Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Sparing: Zagłębie II Sosnowiec – Unia Dąbrowa Górnicza 2:0 (0:0). Udana próba generalna

Sparing: Zagłębie II Sosnowiec – Unia Dąbrowa Górnicza 2:0 (0:0). Udana próba generalna

6 sierpnia 2022

Piłkarze drugiej drużyny Zagłębia wygrali 2:0 w meczu sparingowym z Unią Dąbrowa Górnicza, 6. zespołem minionego sezonu w grupie 1 IV ligi śląskiej. To była udana próba generalna przed spotkaniem z Szombierkami Bytom, którym „Dwójka” zainauguruje swoje występy w IV lidze.

Sparing z Unią Dąbrowa Górnicza rozegrano w nieco krótszym wymiarze czasowym (2 razy 40 minut) i przyniósł on wiele cennych wniosków sztabowi szkoleniowemu naszej drużyny. Jeśli chodzi kwestie personalne to z dobrej strony pokazali się m.in. Damian Pawłowski, Adrian Troć czy też Mateusz Popczyk. Troć na początku drugiej połowy ładnym uderzeniem dał prowadzenie swojemu zespołowi, a wynik ustalił Mateusz Popczyk, który sfinalizował golem podanie Jakuba Kaczmarka. Dodajmy, że „Popi” był ostatnio na testach w Odrze Wodzisław. Do tego III-ligowego klubu został ostatnio wypożyczony inny gracz „Dwójki” Patryk Mociak, któremu życzymy powodzenia w Odrze!

W trudnych warunkach w czasie padającego deszczu, sosnowiczanie mieli przewagę optyczną, jednak musieli uważać na niebezpieczne kontrataki Unii, która także wypracowała sobie kilka dogodnych okazji strzeleckich.

Tomasz Horwat (trener Zagłębia II): – Jeżeli miał to być generalny sprawdzian przed nowym sezonem to z pewnością był on udany. Oceniam ten sprawdzian na plus. Są jeszcze mankamenty w naszej grze, pewne elementy musimy poprawić. W pierwszej połowie mieliśmy sytuacje i szkoda, że ich nie wykorzystaliśmy. Ale trzeba zaznaczyć, że rywal także miał swoje okazje. Druga połowa była zdecydowanie na plus. Zawodnicy, którzy pojawili się w niej na boisku dali wyraźny sygnał, że walczą o miejsce w podstawowym składzie. W sumie – ładne gole i udany sprawdzian generalny przed ligą.

W niedzielę 14 sierpnia o godz. 11:00 nasza drużyna zainauguruje rozgrywki w grupie 1 IV ligi śląskiej meczem domowym z Szombierkami Bytom.

Zagłębie II Sosnowiec – Unia Dąbrowa Górnicza 2:0 (0:0)

1:0 Adrian Troć (48 minuta)
2:0 Mateusz Popczyk, 56 minuta (asysta: Jakub Kaczmarek)

Zagłębie II: Maciejowski (52’ Frankowski) – Mroczko, Kopeć, Jakubowski, Kozłowski – Tarka, Hałatek, D. Pawłowski, Milczarek – Nowak – Alex Tanque. Ponadto grali: Troć, Chechelski, Kłosek, Lipka, Barć, Szczyrba, Kaczmarek, Popczyk, Janus.