Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Sławomir Rydel koordynuje szkolenie bramkarzy w Akademii

Sławomir Rydel koordynuje szkolenie bramkarzy w Akademii

16 grudnia 2020

Sławomir Rydel, który ostatnio znajdował się w sztabie pierwszej drużyny Zagłębia, odpowiadając za szkolenie bramkarzy, pracuje teraz w innej roli. Pan Sławomir jest trenerem i koordynatorem ds. szkolenia bramkarzy w Akademii Zagłębia Sosnowiec.

– Powierzono mi nową i odpowiedzialną funkcję w Akademii Zagłębia Sosnowiec – mówi o nowej misji Sławomir Rydel, który wytyczył przed sobą kilka ważnych celów sportowych. A tak mówi o tych celach:

–  Chodzi o wypracowanie nowoczesnych planów szkoleniowych pracy z młodymi bramkarzami na podstawie własnych doświadczeń, prowadzenie projektów umożliwiających rozwój bramkarzy i bramkarek, efektywne zarządzanie czasem trenerów bramkarzy, a także współpracę z klubami partnerskimi, selekcję zawodników oraz prowadzenie skautingu młodych bramkarzy – wylicza koordynator ds. szkolenia bramkarzy w Akademii Zagłębia Sosnowiec.

Poprzez nowy plan szkoleniowy i projekty Akademii, trener Rydel chciałby podnieść jakość pracy na wyższy poziom, aby szerzej otworzyć wychowankom klubu drzwi do pierwszego zespołu.

 Każdy z naszych trenerów bramkarzy posiada inny profil i moim zdaniem należy to wykorzystać.  Jeden dobrze czuje się w treningu na boisku nauczania techniki sprawności specjalnej, drugi  jest specjalistą od taktyki i analizy gry bramkarza czy stałych fragmentów gry. Ważne, aby odpowiednio wykorzystać ich umiejętności i dostosować je do potrzeb poszczególnych zawodników, trenerów i zespołów –  zaznacza na koniec trener Rydel

Projekty Akademii, które odbędą się w najbliższym czasie to:

14 grudnia 2020: Warsztaty dla bramkarzy klubów partnerskich
Od 04 do 08 stycznia 2021: Obóz bramkarski ZARI ZAGŁĘBIE GOALKEEPERS

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin