Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Rewelacyjny sparing w wykonaniu drugiej drużyny

Rewelacyjny sparing w wykonaniu drugiej drużyny

26 stycznia 2021

Młodzież grająca w drugim zespole Zagłębia Sosnowiec pokonała 7:0 (5:0) Unię Dąbrowa Górnicza, drużynę występującą w rozgrywkach IV ligi, która jest drugą siłą w Zagłębiu Dąbrowskim.

Rezerwy Zagłębia Sosnowiec prowadzone przez trenera Grzegorza Bąka wysoko pokonały czwartoligową Unię Dąbrowa Górnicza, która po zakończeniu jesiennych rozgrywek zajmuje 3. pozycję w tabeli.

– Bardzo dobry mecz w wykonaniu drużyny. Graliśmy z niezwykle mocnym zespołem, który jest na 3. miejscu w IV lidze i spodziewaliśmy się ciężkiego spotkania. My natomiast zagraliśmy rewelacyjnie. W I połowie nasze ataki były bardzo płynne i szybkie, a przeciwnik miał problemy by nas zatrzymać. Raz za razem stwarzaliśmy sobie sytuacje, które udało się zamieniać na bramki. Nasi zawodnicy zagrali dzisiaj bardzo dobrze i trzeba być z tego zadowolonym ponieważ graliśmy z bardzo dobrym zespołem, a sytuacji które stworzyliśmy w tym meczu było naprawdę sporo, dzięki czemu takie zwycięstwo nas uskrzydla. Mam nadzieję, że zawodnicy rozumieją, że to dopiero początek przygotowań i dużo pracy przed nami, ale optymistycznie patrzymy w przyszłość – komentuje po spotkaniu trener II zespołu, Grzegorz Bąk.

Zagłębie II Sosnowiec Unia Dąbrowa Górnicza 7:0 (5:0)
Bramki: 12′ Kłosek, 15′ Dziedzic, 21′ Troć, 28′ Kłosek, 40′ Dziedzic, 58′ Kulig, 77′ Kaczmarek

Skład Zagłębia (I połowa): Czyż, Knap, Staniak, Mociak, Pisarek, Hałatek, Troć, Łukaszczyk, Kłosek, Dziedzic, Sangowski
Skład Zagłębia (II połowa): Czyż, Smoleń, Grad, Machała, Janicki, Koniusz, Szkudlarek, Chechelski, Kaczmarek, Kulig, Popczyk.

Skład Unii: Żuchowski, Jaworski, Dębowski, Krzykowski, Kowalczyk, Stefański, Augustyn, Syguła, Misztal, zawodnik testowany, Maślanka.
Ławka: Weber, Koziński, Cichy, Miś, Lipiec, Machalski, Drożdż, Jędrzejczyk.

Pełną galerię zdjęć ze spotkania z Unią Dąbrowa Górnicza, zobaczycie klikając TUTAJ