Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Rollercoaster CLJ-ki. Rehabilitacja juniorów starszych…

Rollercoaster CLJ-ki. Rehabilitacja juniorów starszych…

10 października 2022

Po porażkach z Ruchem Chorzów i Rozwojem Katowice, juniorzy starsi wygrali ważne spotkanie z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Zespół do zwycięstwa 3:1 z „Góralami” poprowadził Adrian Kaczkowski, który na ławce trenerskiej zamienił Marcina Paula. Kaczkowski jest także szkoleniowcem zespołu z rocznika 2008 (C1), więc ma pełne ręce roboty.
Tydzień temu chwaliliśmy CLJ-kę, która rozgromiła Odrę Opole aż 8:0. Ale teraz był zjazd w dół i porażka 0:5 w Poznaniu z Wartą. Chłopaki Łukasza Nadolnego przeżyli prawdziwy rollercoaster, raz w górę, raz w dół…

IV LIGA ŚLĄSKA– GRUPA 1
Przemsza Siewierz – Zagłębie II Sosnowiec 3:2 (1:0)
1:0 Dominik Kowalski, 13 minuta
2:0 Maciej Tora, 54 minuta (głową)
3:0 Damian Adamiecki, 57 minuta
3:1 Mateusz Popczyk, 64 minuta (asysta: Adrian Troć)
3:2 Michał Szczyrba, 87 minuta
Przemsza: Popczyk – Tora, Chmielewski, Ważny, Adamiecki – Kulig (79’ Peda), Majchrowski, Wanatowicz (84’ Chatys), Kowalski, Kieca – Pasikowski (63’ Wolnik).
Zagłębie II: Maciejowski – Mroczko (75 Lipka), Chęciński, Machała (46’ Jakubowski), Kłosek (46’ Nowak) – Tarka (61’ Kaczmarek), Hałatek, Barć (46’ Szczyrba), Mielczarek (75’ Chechelski) – Troć – Popczyk.
Sędziował: Sebastian Jarzębak z Piekar Śląskich.
Żółte kartki: Adamiecki, Peda, Pasikowski (wszyscy Przemsza).
Trener Grzegorz Bąk: Nie możemy tracić takich bramek w obronie. Błędy indywidualne okazały się decydujące. Oczekuję od zawodników zdecydowanie lepszej gry i oni to wiedzą.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2004-2005)
Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie Bielsko Biała 3:1 (0:0)
Bramki: Dziedzic, Piątek, Uchnast.
Skład: Siuta – Sraga, Piątek, Szlachta, Jaskulski – Lis, Uchnast, Kulawiak- Wołowiec, Dziedzic, Płuciennik. Rezerwowi: Wałek, Serwatka, Bębenek, Wybański, Maciasz, Paszczela, Kaim.
Trener Adrian Kaczkowski:Mecz od pierwszej minuty pod naszą kontrolą, natomiast wszystkie bramki strzeliliśmy w drugiej połowie spotkania. Konsekwentna gra w obronie wysokiej i element przyśpieszenia gry na połowie przeciwnika to był klucz do zwycięstwa. Od poniedziałku skupiamy się nad jak najlepszym przygotowaniem do kolejnego ligowego meczu.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17
Warta Poznań – Zagłębie Sosnowiec 5:0 (2:0)
1:0 Maciej Owczarek – 28 minuta
2:0 Patryk Uliński – 40 minuta
3:0 Maciej Owczarek – 56 minuta
4:0 Natan Jóskowski – 60 minuta
5:0 Maciej Wanat – 68 minuta
Warta: Ołeniak – Lechowicz, Pawłowski, Roth, Piechnicki, Jóskowski, Uliński, Jechura, Owczarek, Paszkowski, Pituch.
Zagłębie: Król (60’ Zając) – Mędrala, Żądło (80’ Orczyk), Krawiec, Gabor, Stawowy, Gaszewski (65’ Figura), Zawojski (47’ Moroń), Górkiewicz, Śliwiński (75’ Tobiczyk), Siwek
Trener Łukasz Nadolny:Na początku drugiej połowy zmarnowaliśmy szansę na kontaktowego gola. Rywale natomiast wykorzystali nasze błędy w kryciu i zaczęli zdobywać kolejne bramki. Warta wykorzystała swoje bogate doświadczenie w rozgrywkach i zwyciężyła zasłużenie. Jako zespół mieliśmy przebłyski w tej konfrontacji, ale to za mało, żeby wygrywać z takimi ekipami. Kolejna lekcja, kolejna nauka. Nie poddajemy się i walczymy dalej.

II Liga Wojewódzka B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2006/07
Zagłębie Sosnowiec – ROW Rybnik 3:0 (0:0)
Bramki: Musiał (asysta Kapera), F. Blecharczyk, (asysta Musiał), Kapera (asysta Musiał).
Skład: Janik (Wolny – 46) – Jurkiewicz (Poradowski – 80), Romański, Mularczyk, Szewczyk
– Mądry (Kulig – 67), Machnik (F. Blecharczyk – 56), Trębacz (Mironowicz – 46) – Najduch (Musiał – 46), Klimek (Lech – 56), Kapera.
Trener Adrian Zbroja: Mecz w którym byliśmy stroną prowadzącą grę, jednak w pierwszej połowie brakowało nam dokładności i szybkości w operowaniu piłką. Po przerwie jeszcze mocniej narzuciliśmy nasz styl gry przeciwnikowi i byliśmy już konkretniejsi pod bramką rywala, co pozwoliło spokojnie udokumentować naszą przewagę trzema bramkami. Cieszy fakt, że po kolejnych wymuszonych roszadach w linii obrony, ponownie potrafimy zagrać na zero z tyłu, i w meczu z wiceliderem nie dopuszczamy przeciwnika do groźnych sytuacji pod naszą bramką. Brawo zespół!

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2008)
Zagłębie Sosnowiec – Raków Częstochowa 2:2 (2:1)
Bramki: Grzesikowski, gol samobójczy.
Skład: Wysogląd – Bartosik, Nocoń, Pilnicki, Micyk – Włosek, Grzesikowski, Nowak – Świerad, Marcinkowski, Harwin. Rezerwowi: Piekarski, Wieliński, Radomski, Rogacz, Obszański, Palka, Witański.
Trener Adrian Kaczkowski:Początek meczu to przewaga zespołu z Częstochowy czego efektem była bramka dla zespołu gości, natomiast z każdą kolejną minutą mecz stawał się coraz bardziej wyrównany. Do przerwy schodziliśmy z prowadzeniem 2:1. Druga połowa wyrównana, ofensywna gra z obydwóch stron. Stworzyliśmy kilka bardzo dobrych sytuacji strzeleckich, ale żadnej nie wykorzystaliśmy. W ostatniej akcji meczu straciliśmy bramkę na wagę remisu.

II LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2009)
Zagłębie Sosnowiec- Piast Gliwice 4:0 (1:0)
Bramki: Wawrowski, Pyryt, Machowicz, Chatys.
Skład: Kozak – Matysik, Gargula, Chatys, Tarnowski, Wawrowski, Pietrowski, Długokęcki, Buczek, Pyryt, J.Nowak. Ponadto zagrali: Markiewicz, Pierścionek, Machowicz.
Trener Mariusz Majewski: – W meczu z liderem rozgrywek chłopcy zagrali naprawdę niezłe zawody. Mieliśmy dobry plan na mecz, graliśmy odważnie w ataku i konsekwentnie w obronie. Gratulacje dla zespołu za intensywną grę przez 80 minut. Idziemy cały czas do przodu i myślimy już o kolejny kroku.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2010)
Zagłębie Sosnowiec – Śląska Akademia Piłkarska 2:2 (1:0)
Bramki: 2x Miśkiewicz.
Skład: Dudka – Latos, Polczak, Tomczyk – Matysek, Krawiec – Miśkiewicz, Tokarski, Koza. Grali również: Nowak, Dutkiewicz, Radzioch, Ćwikła.
Trener Adrian Barański: – Dobry, ofensywny mecz w wykonaniu obu drużyn. Szkoda straconych goli, ale taka jest piłka. Musimy szybko wyciągnąć wnioski, bo w tym tygodniu przed nami dwa kolejne mecze ligowe.

III LIGA WOJEWÓDZKA D1 i D2 MŁODZIK (ROCZNIK 2011)
III Liga Wojewódzka D1  (wtorek)
Zagłębie Sosnowiec – Akademia 2012 Jaworzno 3:4 (0:4)
Bramki: Bebel x2, Latos x1.
Skład: Figura – Świrk, Moras, Sochański – Bebel, Kiełbasa, Latos, Wieczorek – Kuglin. Grali również: Jarecki, Hanytkiewicz, Plebanek, Matusik, Nowak, Strzecha, Szczepek, Jaros.

III Liga Wojewódzka D1 (sobota)
Zagłębie Sosnowiec – UKS Szopienice 4:3 (2:1)
Bramki: Latos x2, Wieczorek x1
Skład: Jarecki – Bebel, Strzecha, Sochański – Wieczorek, Nowak, Latos, Szczepek – Jaros. Grali również: Garzeł, Plebanek, Uwijała, Kręcichwost, Matusik, Serdak.

III Liga Wojewódzka D2 (niedziela)
Zagłębie Sosnowiec – APN GP Czeladź 13:0 (7:0)
Bramki: Kuglin x5, Nowak x3, Latos x1, Wieczorek x1, Hanytkiewicz x1, Jaros x1, Bebel x1
Skład: Garncarz – Świrk, Hanytkiewicz, Plebanek – Wieczorek, Kiełbasa, Czajkowski, Szczepek – Kuglin. Grali również: Strzecha, Bebel, Nowak, Latos, Matusik, Jaros
Trener Łukasz Walczak: – Za nami kolejny tydzień, w którym rozegraliśmy 3 spotkania ligowe. Szczególnie mecze w roczniku starszym okazały się wymagające, ale patrząc przez prymat rozwoju zawodników, to bardzo dobra informacja. Musimy popracować nad fazą bronienia, bo o ile w fazie atakowania sposób naszej gry jest właściwy, dominujemy nad przeciwnikami i zdobywamy dużo bramek, tak w ostatnim czasie liczba i przede wszystkim sposób traconych bramek, jest dla naszego zespołu elementem, który wymaga szybkiej poprawy.