Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Rozwojowy rocznik 2009

Rozwojowy rocznik 2009

12 maja 2021

Na rocznik 2009 Akademii Zagłębia Sosnowiec można liczyć. Utalentowani, ambitni piłkarze, wspierani przez fantastycznych kibiców-rodziców. Z tej mąki będzie chleb!

Zeszłorocznej wyprawy pod słowacko-węgierską granicę nie zapomnimy nigdy. Na turnieju w Dunajskiej Stredzie, na fantastycznych obiektach akademii DAC, chłopcy wspaniale reprezentowali Zagłębie Sosnowiec, zostawiając w pokonanym polu takie drużyny jak Slovan Bratysława, Spartak Trnava i DAC Dunajska Streda. Nie było na nas mocnych, a trenerzy Slovana od razu zaproponowali rewanż w jedynej na świecie stolicy, która graniczy z dwoma Państwami – na południu z Węgrami, a na zachodzie z Austrią.

Po tym turnieju chłopcy nabrali jeszcze większego rozpędu, kilku z nich zaczęło regularnie grać w starszym roczniku, uczestniczyli we wszystkich obozach Akademii i ZARI, rozgrywali sparingi z mocnymi rywalami, a na Kresową zaczęły docierać zaproszenia na treningi z absolutnie topowych polskich klubów.

W miniony weekend chłopcy dołożyli kolejną cegiełkę do swojego rozwoju, rozgrywając kontrolne mecze z Legią Warszawa, Zagłębiem Lubin, Cracovią Kraków, Barca Academy i Beniaminkiem Krosno. Spisali się znakomicie!

Nie dziwi nas więc fakt, że aż trzech z nich – Michał Gut, Jakub Nowak i Alan Skręt, zostało powołanych przez Śląski Związek Piłki Nożnej na konsultacje, które odbędą się jutro w Bieruniu Starym. Brawo chłopaki!

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin