Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Startuje IV liga śląska. „Dwójka” zaczyna od klasyka…

Startuje IV liga śląska. „Dwójka” zaczyna od klasyka…

11 sierpnia 2022

40 lat temu mecze Zagłębia z Szombierkami to był ligowy klasyk. Z jednej strony mistrz Polski z Bytomia, z drugiej 4-krotny wicemistrz kraju. W najbliższą niedzielę wracamy do tej tradycji, którą postarają się podtrzymać piłkarze drugiej drużyny Zagłębia i Szombierek rywalizujący w grupie 1 IV ligi śląskiej. To spotkanie odbędzie się o godz. 11:00 na Stadionie Ludowym.

 

Utytułowany klub z Bytomia będący rywalem naszej „Dwójki” był podglądany przez nasz sztab trenerski, Tomasza Horwata i jego współpracownika Łukasza Gajdę. Bytomianie grali niedawno sparingowy mecz wyjazdowy z Sarmacją, który będzinianie wygrali 5:4. Jakie wnioski wyciągnęli trenerzy?

Oglądaliśmy Szombierki, ponadto trener Gajda nagrywał ich sparing z Sarmacją. Mamy swoje wnioski na temat silnych i słabych stron bytomian i te ich słabe strony postaramy się wykorzystać. Na pewno mamy wiedzę na temat podstawowych rzeczy dotyczących niedzielnego rywala, ale to nie załatwia sprawy. Przede wszystkim musimy patrzeć na siebie i zagrać tak, by wygrać ten pierwszy mecz. Aktualnie potwierdzamy ostatnich nowych graczy do drużyny – przyznaje trener Tomasz Horwat.

Czwartkowy trening „Dwójki” zakończył konkurs rzutów karnych o tytuł króla jedenastek. W decydującej rozgrywce znaleźli się Jakub Nowak (ostatnio AKS Mikołów, wcześniej Ruch Chorzów) i Damian Pawłowski (wrócił z wypożyczenia do grającej wówczas w II lidze Pogoni Grodzisk Mazowiecki). Mimo kilkunastu serii jedenastek nie udało się wyłonić zwycięzcy i trzeba było zakończyć zabawę. Atmosfera w trakcie treningu i konkursu rzutów karnych była znakomita i teraz trzeba ją przenieść na rywalizację o punkty w IV lidze.

Jak już wspomnieliśmy, niedzielne spotkanie zostanie rozegrane na głównej płycie Stadionu Ludowego. To z pewnością nobilitacja dla „Dwójki”, jak również szansa pokazania się przed większą publicznością. Spotkanie będzie biletowane, przed spotkaniem papierowe bilety  w cenie 10 PLN będzie można kupować w Zagłębie Caffe. Otwarta będzie tylko trybuna kryta.

W związku z przepisami licencyjnymi, organizator spotkania musi ponieść określone koszty związane m.in. z zatrudnieniem pracowników służby ochrony, spikera stadionowego, kierownika ds. bezpieczeństwa, opłaceniem sędziów czy też uruchomieniem punktu gastronomicznego. Stąd decyzja o konieczności zakupienia biletu, by obejrzeć spotkanie Zagłębia II z Szombierkami.

Zapraszamy serdecznie!

ZAGŁĘBIE II SOSNOWIEC – SZOMBIERKI BYTOM

Niedziela, 14 sierpnia, godz. 11:00

Stadion Ludowy w Sosnowcu

Bilety: 10 PLN

Uwaga: Sprzedaż biletów w sobotę (od 10-15) i niedzielę od 9:00 w Zagłębie Caffe (kawiarnia położona obok boiska ze sztuczną nawierzchnią na Kresowej).

W GÓRNYM RZĘDZIE OD LEWEJ: MICHAŁ SZCZYRBA, SZYMON MROCZKO, ADRIAN TROĆ, EMIL KŁOSEK, PIOTR JAKUBOWSKI, SEBASTIAN KOPEĆ, DAMIAN PAWŁOWSKI, ALEX TANQUE, MATEUSZ POPCZYK, MATEUSZ KOZŁOWSKI.

W ŚRODKOWYM RZĘDZIE OD LEWEJ: MATEUSZ MIELCZAREK, DAMIAN TARKA, KACPER JANUS, SZYMON FRANKOWSKI, OLIWIER DUBIELAK, MATEUSZ MACIEJOWSKI, JAKUB KACZMAREK, DAMIAN HAŁATEK, OSKAR CHECHELSKI.

W DOLNYM RZĘDZIE OD LEWEJ: KAMIL LIPKA, MARCIN SZCZYPIŃSKI (KIEROWNIK DRUŻYNY), ŁUKASZ GAJDA (II TRENER), TOMASZ HORWAT (TRENER), DAMIAN WRÓBEL (DYREKTOR DS. ROZWOJU KLUBU), PRZEMYSŁAW SZCZERBA (TRENER PRZYGOTOWANIA MOTORYCZNEGO), JAKUB NOWAK.

 

Kolejka nr 1

2022-08-13/11:00

MKS ŚLĄSK DEMARKO ŚWIĘTOCHŁOWICE

JSP SZCZAKOWIANKA

-:-

2022-08-13/11:00

LKS PRZEMSZA SIEWIERZ

LGKS 38 PODLESIANKA KATOWICE

-:-

2022-08-13/11:00

GKS PIAST II GLIWICE

KS UNIA DĄBROWA GÓRNICZA

-:-

2022-08-13/11:00

GKS UNIA RĘDZINY

LKS UNIA KOSZTOWY

-:-

2022-08-13/11:00

LKS DRAMA ZBROSŁAWICE

MKS MYSZKÓW

-:-

2022-08-13/17:00

KS RUCH RADZIONKÓW

KS ROZWÓJ KATOWICE

-:-

2022-08-14/11:00

ZAGŁĘBIE II SOSNOWIEC

TS SZOMBIERKI BYTOM

-:-

2022-08-14/17:00

KOS VICTORIA 1922 CZĘSTOCHOWA

KP WARTA ZAWIERCIE

 

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin