Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / SFC II Opava – Zagłębie II Sosnowiec 2:2 (1:0). Pozytywny ból głowy…

SFC II Opava – Zagłębie II Sosnowiec 2:2 (1:0). Pozytywny ból głowy…

19 lutego 2022

W towarzyskim spotkaniu rozegranym w Czechach, piłkarze drugiej drużyny Zagłębia zremisowali 2:2 z zapleczem SFC Opava. Gole dla sosnowiczan, którzy rozegrali bardzo dobry mecz zdobyli: Alex Tanque i Jakub Kaczmarek.

 


W tym ciekawym, żywym meczu rozegranym na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Opavie, podopieczni trenera Damiana Nowaka mogli strzelić zdecydowanie więcej goli i wygrać to spotkanie. Cieszy dobra gra i występ sporej grupy młodzieży, w tym zawodników z drużyny występującej na co dzień w I lidze wojewódzkiej A1.

Mocne wsparcie młodzieży dał Alex Tanque. Brazylijczyk zdobył bramkę i miał na koncie asystę drugiego stopnia przy trafieniu Jakuba Kaczmarka. Gol Alexa padł po jego uderzeniu lewą nogą i rykoszecie. Z kolei trafienie Kaczmarka praktycznie do pustej bramki było poprzedzone piękną akcją zespołową.

Pomimo braków kadrowych, ci którzy dostali szansę dali pozytywny ból głowy – powiedział nam po spotkaniu trener Damian Nowak. – To był sparing na plus, powoli rzeczy, które wdrażamy zaczynają się sprawdzać. Co do gry obrońców to był to czwarty sparing i ani razu nie grała ta sama trójka obrońców. Musimy kombinować, bo kwestie kadrowe, kontuzje eliminują zawodników. Defensywa jeszcze trochę kuleje, ale do pierwszego meczu o punkty będzie na pewno dużo lepiej. W sparingu zagrali też chłopcy z kadry zespołu A 1 i było to dla nich duże przeżycie. Oni na pewno nie odstawali od reszty – mówi z zadowoleniem trener Nowak.

SFC II Opava – Zagłębie II Sosnowiec 2:2 (1:0)

Bramki dla Zagłębia II: Alex Tanque 50’ i Jakub Kaczmarek 70’

Zagłębie (I połowa): Frankowski – Gałka, Uthke-Nowak, Lipka – Barć, Wybański, Mociak, Kozłowski – Chechelski, Alex Tanque, Kaczmarek.
Zagłębie (II połowa): Dubielak – Serwatka, Uthke-Nowak, Bębenek – Barć, Wybański, Płuciennik, Mociak – Janosz, Kopka, Maciasz.

Wyniki gier sparingowych Zagłębia II:

26 stycznia: Szczakowianka Jaworzno (IV liga – grupa I) – Zagłębie II Sosnowiec (mecz przełożony).
29 stycznia: Zagłębie II Sosnowiec – Piliczanka Pilica 5:2
5 lutego: KS Chełmek (IV liga małopolska–zachód) – Zagłębie II Sosnowiec 4:2
12 lutego (g. 11:00): Zagłębie II Sosnowiec – Rozwój Katowice (IV liga śląska – grupa I) 2:2
19 lutego: Zagłębie II Sosnowiec – SFC II Opava (IV liga Czech) 2:2
26 lutego (g. 11:00): Zagłębie II Sosnowiec – Podlesianka Katowice (IV liga śląska – grupa I)
5 marca: Zagłębie II Sosnowiec – Warta Zawiercie (IV liga śląska – grupa I)
19 marca: Cyklon Rogoźnik – Zagłębie II Sosnowiec (inauguracja rundy wiosennej w klasie okręgowej)

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin