Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Rollercoaster w wykonaniu drugiej drużyny. 10 goli w meczu z Odrą Wodzisław

Rollercoaster w wykonaniu drugiej drużyny. 10 goli w meczu z Odrą Wodzisław

9 marca 2021

Druga drużyna Zagłębia Sosnowiec od czwartku przebywała na trzydniowym zgrupowaniu w Wodzisławiu Śląskim. Podopieczni Grzegorza Bąka mają za sobą bardzo ciężki okres przygotowawczy podczas którego rozegrali już 10 gier kontrolnych. Dzisiaj rywalem Sosnowiczan była czwartoligowa Odra Wodzisław Śląski, lider w II grupie śląskiej. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Odry 6:4! Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie. Tempo gry było błyskawiczne, a akcje boiskowe toczyły się od bramki do bramki. Po dzisiejszym widowisku, można być pełnym wrażeń! Bramki dla Zagłębia zdobyli Emil Kłosek, Mikołaj Staniak oraz dubletem popisał się Claudio Kiala.

Warunki, które mieliśmy na zgrupowaniu w Wodzisławiu były dla nas idealne. Chcieliśmy przede wszystkim zregenerować zespół. Wiedzieliśmy, że mamy parę kontuzji oraz urazów w zespole więc to zmęczenie gdzieś się nakładało. Rozegraliśmy już 10 gier kontrolnych. Zależało nam na tym, aby chłopcy rozegrali dużo minut. Wszystkie sparingi planowaliśmy z zespołami z wyższych lig i tak też się udało. To zgrupowanie scaliło grupę, Widać, że zespół troszkę się poznał. Mamy nowych zawodników więc dla nich ten wyjazd był bardzo przydatny. Jesteśmy przekonani, że to przyniesie pozytywny rezultat. Dzisiejsze spotkanie z Odrą Wodzisław miało bardzo szybkie tempo. Jest to bardzo dobry przeciwnik, lider IV ligi. Spodziewaliśmy się, że to będzie bardzo ciężki mecz dla nas. Dopiero teraz zaczęliśmy pracować nad regeneracją. Szukamy optymalnego zestawienia w linii defensywnej. Mieliśmy dzisiaj trzech stoperów więc dalej szukamy. Swoje szanse dostali młodzi zawodnicy z rocznika 2003. Gra jeśli chodzi o fazy przejściowe wyglądała dobrze, ale musimy nad nią popracować i szukać tego optymalnego ustawienia. Musimy się też skupić przede wszystkim na grze do przodu, bo mogliśmy zdobyć dzisiaj jeszcze więcej bramek. Mecz natomiast jak najbardziej mógł się podobać – komentuje trener Grzegorz Bąk.

Mecz na pewno prowadzony w dużym tempie i obfitujący w mnóstwo sytuacji bramkowych. Widać w obu zespołach duży potencjał ofensywny i też swoje kłopoty oba zespoły mają z tyłu. My się zmagamy już z tym jakiś czas i ciągle nad tym pracujemy. Były założenia, które staraliśmy się realizować, natomiast wykonanie tego było już rożne. Zadowala przód, jednak cały czas musimy pracować nad naszą defensywą – ocenia po spotkaniu trener Odry Wodzisław, Arkadiusz Tracz.

Odra Wodzisław Śląski – Zagłębie II Sosnowiec 6:4 (4:3)
Bramki: Tabala x4, Wodecki x2 / Claudio x2, Staniak, Kłosek
Skład Odry: Antkowiak (46′ Zawodnik testowany), Gać, Lalko (80′ Białas), Wiśniewski. Kłosek (46′ Zawodnik testowany), Zdunek (65′ Rosiak), Dudziński (70′ Podbioł), Wodecki, Tarka (70′ Woś), Białas (60′ Pryka), Tabala.
Skład Zagłębia (I połowa): Koterwa, Smoleń, Chęciński, Staniak, Mociak, Sinior, Hałatek, Koniusz, Kaczmarek, Kiala, Popczyk.
Skład Zagłębia (II połowa): Dubielak, Pisarek, Grad, Sinior, Janicki, Troć, Szkudlarek, Kulig, Chechelski, Kłosek, Majchrzak.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin