Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Sparing: Zagłębie II – GKS II Tychy 0:0. Bez goli na Kresowej

Sparing: Zagłębie II – GKS II Tychy 0:0. Bez goli na Kresowej

11 lutego 2023

W szóstym sparingu przed rundą wiosenną rozgrywek IV Ligi Śląskiej, piłkarze drugiej drużyny Zagłębia zremisowali bezbramkowo na Kresowej z rezerwami GKS Tychy. Mimo okazji strzeleckich z obu stron piłka nie chciała wpaść do siatki.

 

Rywale zajmują 7. miejsce w drugiej grupie IV Ligi Śląskiej, z kolei nasz zespół gra w grupie pierwszej i także znajduje się w środku tabeli. Nic dziwnego, że oba zespoły dysponują podobnym potencjałem, stąd wyrównana gra przez 90 minut. Najważniejsze dla naszej drużyny było to, że po zimnym prysznicu jakim było 0:6 w sparingu z LKS-em Jawiszowice, podopieczni trenera Grzegorza Bąka grali teraz bardzo odpowiedzialnie w obronie i tyszanie rzadko dochodzili do sytuacji golowych. A to cieszy…

Jeśli już gracze rezerw GKS-u Tychy wypracowali sobie pozycje bramkowe to na posterunku byli obaj nasi bramkarze. M. in. w 60. minucie Jakub Wałek instynktownie sparował piłkę uderzoną z bliskiej odległości przez jednego z rywali, po rzucie rożnym. Sytuacje mieli także nasi piłkarze, jednak i oni nie grzeszyli skutecznością. Najwięcej pracy obrona tyszan miała z Antkiem Kulawiakiem, który był bardzo aktywny, aczkolwiek mało skuteczny…

Grzegorz Bąk (trener Zagłębia II Sosnowiec):Przede wszystkim zależało nam na tym, by bardziej odpowiedzialnie zagrać w obronie. Organizacja gry, pressing to elementy, które zdawały egzamin. To co sobie założyliśmy w stu procentach zrealizowaliśmy. Gdyby dołożyć do tego lepszą skuteczność, to byłoby bardzo dobrze. W pierwszej połowie zagrał u nas Tymek Jaskulski z ekipy juniorów A1 i to był udany debiut w sparingu „Dwójki”. Kolejnym naszym rywalem za tydzień będzie Gwarek Ornontowice.

Zagłębie II Sosnowiec – GKS II Tychy 0:0
Zagłębie II: Siuta (46’ Wałek) – Jaskulski (46’ Chechelski), Staniak, Szlachta, Niemiec – Bębenek, Szczyrba, Celej, Nowak, Mielczarek – Kulawiak.

Zimowe sparingi „Dwójki”:

Zagłębie II Sosnowiec – LKS Goczałkowice 3:1 (0:1)
Zagłębie II Sosnowiec – Rozwój Katowice 1:2 (0:1)
Zagłębie II Sosnowiec – Sarmacja Będzin 6:0 (4:0)
Polonia Bytom – Zagłębie II Sosnowiec 2:2 (0:1)
Zagłębie II Sosnowiec – LKS Jawiszowice 0:6 (0:3)
Zagłębie II Sosnowiec – GKS II Tychy 0:0
Zagłębie II Sosnowiec – Pardubice (Czechy), 11 lutego
Zagłębie II Sosnowiec – Gwarek Ornontowice, 18 lutego
Zagłębie II Sosnowiec – MKS Czechowice-Dziedzice, 25 lutego
Zagłębie II Sosnowiec – Podbeskidzie II Bielsko-Biała, 4 marca

Inauguracja IV ligi śląskiej:
Szombierki Bytom – Zagłębie II Sosnowiec 11 marca

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin