Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Sparing: Zagłębie II Sosnowiec – LKS Jawiszowice 0:6 (0:3). Tak grać nie można!

Sparing: Zagłębie II Sosnowiec – LKS Jawiszowice 0:6 (0:3). Tak grać nie można!

4 lutego 2023

Pół tuzina goli stracili piłkarze drugiej drużyny Zagłębia, którzy w sparingowej grze z LKS Jawiszowice, 4. zespołem JAKO IV Ligi Małopolskiej, przegrali aż 0:6. Dla naszych chłopaków to była cenna lekcja futbolu, z której muszą wyciągnąć wnioski.

Na usprawiedliwienie wysokiej porażki „Dwójki” trzeba dodać, że w środku pola zabrakło kontuzjowanego Damiana Hałatka, który jest ważnym ogniwem, szczególnie w odbiorze piłki. Ponadto kilku graczy ze składu z rundy jesiennej przebywa na testach w innych klubach. Dodajmy do tego zawodników, których trener Dariusz Dudek sprawdza w pierwszej drużynie Zagłębia, więc łatwo stwierdzić, że wyrwy kadrowe były ogromne.

W I połowie swoje szanse zmarnowali m.in. Antek Kulawiak, a także Mateusz Mielczarek oraz Igor Dziedzic, którzy nie zamienili na bramki uderzeń z rzutów wolnych. Bardziej konkretni byli goście, którzy zdobyli trzy gole, mając jeszcze na sumieniu zmarnowany rzut karny. Kacper Siuta obronił bowiem jedenastkę wykonywaną przez Dawida Hałata.

Ta sytuacja nie wytrąciła z równowagi zawodnika z Jawiszowic, który powetował sobie zmarnowaną jedenastkę dwoma ładnymi bramkami. W drugiej połowie mieliśmy kolejne trzy gole gości i… dwie czerwone kartki, które otrzymali Łukasz Uchnast i Adrian Korczyk. Ewidentny faul naszego zawodnika doprowadził do nerwowej sytuacji i… bokserskiego starcia tej dwójki graczy. Ostatecznie obaj ujrzeli solidarnie czerwone kartki, ale sędzia pozwolił na możliwość zastąpienia ich innymi piłkarzami.

Grzegorz Bąk (trener Zagłębia II):Pierwsze 20 minut nie zapowiadało tego, co stało się później. Mogliśmy sobie ułożyć mecz po naszej myśli, ale tak się nie stało. Błędy indywidualne z naszej strony były bardzo duże, kilku graczy zagrało nie na swoich pozycjach. Nie możemy jednak tak grać, chłopcy muszą wyciągnąć wnioski z tej porażki.

Zagłębie II Sosnowiec – LKS Jawiszowice 0:6 (0:3)

0:1 Adrian Korczyk, 12 minuta
0:2 Dawid Hałat, 37 minuta
0:3 Dawid Hałat, 41 minuta
0:4 Sebastian Frączek, 77 minuta (rzut karny)
0:5 Bartosz Gąsiorek, 85 minuta
0:6 Kamil Karcz, 87 minuta

Zagłębie II: Siuta (46’ Wałek) – Chechelski, Szlachta (46’ Szczyrba), Kłosek (72’ Szlachta), Lipka (46’ Kozłowski) – Dziedzic, Wołowiec (46’ Bębenek), Celej (64’ Wołowiec), Barć (46’ Uchnast), Mielczarek (63’ Barć) – Kulawiak.

Czerwone kartki: Łukasz Uchnast (62’ – za faul) i Adrian Korczyk (62’ – uderzenie rywala).