Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Raport Akademii. Cenne zwycięstwa juniorów starszych i trampkarzy

Raport Akademii. Cenne zwycięstwa juniorów starszych i trampkarzy

22 marca 2022

Miniony weekend przyniósł nam sporo radości, jeśli chodzi o występy drużyny Akademii. Szczególnie cenne były zwycięstwa juniorów starszych i trampkarzy. Ci ostatni ograli Piasta Gliwice i Rakowa Częstochowa. Z kolei z wysokiej porażki drużyny Łukasza Nadolnego w Centralnej Lidze Juniorów U17 z pewnością zostaną wyciągnięte wnioski. Nauka nie pójdzie w las…

 

LIGA OKRĘGOWA ZINA KATOWICE-SOSNOWIEC

Cyklon Rogoźnik – Zagłębie II Sosnowiec 1:3 (0:1)
Bramki: Tanque x2, Janosz.
Skład: Frankowski – Hałatek, Kopeć (80’ Kłosek), Uthke-Nowak – Ryndak (46’ Sych), Troć (90’ Janosz), Masłowski (46’ Barć), Kozłowski (64’ Mociak) – Terbalyan, Tanque, Kaczmarek (75’ Wybański).
Trener Damian Nowak: – Na pewno jestem zadowolony z wyniku. Pierwsze trzy punkty na wiosnę i do tego wywalczone z rywalem dysponującym ciekawym składem, to na pewno cieszy. Szkoda tylko, że tak późno padły decydujące gole, więc była nerwówka. Mogliśmy ten mecz zamknąć już do przerwy, gdyż kilkakrotnie wychodziliśmy z kontrą w przewadze liczebnej. Oprócz zwycięstwa ważne jest również to, że zakończyliśmy mecz bez problemów zdrowotnych, bez kontuzji.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR (ROCZNIK 2003-04)

Zagłębie Sosnowiec – Rekord Bielsko-Biała 2:1 (1:0)
Bramki: Bębenek, Wołowiec.
Skład: Dubielak – Jaskulski, Szlachta,Serwatka – Bębenek, M. Wybański, Janus, Miska – Płuciennik, Maciasz, Wołowiec. Ponadto grali: Chechelski, Lipka, Kaim, Kieljan, Gałka.
Trener Marcin Paul:Cieszymy się z wygranej w pierwszym meczu rundy wiosennej. Zwłaszcza, że po czerwonej kartce dla Płuciennika całą drugą połowę graliśmy w 10 -tkę. Dalej musimy pracować nad elementami, które chcemy poprawić w tej rundzie: szybsze operowanie piłką, grę „jeden na jeden” zarówno w ofensywie jak i w defensywie.

 

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 (ROCZNIK 2005)

Zagłębie Sosnowiec – Zagłębie Lubin 2:6 (1:6)
Bramki: Paszczela 2, Dziedzic 80.
Skład: Siuta – Gacal (87′ Krypciak), Sraga (60′ Tomala), Klimczyk – Piąte,k Adamiec, Uchnast, Lis ( 23′ Zawojski) – Paszczela (78′ Sałapatek), Dziedzic ( 87′ Łagan), Celej ( 65′ Żądło).
Trener Łukasz Nadolny: – Cenna lekcja dla naszego zespołu, goście grali od nas szybciej, byli lepiej wyszkoleni technicznie i lepiej zorganizowani taktycznie. Pokazali, ile nam brakuje do najlepszych drużyn w tej kategorii wiekowej w  Polsce. Cieszy fakt, że w drugiej połowie nasz zespół potrafił się przeciwstawić i nawiązać równorzędną grę. Poprzez takie mecze chcemy podnosić swój poziom piłkarski. Mając cenny materiał wyciągamy wnioski i będziemy go dogłębnie analizować.

 

III LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2006)

Startuje w najbliższy weekend.

 

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2007)

Zagłębie Sosnowiec – Piast Gliwice 3:1 (1:0)
Bramki: Tobiczyk, Mądry, Kapera.
Skład: Zając – Mędrala, Gabor, Krawiec, Orczyk – Tobiczyk, Mądry, Kapera – Siwiec, Górkiewicz, Gaszewski. Ponadto grali: Blecharczyk, Jurkiewicz, Musiał, Świątek.
Trener Adrian Kaczkowski:Rozegraliśmy dobre spotkanie i odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo z bardzo wymagającym przeciwnikiem. Obydwie drużyny prezentowały odważny i ofensywny futbol. Zależy nam na tym, by dobra dyspozycja w meczach sparingowych oraz z ostatniego ligowego meczu utrzymała się do końca najbliższego sezonu.

 

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2008)

Zagłębie Sosnowiec – Raków Częstochowa 3-0 (1-0)
Bramki: Miśkiewicz, Świerad x2
Skład: Wysogląd – Przebindowski, Mirowski, Rogacz, Pilnicki, Grzesikowski, Palka, Miśkiewicz, Augustyn, Swierad, Pyryt. Ponadto grali: F. Nowak, Wieliński, Socha, Tekiela, Sikorski.
Trener Mariusz Majewski: Ciężki mecz, w którym młody zespół Rakowa postawił twarde warunki gry… Cieszymy się ze zwycięstwa, ale musimy poprawić pewne elementy przed kolejnym spotkaniem.

 

II LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2009)

Piast Gliwice – Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:1)
Bramki: Tarnowski, Markiewicz.
Skład: Kozak – Chatys, Chatys, Gargula, Matyja, Bochenek, Stachurka, Machowicz, Markiewicz. Ponadto grali: Radomski, Belter, Tarnowski, Dudziński, Wydrych.
Trener Daniel Nowak: – Jeśli chodzi o przebieg meczu to przeważaliśmy zdecydowanie. Ale piłka rządzi się swoimi prawami, gospodarze stworzyli sobie 3 okazje bramkowe i wszystkie wykorzystali. Myśmy popełnili, niestety, proste błędy, a w jednym wypadku wpadła kuriosalna bramka dla Piasta. Walczyliśmy ambitnie do końca o odrobienie straty, ale nie udało się wygrać. Po prostu czegoś nam zabrakło.

I LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK MŁODSZY (ROCZNIK 2010)

Zagłębie Sosnowiec – Sportowa Częstochowa 2:1 (1:1)
Bramki: Latos, Koza.
Skład: Nowak – Polczak, Tomczyk, Latos, Maciejczuk, Matysek, Koza, Marynowski, Krawiec. Ponadto grali: Ciepliński, Dudkiewicz, Pochopień, Gajda, Szczypciak.
Trener Wojciech Sączek:W sumie słaba gra, po prostu dostosowaliśmy się do rywala. Mieliśmy bardzo dużo niewykorzystanych okazji. Po strzeleniu bramki na 1:0 była chwila dekoncentracji i po minucie Częstochowa zdobyła wyrównującą bramkę. Potem męczarnia… Mogliśmy wygrać wysoko, a skończyło się na wyniku 2:1.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin