnowca.

Trener Grzegorz Bąk:Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu, sporo było kontrataków, a stałe fragmenty gry dały nam sytuacje bramkowe. W drugiej połowie rywal cofnął się, bronił się nisko, a my musieliśmy grać atakiem pozycyjnym. Rzut karny dla gospodarzy był moim zdaniem mocno problematyczny. Ale zmieniliśmy ustawienie, zagraliśmy trzema napastnikami i doprowadziliśmy do wyrównania. Po strzale Śliwińskiego ich bramkarz wypluł piłkę i Bartek Paszczela zdobył gola.

To był ostatni mecz Dwójki w tym roku o IV ligowe punkty, przed zespołem treningi do 17 grudnia i 3 gry sparingowe. A rywalami będą: Ruch II Chorzów, Banik II Ostrawa i Raków II Częstochowa.