Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Tak grała Akademia. W CLJ-ce doszło do wymiany ciosów…

Tak grała Akademia. W CLJ-ce doszło do wymiany ciosów…

2 maja 2022

Świąteczny przedłużony weekend majowy przyniósł nam wiele radości. Przede wszystkim trzeba pochwalić chłopaków występujących w Centralnej Lidze Juniorów, którzy złapali wiatr w żagle. Po wyjazdowym zwycięstwie nad Odrą Opole rozbili bardzo mocny Śląsk Wrocław 5:2. Cztery gole to dzieło Igora Dziedzica, który wyrasta na młodzieżową gwiazdę tych rozgrywek. Jak powiedział po spotkaniu trener Łukasz Nadolny, na boisku oglądaliśmy wymianę ciosów jak na ringu bokserskim…
Drugi zespół Zagłębia zaaplikował Górnikowi 09 Mysłowice pięć bramek i powoli normą stają się wysokie zwycięstwa naszej „Dwójki”. 3 maja w Święto Konstytucji kolejne spotkanie o punkty, tym razem na Kresową przyjeżdża Źródło Kromołów. Początek spotkania, na które zapraszamy serdecznie kibiców o godz. 17:00.

KLASA OKRĘGOWA “ZINA KATOWICE-SOSNOWIEC” GRUPA 4

Górnik 09 Mysłowice – Zagłębie Sosnowiec 0:5 (0:0)
0:1 Alex Tanque, 54 minuta (rzut karny)
0:2 Adrian Troć, 66 minuta
0:3 Alex Tanque, 71 minuta (asysta: Emil Kłosek)
0:4 Jakub Kaczmarek, 74 minuta (asysta: Adrian Troć)
0:5 Michał Barć, 90+2 minuta (asysta: Adrian Troć)
Zagłębie II: Dubielak – Chęciński, Kopeć (75’ Uthke-Nowak), Kłosek – Turzyniecki (46’ Kaczmarek), Hałatek (77’ P. Wybański), Barć, Kozłowski (78’ Mociak) – Terbalyan, Popczyk (46’ Troć), Alex Tanque (78’ Janosz).
Trener Damian Nowak: –  Wygraliśmy dokładnie w takim samym stosunku, jak w poprzednim meczu z Wojkowicami i oby tak było do końca. Mieliśmy dobrze rozpracowanego rywala, wiedzieliśmy wszystko o Janczyku i Pachu, dzięki właściwej analizie oni sobie nie pograli. Po prostu wyeliminowaliśmy ich z gry. Bardzo ważne było to, że byliśmy dobrze przygotowani motorycznie do spotkania i w drugiej połowie panowaliśmy całkowicie na boisku.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR (ROCZNIK 2003-04)

Przerwa w rozgrywkach w weekend.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 (ROCZNIK 2005)

Zagłębie Sosnowiec – Śląsk Wrocław 5:2 (2:0)
5:2 Aleksander Wołczek, 59 minuta
Zagłębie: Siuta – Tomala, Sraga, Klimczyk, Piątek, Adamiec, Dziedzic (80’Sałapatek), Lis (80’Moroń), Paszczela (72’Zawojski), Uchnast (87’Krypciak), Kulawiak (60’Celej).
Trener Łukasz Nadolny: – Byłem spokojny przed meczem, bo wiedziałem, że we Wrocławiu nie zagraliśmy dobrze. To oznaczało, że drugi raz źle nie zagramy. Ten spokój i entuzjazm był w chłopakach podczas treningów i dzisiaj pokazali to podczas meczu. Pierwsza połowa bardzo dobra z naszej strony. Pewna, sytuacyjna gra, na dużym procencie skuteczności. Tego nam trzeba – finalizacji akcji jakie mamy. W tych spotkaniach nie ma zbyt wielu sytuacji – musisz kończyć stworzone, żeby wygrać. Druga połowa niestety nerwowa. Wymiana ciosów jak na w ringu bokserskim. Weźmy też pod uwagę, że tutaj przyjechał Śląsk Wrocław. To nie jest byle jaki zespół.

III LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2006)

Zagłębie Sosnowiec – FC Katowice 2:1 (2:0)
Bramki: Żądło, Surlej.
Skład: Janik – Szewczyk (70’ Zuchara), Romański, Ściera, Żądło – Stawowy, Machnik (58’ Lech, 65’ Najduch), Trębacz (83’ Ocap- Grzywnowic) – Surlej (70’ Piątek), Łoch (83’ Kumor – 83), Sokół.

Trener Adrian Zbroja:Słabszy mecz w naszym wykonaniu. O ile do przerwy widoczna była nasza przewaga, którą udokumentowaliśmy dwoma bramki, tak po przerwie daliśmy sobie narzucić styl gry przeciwnika. Widoczne były problemy z koncentracją i komunikacją w zespole, co wprowadzało sporo chaosu do naszej gry. Na pewno cieszy fakt, że mimo słabszej dyspozycji potrafiliśmy stwarzać sytuacje oraz zakończyć mecz zwycięstwem, ale w następnych meczach musimy grać zdecydowanie lepiej.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2007)

Zagłębie Sosnowiec – Stadion Śląski Chorzów 6:2 (0:2)
Bramki: Siwek 2, Górkiewicz 2, Gaszewski, Kapera.
Skład: Zając – Mędrala, Gabor, Krawiec, Jurkiewicz – Tobiczyk, Mądry, Mironowicz – Siwek Rumiński, Gaszewski. Ponadto grali: Musiał, Orczyk, Kapera, Świątek, Górkiewicz.
Trener Adrian Kaczkowski:Po słabszej grze w pierwszej połowie meczu, w drugich 40 minutach wykazaliśmy dużą determinacje w dążeniu do odwrócenia losów spotkania. Strzelenie 6 bramek to to efekt odpowiedniego nastawienia i skuteczności w fazie finalizacji.

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2008)

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zagłębie Sosnowiec 3:0 (2:0)

II LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2009)

Zagłębie Sosnowiec – Stadion Śląski Chorzów 1:0 (0:0)
Bramka: Wawrowski.
Skład: Radomski – Chatys, Matysik, Wawrowski, Nowak, Bochenek, Matyja, Machowicz, Pyryt. Rezerwowi: Kozak, Stachurka, Wydrych, Dudziński, Gargula, Markiewicz, Krawiec, Belter.
Trener Daniel Nowak: – Było to wymagające spotkanie dla całego zespołu z racji tego, że rywal był dobrze zorganizowaną drużyną, która mocno przeciwstawiała się nam przez całe spotkanie. Przez większość meczu nie potrafiliśmy znaleźć drogi do bramki, pomimo stworzonych sytuacji strzeleckich. W drugiej części spotkania ta sztuka już nam się udała po świetnym strzale Kamila Wawrowskiego. Cieszy mnie postawa drużyny, która pomimo słabszej dyspozycji potrafiła pokazać pazur i przechylić szalę na własną stronę, pozytywnie zaczynając rundę rewanżową.

I LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK MŁODSZY (ROCZNIK 2010)