Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / SOSNOWIEC ŁĄCZY

SOSNOWIEC ŁĄCZY

3 listopada 2022

Wczoraj do Sosnowca przyjechał Oleksandr Ishchenko – dyrektor akademii Dynama Kijów. Przedstawiciel najsłynniejszego ukraińskiego klubu spotkał się z prezesem Zagłębia Sosnowiec Łukaszem Girkiem.

 

Dyrektor Ishchenko oglądał także nasze centrum treningowe oraz uczestniczył w zajęciach drużyny Dynama Kijów z rocznika 2010, która przebywa w Sosnowcu od marca tego roku.

Oleksandr Ischenko:W imieniu Dynama Kijów chciałbym podziękować prezydentowi Sosnowca Panu Arkadiuszowi Chęcińskiemu oraz władzom Zagłębia za wspaniałą opiekę i pomoc dla naszych młodych piłkarzy. Gdy tylko będzie to możliwe, to z wielką radością ugościmy Was w Kijowie.

Łukasz Girek: To było nasze pierwsze spotkanie, podczas którego rozmawialiśmy o współpracy Dynama Kijów i Zagłębia Sosnowiec. Za tydzień dyrektor Ishchenko przyjedzie do nas ponownie, już na kilka dni. W tym czasie będziemy oczywiście kontynuowali nasze rozmowy o wspólnych działaniach, ale poza tym nasz gość zobaczy Zagłębiowski Park Sportowy i pozna lepiej Zagłębie Dąbrowskie. Dzisiaj w Krakowie pierwszy zespół Dynama w ramach Ligi Europy zmierzy się z tureckim Fenerbahce Stambuł. Kto wie, być może w przyszłym roku takie mecze będziemy mieli w Sosnowcu?

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin