Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Ruch Radzionków – Zagłębie II Sosnowiec 3:0 (0:0). Rezerwowi „Cidrów” załatwili sprawę…

Ruch Radzionków – Zagłębie II Sosnowiec 3:0 (0:0). Rezerwowi „Cidrów” załatwili sprawę…

26 sierpnia 2023

Nie udała się piłkarzom drugiej drużyny Zagłębia wyprawa do Radzionkowa. Miejscowy Ruch wygrał 3:0 (0:0), odnosząc pierwsze zwycięstwo w sezonie. W drugiej połowie sprawy w swoje ręce wzięli rezerwowi „Cidrów”, strzelając 3 gole.

 

W I połowie nic nie zapowiadało porażki „Dwójki”, której gracze na sztucznej nawierzchni stadionu w Radzionkowie dyktowali warunki i stwarzali sobie groźne sytuacje. W 20. minucie z rzutu wolnego z odległości 17 metrów uderzał Antoni Kulawiak, ale jego chytry strzał sparował bramkarz gospodarzy. 9 minut później do siatki próbował trafić Igor Dziedzic, jednak piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką.

Jeszcze przed przerwą na prowadzenie nasz zespół mógł wyprowadzić aktywny Bartosz Paszczela, lecz jego sprytna główka ominęła poprzeczkę. Na druga odsłonę obie drużyny wyszły bez zmian, co nie oznaczało, że nic nie zmieniło się w boiskowym scenariuszu.

Radzionkowianie niesieni dopingiem przez swoich fanów zaczęli coraz częściej zagrażać Kacprowi Siucie, który mógł skapitulować w 62. minucie po uderzeniu z 16 metrów Szymona Matyska. Piłka trafiła akurat w poprzeczkę… Rezerwowy Ruchu zmienił kilka minut wcześniej kontuzjowanego Michała Szromka i szybko został bohaterem meczu.

Matysek dwukrotnie trafił do siatki mocnymi uderzeniami, wprowadzając w euforię kibiców Ruchu i swoich kolegów. Dzieła zniszczenia dopełnił w 4 minucie doliczonego czasu kolejny rezerwowy Kacper Zalewski.

Grzegorz Bąk (trener Zagłębia II):Do momentu utraty pierwszego gola wydawało się, że mamy mecz pod kontrolą. Nieodpowiedzialność przy rozegraniu piłki spowodowała, że straciliśmy pierwszego gola. Do napędziło Ruch ponadto bardzo pomogli mu kibice. W tym chaosie nie mogli się odnaleźć. No i skończyło się porażką. To było kolejne doświadczenie dla tych młodych chłopaków…

W najbliższą sobotę o godz. 11:00 nasz zespół zagra na boisku nr 2 z Unią Rędziny.

Ruch Radzionków – Zagłębie II Sosnowiec 3:0 (0:0)

1:0 Szymon Matysek, 67 minuta
2:0 Szymon Matysek, 79 minuta
3:0 Kacper Zalewski, 90+4 minuta

Ruch: Strzelczyk – Kwaśniewski, Otwinowski, Ćwielong, Turczyn – Kowalski (64’ Zalewski), Sadlak (76’ Brewczyk), Siwy (89’ Dudziński), Gwiaździński – Harmata, Szromek (57 Matysek).
Zagłębie II: Siuta – Chęciński (55’ Niemiec), Staniak, Lipka (82’ Wołowiec) – Płuciennik, Uchnast, Małkowski, Szostek – Dziedzic (68’ Śliwiński), Paszczela (59’ Mielczarek), Kulawiak.

Żółte kartki: Chęciński, Lipka, Dziedzic – Ćwielong, Turczyn, Zalewski, Siwy.

TABELA GRUPY 1 IV LIGI ŚLĄSKIEJTUTAJ

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin