Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Raport Akademii. Starsi dali dobry przykład…

Raport Akademii. Starsi dali dobry przykład…

29 sierpnia 2022

Za nami ostatni weekend sierpnia, w trakcie którego już wszystkie drużyny naszej Akademii grające o punkty, zagrały swoje mecze. Bilans był bardzo obiecujący, wygraliśmy 5 spotkań, a przegraliśmy 3. Można powiedzieć, że starsze zespoły dały dobry przykład młodszym rocznikom. Drugi zespół Zagłębia wygrał w Katowicach z Rozwojem 1:0, walcząc nie tylko z bardzo mocnym rywalem, ale także… afrykańskim upałem. Pewne zwycięstwo w meczu z UKS-em Ruch Chorzów odnieśli juniorzy starsi, natomiast ekipa grająca w Centralnej Lidze Juniorów U17 wróciła z Bydgoszczy z tarczą… Chłopaki Łukasza Nadolnego w starciu z Chemikiem odnieśli pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach i – jak sami zapowiadają – nie ostatnie. Trzymamy za słowo, cel jakim jest utrzymanie, wydaje się być całkiem realny.
Nie wszystkim drużynom z młodszych roczników się powiodło, ale warto zwrócić uwagę na tuzin goli, jaki nasi młodzicy z rocznika 2011 zaaplikowali rywalom z Szopienic. Zespół trenera Łukasza Walczaka uczuł się na boisku rywala, jak na strzelnicy. Praktycznie co strzał, to gol… Pamiętajmy jednak, że rywalizacja 11-latków to jeszcze jest zabawa i wyniki nie są tu najważniejsze. Chodzi o ich prawidłowy rozwój piłkarski.

IV LIGA ŚLĄSKA – GRUPA 1
Rozwój Katowice – Zagłębie II Sosnowiec 0:1 (0:0)
0:1 Damian Tarka, 83 minuta.
Rozwój: Golik – Skroch, Ziarkowski,Wroza – Woźniak, Myśliwczyk (46’ Kaletka), Flak (59’ Rogowski), Barwiński, Ciszewski (24’ Cieślar) – Zieliński (66’ Jarek), Kwiatkowski (87’ Draga).
Zagłębie II: Maciejowski – Mroczko, Jakubowski, Bykov, Kozłowski – Mielczarek (80’ Kłosek), Hałatek, D. Pawłowski (77’ Kaczmarek), Niemiec (46’ Tarka) – Barć (46’ Nowak) – Popczyk (69’ Popczyk).
Trener Tomasz Horwat: – Na pewno mecz pełen emocji. Wyszarpaliśmy 3 punkty na bardzo ciężkim terenie. To bezcenne zwycięstwo, a chłopakom chciałbym podziękować za ogromny charakter i wolę walki. Ten charakter pokazali szczególnie w trudnym momencie drugiej połowy, gdy strzelili bramkę. Jeśli chodzi o pierwszą połowę to bardzo dobrze weszliśmy w mecz i mieliśmy swoje sytuacje. Ale rywal także miał swoje okazje. W drugiej części daliśmy się niestety zepchnąć do obrony. Ale jednym z elementów, który dobrze funkcjonował był kontratak. I właśnie po takim kontrataku zdobyliśmy bramkę.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2004-2005)
Zagłębie Sosnowiec A1 – UKS Ruch Chorzów  3:1 (1:0).
Bramki: Kulawiak, Bębenek, Płuciennik.
Skład: Siuta – Bębenek, Piątek, Szlachta, Lis, Kulawiak, Wołowiec, Adamiec, Wybański, Uchnast, Maciasz. Ponadto grali: Sraga, Płuciennik, Paszczela, Celej, Serwatka.
Trener Marcin Paul: – Mecz w którym mamy dużą przewagę, szybko zdobywamy bramkę, mamy kolejne sytuacje, jednak ich nie wykorzystujemy. W kolejnych minutach gramy zbyt wolno, brakuje nam precyzji. Pomimo to nasze zwycięstwo nie było zagrożone.  Mamy jednak nad czym pracować i będziemy chcieli się poprawić już w kolejnym meczu.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 (ROCZNIK 2006)-2007 – GRUPA ZACHODNIA
Chemik Bydgoszcz – Zagłębie Sosnowiec 2:3 (0:3)
0:1 Jan Tomala, 9 minuta – rzut karny, 0:2 Szymon Krawiec, 14 minuta, 0:3 Filip Blecharczyk, 28 minuta, 1:3 ? , 60 minuta, 2:3  ?, 63 minuta.
Chemik: Ossowski – Rys, Antonowicz, Derdzikowski, Pawełkiewicz, Sobieralski, Vynokurov, Sierszulski, Winiecki, Witkowski, Iwański.
Zagłębie: Król (45’ Kabała) – Mędrala, Żądło, Krawiec, Tomala, Stawowy (80’ Dąbek), Gaszewski (65’ Surlej), Zawojski, Blecharczyk (65’ Górkiewicz, 85′ Moroń), Śliwiński, Siwek (20’ Tobiczyk).
Trener Łukasz Nadolny: Dominowaliśmy w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. Pierwsza połowa pod całkowitą kontrolą naszego zespołu. Mieliśmy mnóstwo sytuacji i wynik 5:0 nikogo by nie zdziwił. To był okres, żeby zamknąć ten mecz. Wiemy jednak doskonale, że spotkania Zagłębia zawsze muszą mieć swoją dramaturgię.  Podaliśmy rękę rywalom. Brak komunikacji pomiędzy linią defensywy a bramkarzem spowodował lekką nerwowość w naszych szeregach. Szybko się otrząsnęliśmy i zaczęliśmy atakować. Chemika ratował słupek i poprzeczka. Mogliśmy podwyższyć po akcjach „sam na sam”. Okazji do zdobycia goli było mnóstwo. Ostatecznie wygrywamy i to jest najważniejsze!

II Liga Wojewódzka B2 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2007))
Victoria Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 3:1 (1:1)
Bramka: Klimek
Trener Adrian Zbroja:Mecz w którym prowadziliśmy grę a przeciwnik kontrował i strzelał bramki. Graliśmy na bardzo wąskim boisku, co powodowało, że nie mogliśmy się odnaleźć w ofensywie, brakowało nam dokładności i cierpliwości w budowaniu ataku pozycyjnego. Przeciwnik był dobrze zorganizowany i mądrze grał z kontrataku, co pozwoliło mu zwyciężyć w tym meczu. Musimy z tego meczu wyciągnąć wnioski i jako zespół odpowiednio zareagować, tak by podobne sytuacje nie decydowały o losach meczu.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2008)
Raków Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:1)
Bramka: Włosek.
Skład: Wysogląd – Nocoń, Rogacz, Pilnicki, Bartosik – Włosek, Radomski, Palka – Witański, Marcinkowski, Pyryt. Ponadto grali: Piekarski, Wieliński, Grzesikowski, Nowak, Harwin, Gajda, Micyk.
Trener Adrian Kaczkowski: Zasłużone zwycięstwo zespołu z Częstochowy. Wygrała drużyna lepiej zorganizowana, która była skuteczniejsza pod bramką przeciwnika. Ten mecz uwypuklił nasze deficyty w aspekcie techniczno-taktycznym. Chcemy już w najbliższą środę w meczu ligowym zaprezentować zdecydowanie lepszą grę i ponownie wkroczyć na zwycięską ścieżkę.

II LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2009)
Piast Gliwice – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:1)
Bramka: Koza
Skład: Kozak – Matysik, Wawrowski, Gargula, Matyja, Pietrowski, Stachurka, J.Nowak, Koza, Pyryt, Machowicz. Ponadto zagrali: Buczek, Długokęcki, Tarnowski i Markiewicz.
Trener Mariusz Majewski:Mecz dwóch godnych siebie rywali, toczony w szybkim tempie, z dużą ilością spięć pod obydwoma bramkami. Niestety, koniec końców wychodzimy z meczu jako przegrani, natomiast chłopcy zostawili dużo zdrowia na boisku, grali ambitnie i z zaangażowaniem. Brakło jedynie skuteczności i szczęścia, aby móc cieszyć się z korzystnego rezultatu. Mimo wszystko wróciliśmy do Sosnowca pełni optymizmu, wierząc, że praca, którą wykonujemy na co dzień przerodzi się wkrótce w korzystne wyniki końcowe.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2010)
Śląska Akademia Piłkarska – Zagłębie Sosnowiec 1:2 (0:1)
Bramki: Filip Koza i Miłosz Radzioch.
Skład: Dudka – Miśkiewicz, Tomczyk, Krawiec, Marynowski, Matysek, Matwiejczuk, Radzioch, Koza. Rezerwowi: Nowak (bramkarz), Tokarski, Latos, Dutkiewicz.
Trener Robert Łysik:Spotkanie w pierwszej połowie było bardzo wyrównane. Zarówno my jak i przeciwnicy mieliśmy swoje okazje do zdobycia bramki. Jednak to Zagłębie w 19 minucie spotkania po składnej akcji Igora Marynowskiego i strzale Filipa Kozy wychodzi na prowadzenie. Druga część spotkania podobnie jak pierwsza wyrównana. Gospodarze przegrywając 0:1 bardzo chcieli zdobyć bramkę wyrównującą i ostatecznie udaje im się to na początku drugiej połowy. Obraz gry nadal się nie zmienił. Cały czas dwie strony mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją stroną. 67 minuta to minuta, w której zawodnicy oraz kibice Zagłębia Sosnowiec wpadli w euforię. A to za sprawą Miłosza Radziocha, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzela bramkę, która daje nam 3 punkty.

III LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2011)
UKS Szopienice – Zagłębie Sosnowiec 1:12 (0:6)
Bramki: Jaros x3, Bebel x2, Latos x2, Strzecha x2, Czajkowski 1, Nowak 1, bramka samobójcza.
Skład: Garncarz – Świrk, Hanytkiewicz, Plebanek – Bebel, Strzecha, Latos, Szczepek – Jaros. Ponadto grali: Moras, Matusik, Nowak, Czajkowski, Kuglin.
Trener Łukasz Walczak:Dobrze rozpoczęliśmy spotkanie, dość szybko zdobywając kilka bramek. Od pierwszej do ostatniej minuty dominowaliśmy nad przeciwnikiem, czego efektem jest wysoki wynik. Weekend wzbogaciliśmy jeszcze o turniej w Krakowie, trójmecz z Puszczą Niepołomice i SMS Tychy oraz sparing z Cracovią. Za nami więc intensywny weekend, z którego wynosimy dużo dobrego doświadczenia.