Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Raport Akademii. Strzelanina na Kresowej…

Raport Akademii. Strzelanina na Kresowej…

1 września 2022

Środa należała do drużyn Akademii, które w środku tygodnia rozgrywały swoje spotkania o punkty. W sumie nasi chłopcy zdobyli aż 39 goli, z czego 15 było dziełem drugiej drużyny, która zdemolowała Unię Ząbkowice w spotkaniu I rundy Pucharu Polski na szczeblu „Sosnowiec”. 11 bramek dołożyli juniorzy starsi, aplikując je Victorii Częstochowa. W sumie warto było wybrać się na obiekty na Kresowej, by obejrzeć piękne gole i efektowne akcje naszej młodzieży…

 

Puchar Polski – Szczebel „Sosnowiec”
Unia Ząbkowice – Zagłębie II Sosnowiec 0:15 (0:7)
Bramki: Oskar Chechelski x3, Adrian Troć x3, Jakub Kaczmarek x2, Michał Szczyrba, Emil Kłosek, Maksym Niemiec, Kamil Lipka, Mateusz Popczyk, Michał Barć, Damian Pawłowski.
Zagłębie II: Maciejowski – Kłosek (68’ Mroczko), Kopeć, Jakubowski (46’ Chęciński), Lipka – Szczyrba (68’ Popczyk), Nowak (46’ Barć), Troć (68’ D. Pawłowski), Tarka (46’ Niemiec), Kaczmarek – Chechelski.
Trener Tomasz Horwat: Ci zawodnicy, którzy mieli najwięcej minut to albo mieli trening wyrównawczy, albo też weszli na końcówkę. Podeszliśmy do tego meczu bardzo profesjonalnie i to tak miało właśnie wyglądać. Mieliśmy jeszcze więcej sytuacji bramkowych, ale cieszmy się z tego, co jest…

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2004-2005)
Zagłębie Sosnowiec A1 – Victoria Częstochowa 11:1 (5:1)
Bramki: Kulawiak x3, Dziedzic x2, Płuciennik, Maciasz, Wołowiec, Adamiec, Piątek, Wybański.
Skład: Siuta – Bębenek, Piątek, Szlachta, Sraga – Kulawiak, Wołowiec, Adamiec,Dziedzic – Uchnast, Płuciennik. Ponadto grali: Celej, Łagan, Wojdas, Jaskulski, Wybański, Maciasz.
Trener Marcin Paul: – Dobry mecz w naszym wykonaniu, przede wszystkim jesteśmy skuteczni w ataku. Pomimo okazałego zwycięstwa, przytrafiały nam się też błędy dlatego mamy nad czym pracować. Pomimo dokonanych zmian w ustawieniu, zespól dobrze funkcjonował, były widoczne elementy powtarzalne w ataku pozycyjnym nad, którymi pracujemy. 

II Liga Wojewódzka B2 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2007))
Zagłębie Sosnowiec – Ruch Chorzów 4:0 (1:0)
Bramki: Kapera, Mironowicz, Klimek, Lech.
Skład: Janik – Mularczyk (Poradowski -82), Figura, Gabor, Szewczyk – Mironowicz (Zuchara – 65), Kulig (Machnik – 60), Trębacz – Musiał (Rumiński – 72), Klimek (Lech – 68), Kapera (Najduch – 68).
Trener Adrian Zbroja:Mecz absolutnie pod nasze dyktando. Od początku było widać, że zespół podrażniony weekendową wpadką w Częstochowie, chce wygrać to spotkanie. Ważne, że ta determinacja nie przesłoniła założeń taktycznych i zdominowaliśmy przeciwnika przez cały mecz. Wynik cieszy, ale jeszcze bardziej cieszy sposób w jaki wygraliśmy ten mecz. Pełna realizacja założeń przedmeczowych na tle dobrego przeciwnika dała efekt w postaci wysokiego zwycięstwa. Pracujemy dalej i skupiamy się już na weekendowym spotkaniu w Katowicach.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2008)
Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1 (1:1)
Bramki: Witański, Marcinkowski, Palka.
Skład: Wysogląd – Nocoń, Rogacz, Pilnicki, Bartosik – Włosek, Radomski, Palka – Witański, Marcinkowski, Świerad. Rezerwowi: Piekarski, Wieliński, Grzesikowski, Nowak, Harwin, Gajda, Micyk.
Trener Adrian Kaczkowski:Ważne zwycięstwo z wymagającym rywalem. Wiedzieliśmy, że zespół z Bielska gra bardzo agresywnie w sposób bezpośredni na bardzo groźnych zawodników ofensywnych, których ma w kadrze. Nie ustrzegliśmy się błędów, ale w perspektywie całego spotkania byliśmy drużyną lepszą. Na plus na pewno po raz kolejny zdobywamy bramki po bardzo składnych zespołowych akcjach, potrafimy przenieść piłkę od trefy niskiej do wysokiej to cieszy i pokazuję, że idziemy do przodu.

II LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2009)
Zagłębie Sosnowiec – Stadion Śląski Chorzów 4:1 (2:0)
Bramki: J.Nowak, Buczek, Machowicz, Pyryt
Skład: Kozak, Matysik, Wawrowski, Gargula, Matyja, Długokęcki, Pietrowski, J. Nowak, Machowicz, Pyryt, Buczek.
Trener Mariusz Majewski:Dobry mecz w naszym wykonaniu, graliśmy bardzo agresywnie niwelując w ten sposób dysproporcje fizyczne. Udało nam się opanować środek pola co w późniejszym rozrachunku okazało się kluczem do zwycięstwa. Brawo Drużyna, idziemy za ciosem!

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2010)
Zagłębie Sosnowiec – Rekord Bielsko-Biała 0:3 (0:0)
Skład: Nowak – Miśkiewicz, Tomczyk, Krawiec, Marynowski, Matysek, Matwiejczuk, Radzioch, Koza.
Rezerwowi: Dudka, Tokarski, Latos, Dutkiewicz, Polczak.
Trener Robert Łysik:Bardzo dobrze weszliśmy w drugi mecz I Ligi Wojewódzkiej. Cieszy i napawa optymizmem pierwsza połowa i postawa zawodników. Chłopcy bardzo dobrze realizowali założenia przedmeczowe. W pierwszych 40 minutach mieliśmy swoje okazje, ale mimo wszystko piłka nie wpadła do bramki. Druga cześć spotkania a głównie początek to fragment naszej słabszej gry i strata bramki ze stałego fragmentu. Druga  padła kilka minut później. Staramy się jeszcze złapać kontakt, ale podobnie jak w pierwszej połowie piłka omija bramkę przeciwnika. Zawodnicy z Rekordu w ostatniej minucie strzelają na 3-0 i tak kończy się całe spotkanie.

III LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2011)
Zagłębie Sosnowiec – Czarni Sosnowiec 2:2 (1:0)
Bramki: Szczepek, Bebel.
Skład: Jarecki – Świrk, Hanytkiewicz, Sochański – Bebel, Strzecha, Latos, Szczepek – Jaros. Ponadto grali: Moras, Matusik, Kręcichwost, Czajkowski, Wieczorek, Kuglin.
Trener Łukasz Walczak:Za nami bardzo pożyteczne i trudne spotkanie z zespołem Czarnych z rocznika 2010. Mecz przez prawie pełne 80 minut pod naszą kontrolą, z dużym posiadaniem piłki, natomiast brakło nam w tym dniu konkretów pod bramką przeciwnika, tak abyśmy mogli zdobyć więcej bramek.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin