Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Raport Akademii. CLJ-ka złapała głębszy oddech…

Raport Akademii. CLJ-ka złapała głębszy oddech…

25 kwietnia 2022

Udany weekend naszej Akademii, której drużyny zapisały na koncie 6 zwycięstw. Szczególnie cenna była wygrana drużyny U17 Łukasza Nadolnego, która wygrała w Opolu z Odrą 3:2. To bardzo cenne 3 punkty w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów pozwalające wziąć zespołowi głębszy oddech. Starsi koledzy występujący w rozgrywkach klasy okręgowej zagrali na piątkę, aplikując Górnikowi Wojkowice 5 bramek. Awans do IV ligi przed chłopcami Damiana Nowaka nadal jest realny. Gorsi nie chcieli być juniorzy młodsi (rocznik 2006), którzy z bagażem pięciu goli odprawili UKS Ruch Chorzów. Chłopaki – tak trzymać!

KLASA OKRĘGOWA “ZINA KATOWICE-SOSNOWIEC” GRUPA 4
Zagłębie II Sosnowiec – Górnik Wojkowice 5:0 (0:0)
Bramki: Terbalyan 2, Kłosek, Kaczmarek, Rumiński (samobójcza).
Zagłębie II: Bielikow – Chęciński, Kopeć (64’ Uthke-Nowak), Kłosek – Kozłowski, Hałatek (74’ Janus), Peterman (46’ Barć), Mociak (26’ Kaczmarek) – Terbalyan, Popczyk (70’ Janus), Tanque.
Trener Damian Nowak: Pierwsza połowa bardzo słaba w naszym wykonaniu, nie było grania, było natomiast dużo fauli i boiskowych dyskusji. Ale w drugiej części pokazaliśmy dobrą piłkę, cieszyła mnie skuteczność i to, ze z tyłu zagraliśmy na zero. Szkoda tylko, że kontuzji doznał Patryk Mociak, ale to raczej nic groźnego i chłopak szybko wróci do treningów. Tak więc zapisujemy kolejne trzy punkty, a przed nami kolejne ciężkie mecze. Chcąc awansować musimy do końca sezonu wszystko wygrywać.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR (ROCZNIK 2003-04)
Zagłębie Sosnowiec – Odra Wodzisław Śląski 5:0 (5:0).
Bramki: Wołowiec 2, Maciasz 2, Kaim.
Skład: Dubielak – Jaskulski, Szlachta, Klimczyk, Bębenek, Sych, Miska, Maciasz, Kaim, Płuciennik, Wołowiec. Ponadto grali: Miłek, Fijałkowski, Laskowski, Kieljan, Osiecki.
Trener Marcin Paul:Mecz, w którym wynik został ustalony w pierwszej połowie. Pressing wysoki pozwolił nam szybko odbierać piłkę przeciwnikowi i stwarzać sytuacje, które zamienialiśmy na bramki. Mamy nadzieję, że dobrą grę pokażemy w kolejnych spotkaniach.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 (ROCZNIK 2005)
Odra Opole – Zagłębie Sosnowiec 2:3 (0:2)
Bramki: Paszczela 2, Dziedzic (rzut karny)
Zagłębie: Siuta – Tomala, Sraga, Moroń, Piątek, Adamiec, Dziedzic (75’ Gaszewski), Lis, Paszczela (60’ Sałapatek), Uchnast, Zawojski (85’ Łagan).
Trener Łukasz Nadolny: To był dla nas bardzo ważny mecz. Zagraliśmy poprawne spotkanie do wyniku 3:0 dla nas, do momentu straty bramek,  gdzie po prostych błędach wdała się nerwowość i do końca musieliśmy drżeć o wynik końcowy.  Jeszcze sześć kolejek do końca i  dalej ciężko pracujemy, żeby zdobyć jak najwięcej punktów.

III LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2006)
Mecz w tygodniu: Zagłębie Sosnowiec – Górnik Jaworzno 8:2 (1:1)
Bramki : Łoch 5, Szewczyk, Moroń, Sokół.
Skład: Janik – Szewczyk (62’ Krypciak), Domosławski (72’ Romański), Ocap-Grzywnowicz (46’ Ściera), Żądło – Stawowy, Machnik (46’ Trębacz), Zawojski (46’ Moroń) – Surlej (57’ Łagan), Łoch, Sokół.
Trener Adrian Zbroja:Mecz, w którym stworzyliśmy bardzo dużo sytuacji podbramkowych. Mimo wysokiego wyniku można powiedzieć, że byliśmy nieskuteczni, gdyż już do przerwy powinniśmy rozstrzygnąć to spotkanie. Cieszy, że po korektach i uwagach zespół odpowiednio zareagował i potrafił naszą przewagę udokumentować kilkoma bramkami. Pracujemy dalej i czekamy na kolejne spotkania.

UKS Ruch Chorzów – Zagłębie Sosnowiec 0:5 (0:3)
Skład: Janik – Zuchara, Romański (68’ Najduch), Ściera, Szewczyk – Stawowy, Machnik (64’ Ocap-Grzywnowicz), Trębacz – Surlej (64’ Piątek), Łoch (72’ Kumor), Sokół (72’ Lech)
Bramki : Łoch 3, Sokół 2.
Trener Adrian Zbroja:Mecz całkowicie pod nasze dyktando, byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym i zasłużenie wygraliśmy to spotkanie. Cieszy pełna realizacja założeń przedmeczowych oraz bardzo dobra organizacja gry. Teraz skupiamy się już na przygotowaniach do następnego spotkania ligowego w najbliższy weekend

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2007)
GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 3:3 (1:0)
Bramki: Siwek 2, Mędrala.
Skład: Zając – Mędrala, Musiał, Krawiec, Orczyk – Tobiczyk, Mądry, Kapera – Siwiec, Górkiewicz, Gaszewski. Ponadto grali: Gabor, Jurkiewicz, Mironowicz, Świątek, Rumiński, Piekarski.
Trener Adrian Kaczkowski: Było to spotkanie dwóch równorzędnych zespołów. Po słabszych pierwszych 40 minutach w naszym wykonaniu na słowa uznania zasługuje postawa całej naszej drużyny w drugich 40 minutach. Mam przyjemność pracować już pewien okres z zespołem, pamiętając początki naszej współpracy i drogę jaką wykonaliśmy. Szczególnie cieszy, że po raz kolejny w trudnych momentach, kiedy jest ciężko, potrafimy zareagować i odmienić oblicze spotkania. W tygodniu zabieg stawu kolanowego miał nasz wice-kapitan Dominik Blecharczyk. Całą drużyna życzy szybkiego powrotu do zdrowia. Trzymaj się „Blacha”!

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2008)
ROW Rybnik – Zagłębie Sosnowiec 3:0 (1:0)
Skład: Wysogląd – Augustyn, Mirowski, Rogacz, Pilnicki, Grzesikowski, Palka, Miskiewicz, Świerad, Pyryt, Sikorski. Ponadto grali: Kowalczyk, Obszański, Tekiela, Socha.
Trener Mariusz Majewski: – Zagraliśmy słabe spotkanie i trzeba przyznać, że zasłużenie przegraliśmy. Kluczowym aspektem w tym meczu okazało się zaangażowanie i poświęcenie, które było zdecydowanie bardziej widoczne u ambitnie grających gospodarzy. W myśl zasady „co nas nie zabije, to nas wzmocni” pracujemy dalej.

II LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2009)
Mecz w tygodniu: LOT Konopiska – Zagłębie Sosnowiec 0:5 (0:3)
Bramki: Pyryt 4, Nowak.
Skład: Radomski – Chatys, Gargula, Wawrowski, Nowak, Bochenek, Matyja, Machowicz, Pyryt. Ponadto grali: Kozak, Stachurka, Wydrych, Dudziński, Matysik, Markiewicz.
Trener Daniel Nowak: – Od początku spotkania wkradło się w naszą grę sporo niedokładności i chaotycznej gry, którą gospodarze starali się wykorzystywać grą dłuższą piłką. Po strzeleniu pierwszej bramki wyglądaliśmy znacznie lepiej w realizacji założeń przedmeczowych, co poskutkowało zdobyciem kolejnych, a to znacznie uspokoiło naszą dyspozycję i pozwoliło na wszelaką rotację składem. Na pewno dużym mankamentem był brak wykorzystania nadarzających się sytuacji do podwyższenia wyniku oraz lekkie odpuszczenie optycznej przewagi w drugiej połowie, nad czym musimy pracować. Cieszy mnie powrót wszystkich zawodników chorych oraz kontuzjowanych na ten mecz, gdyż ich wcześniejszy brak spowodował mocną rotację składem praktycznie przez całą rundę.

Zagłębie Sosnowiec – Akademia Piłkarska Gliwice 2:2 (1:0)
Bramki: Chatys, Nowak.
Trener Daniel Nowak: – Mecz z AP Gliwice był wymagający dla naszego zespołu z uwagi na styl gry jaki preferowali zawodnicy z Gliwic. Grali oni przez większość meczu niskim pressingiem, skupiając się w dużej mierze na grze dłuższą piłką, co dało naszym zawodnikom wiele pojedynków powietrznych oraz powodowało trudności w przedostaniu się do strefy niskiej. Przez pierwszą połowę nie potrafiliśmy znaleźć recepty na ten stan rzeczy, a jakby tego było mało, strzeliliśmy sobie bramkę samobójczą po jednej z niefortunnych interwencji przy dośrodkowaniu przeciwnika. W drugiej połowie nasza gra uległa zmianie, co poskutkowało znacznie lepszą decyzyjnością. Nie uchroniliśmy się jednak od faulu w okolicach pola karnego, przez co straciliśmy drugą bramkę zdobytą bezpośrednim strzałem. Na wyróżnienie zasługuje reakcja zespołu, który wrócił z wyniku 0:2 na 2:2 i był bliski podwyższenia rezultatu.

I LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK MŁODSZY (ROCZNIK 2010)
MKP Odra Wodzisław -Zagłębie Sosnowiec 4:4 (1:2)
Bramki: Koza 2, Pytel, Krawiec.
Skład: Nowak – Polczak, Tomczyk, Koza, Krawiec, Matwiejczuk, Matysek, Dudkiewicz, Latos. Ponadto grali: Dudka, Tokarski, Pytel, Kimla.
Trener Jarosław Dzierżak: – Cieszy skuteczność i ilość stwarzanych sytuacji.  Martwi niestety ilość traconych bramek. Musimy poprawić grę w obronie całego zespołu.