Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Sparing: Zagłębie II Sosnowiec – Rozwój Katowice 1:2 (0:1). Poprawki zostały uwzględnione…

Sparing: Zagłębie II Sosnowiec – Rozwój Katowice 1:2 (0:1). Poprawki zostały uwzględnione…

21 stycznia 2023

Piłkarze drugiej drużyny Zagłębia przegrali z Rozwojem Katowice 1:2 (0:1) w swoim drugim spotkaniu sparingowym przed rundą wiosenną IV ligi śląskiej. Wynik nie był zadowalający, ale już sposób prowadzenia gry i liczba wypracowanych okazji – na pewno tak.

 

Pierwotnie to spotkanie miało się odbyć w Katowicach-Piotrowicach, jednak tamtejsze boisko – po obfitych opadach śniegu – nie nadawało się do gry. Ostatecznie sparing z Rozwojem został przeniesiony do Sosnowca i oba zespoły zmierzyły się na Kresowej, na bardzo dobrze przygotowanej sztucznej murawie, na której nie było grama śniegu…

W ekipie „Dwójki” wystąpiło dwóch zawodników z kadry pierwszej drużyny, którzy nie pojechali na sparing ze Stalą Rzeszów do Krakowa. Igor Dziedzic zaliczył 45 minut, z kolei Aleksander „Kelo” Piątek miał pecha i już po kilku minutach z grymasem bólu na twarzy opuścił boisko z urazem kolana. Miejmy nadzieję, że ten charakterny obrońca szybko wróci do treningów.

Mimo dobrej gry i dogodnych okazji, to goście pierwsi trafili do siatki za sprawą Michała Flaka. Zaraz na początku drugiej odsłony wyrównał na raty Kacper Wołowiec, który sfinalizował dośrodkowanie Oskara Chechelskiego. Gdy wydawało się, że młodzi sosnowiczanie dopną swego i wyjdą na prowadzenie, Daniel Kaletka zwiódł naszą obronę i chytrym uderzeniem dał Rozwojowi wygraną.

Grzegorz Bąk (trener Zagłębia II): – Poprawiliśmy to co nie wychodziło nam w poprzednim sparingu z LKS-em Goczałkowice. I z tego na pewno jestem zadowolony. Mecz z Rozwojem na pewno był ciekawy i emocjonujący. U nas zagrał w drugiej połowie chłopak z rocznika 2006 Maks Śliwiński, który potrzebuje jak najwięcej minut w seniorach. I dostaje te minuty. Cały czas mamy obóz dochodzeniowy, który potrwa jeszcze tydzień. I cały czas jest ciężka praca. W sobotę o godzinie 11 mamy wyjazdowy mecz z Polonią Bytom. Być może wcześniej, bo w środę zagramy jeszcze jeden sparing, ale to nic pewnego.

Zagłębie II Sosnowiec – Rozwój Katowice 1:2 (0:1)

0:1 Michał Flak, 34 minuta
1:1 Kacper Wołowiec, 51 minuta (asysta: Oskar Chechelski)
1:2 Daniel Kaletka, 73 minuta

Zagłębie II: Siuta (46’ Wałek) – Piątek (4’ Szlachta), Płuciennik (46’ Chechelski), Kłosek, Bębenek (46’ Lipka) – Dziedzic (68’ Mielczarek), Hałatek (68’ Barć), Celej (46’ Uchnast), Barć (46’ Wołowiec), Mielczarek (46’ Śliwiński) – Zawodnik Testowany (46’ Kulawiak).

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin