Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Szombierki Bytom – Zagłębie II Sosnowiec 1:1 (1:0). Niedosyt po meczu… piłki wodnej

Szombierki Bytom – Zagłębie II Sosnowiec 1:1 (1:0). Niedosyt po meczu… piłki wodnej

17 maja 2023

Piłkarze drugiej drużyny Zagłębia w zaległym spotkaniu grupy 1 IV ligi śląskiej zremisowali 1:1 wyjazdowe spotkanie z Szombierkami Bytom. W efekcie obfitych opadów deszczu zamiast futbolu mieliśmy piłkę wodną, więc o normalnej grze nie mogło być mowy. Autorem jedynego gola dla sosnowiczan był Igor Dziedzic.

Fatalne warunki atmosferyczne, ulewny deszcz, woda zalegająca na murawie – to wszystko nie ułatwiało zadania zawodnikom obu drużyn. Na historycznym stadionie Szombierek, na którym w 1980 roku bytomianie fetowali mistrzostwo Polski, było dużo walki i przypadkowych akcji, które nie zawsze kończyły się strzałami.

Jako pierwsi w meczowy scenariusz chcieli wpisać się gospodarze, jednak ich ataki nie przynosiły długo pożądanych efektów. Z kolei kontrataki „Dwójki” były sporadyczne i nie zagrażały szczególnie bramce Szombierek. Cały czas karty rozdawała nieprzychylna aura, piłka po próbach szybkich kontrataków naszej drużyny najczęściej zatrzymywała się w kałużach wody.

W 20. minucie na groźny strzał z lewej nogi zdecydował się Mariusz Gancarczyk, jednak Kacper Siuta nie dał się zaskoczyć. Gospodarze poszli za ciosem i w 27. minucie mogli cieszyć się z prowadzenia. Po rzucie rożnym rozgrywający setne spotkania ligowe w barwach bytomian Kamil Moritz z bliska posłał piłkę do siatki.

10 minut później z ripostą pospieszył Antoni Kulawiak, którego akcja w polu karnym zakończyła się mocnym strzałem, aczkolwiek niecelnym.

W przerwie trener Grzegorz Bąk dokonał 3 zmian i gra „Dwójki” nabrała przyspieszenia. Sosnowiczanie dochodzili coraz częściej do głosu, a obrona Szombierek zaczęła popełniać coraz więcej błędów. W końcu do wyrównania doprowadził Igor Dziedzic, który w 67. minucie, po akcji kolegów na lewym skrzydle, zakręcił obrońcami i z bliskiej odległości trafił do celu. Było jeszcze kilka dogodnych okazji do zdobycia kolejnych bramek i – tym samym – 3 punktów, jednak na trudnym boisku szwankowała skuteczność. Tak jak chociażby w 72. minucie, gdy po strzale Kamila Bębenka futbolówka o centymetry ominęła okienko bramki gospodarzy.

Trener Grzegorz Bąk:Boisko było bardzo ciężkie do gry, przede wszystkim trudno było wymienić kilka podań. Piłka często stawała w wodzie. To były dwie różne połowy w naszym wykonaniu. Druga była już zdecydowanie lepsza, nasza gra wyglądała dużo lepiej. Takiej drugiej połowy oczekujemy znacznie częściej. Po takim meczu mogę powiedzieć, że jest niedosyt…

Szombierki Bytom – Zagłębie II Sosnowiec 1:1 (1:0)

1:0 Kamil Moritz, 27 minuta

1:1 Igor Dziedzic, 67 minuta

Szombierki: Dorosławski – Ściuk, Stachoń, Gancarczyk (72’ Wylężek), Łebko – Moritz (90’ Szczepanik), Mazur, Wąsik (64’ Ł. Niemiec), Orzeszyna – Wiśniewski, Tsuleskiri (81’ Kołodziejczyk).

Zagłębie II: Siuta – Kozłowski (62’ Uchnast), Staniak, Szlachta – Nowak, Pawłowski (80’ Barć), Chęciński (46’ Hałatek), Niemiec (46’ Lipka) – Kulawiak (46’ Płuciennik), Bębenek (90+1’ Piątek), Dziedzic.

Sędziował: Bogdan Drobot z Katowic. Żółte kartki: Ściuk, Stachoń. Widzów: 150.