Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Udane przedświąteczne granie Akademii

Udane przedświąteczne granie Akademii

19 kwietnia 2022

W tygodniu przedświątecznym zawodnicy Akademii osiągnęli kilka ważnych zwycięstw. Palma pierwszeństwa należy do najstarszej drużyny, czyli drugiego zespołu Zagłębia, który na wyjeździe pokonał rezerwy GKS-u Katowice po golu Emila Kłoska. Juniorzy starsi nie chcieli być gorsi i rozbili w Sosnowcu swoich rówieśników z Katowic 4:1. Dokładając zwycięstwo nad „GieKSą” podopiecznych Mariusza Majewskiego (rocznik 2008) we wcześniejszej kolejce – wyjdzie nam hat-trick!!!

Słowa uznania także dla dzieciaków z rocznika 2014, które wygrały w Czechach międzynarodowy turniej organizowany przez Akademię FC Hradec Králové. Nic dziwnego, że czas świąteczny minął naszej Akademii w radosnym nastroju…

KLASA OKRĘGOWA “ZINA KATOWICE-SOSNOWIEC” GRUPA 4
GKS II Katowice – Zagłębie II Sosnowiec 0:1 (0:0)
Bramka: Emil Kłosek 86’
Zagłębie: Frankowski – Chęciński, Kopeć, Uthke-Nowak – Kaczmarek (89’ Sych), Hałatek, Barć (75’ Lipka), Mociak (60’ Kłosek) – Terbalyan, Alex Tanque, Troć (70’ Kozłowski).
Trener Damian Nowak: To był dla nas trudny mecz, jako że GieKSa była dobrze zorganizowana w defensywie, mając dobrego bramkarza. Poza tym rywale wyprowadzili kilka groźnych kontrataków. Ogólnie trzeba jednak powiedzieć, że był to mecz pod naszą kontrolą. Trzeba też przyznać, że były problemy, ale po stałym fragmencie gry wreszcie zdobyliśmy zasłużoną bramkę.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR (ROCZNIK 2003-04)
Zagłębie Sosnowiec – GKS Gieksa Katowice 4:1 (1:1)
Bramki: Wołowiec 2, Miska, gol samobójczy
Skład: Wałek – Jaskulski, Szlachta, Serwatka, Bębenek, Wybański, Janus, Maciasz, Kaim, Płuciennik, Wołowiec. Ponadto grali: Kopka, Miska, Gałka, Miłek, Fijałkowski, Laskowski.
Trener Marcin Paul:Mecz, w którym znowu musimy gonić wynik i robimy to skutecznie. Paradoksalnie, pierwsza połowa lepsza w naszym wykonaniu, jednak schodzimy na przerwę z wynikiem 1:1. Druga połowa skuteczna w naszym wykonaniu i dzięki temu dopisujemy 3 punkty.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 (ROCZNIK 2005)
RKS Raków Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 5:1 (3:1)
Bramka: Antoni Kulawiak 19’
Zagłębie: Król – Tomala (75’ Krypciak), Gacal, Klimczyk, Piątek, Adamiec, Lis (Żądło), Moroń (46’ Zawojski), Kulawiak (46’ Sałapatek), Uchnast, Celej (21’ Gaszewski – 52’ Sraga).
Trener Łukasz Nadolny: Przyjechaliśmy do lidera i mogliśmy się spodziewać trudnego meczu. Początek mieliśmy udany i nic nie zapowiadało takiego wyniku końcowego. Im dalej w spotkanie tym więcej naszych błędów indywidualnych zwłaszcza w bocznych sektorach boiska. Raków był drużyną piłkarsko lepszą. To nie podlega dyskusji. Dla nas to bolesna lekcja, z której musimy wyciągnąć szybko wnioski. Wiemy nad czym mamy pracować i co poprawić, żeby było lepiej. Przed nami wyjazd do Opola. To będzie mecz o przysłowiowe 6 punktów.

III LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2006)
Rozwój Katowice – Zagłębie Sosnowiec 2:3 (1:2)
Bramki: Dąbek, Zawojski, Łoch
Skład: Kurdziel (Janik – 60) – Romański (Zuchara – 65), Ściera, Ocap-Grzywnowicz (Domosławski – 70), Szewczyk – Stawowy, Zawojski (Machnik – 46), Dąbek (Trębacz – 46) – Sokół (Łagan – 75), Łoch, Ządło (Surlej – 46).
Trener Adrian Zbroja:Mecz, w którym prowadziliśmy grę, przeciwnik zagrażał nam poprzez stałe fragmenty i grę z kontrataku. Zasłużyliśmy na zwycięstwo, lecz powinniśmy wygrać bardziej zdecydowanie – niestety zawiodła nas koncentracja pod bramką przeciwnika. Widać było, że mecz toczony jest na naszych warunkach, lecz zabrakowało jakości w ostatnim podaniu pod bramką przeciwnika. Mimo tego zasłużenie wygrywamy i z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie. Cieszy powrót do gry po długiej przerwie spowodowanej kontuzją Igora Domosławskiego, który ostatni mecz ligowy rozegrał prawie rok temu.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2007)
Przerwa w rozgrywkach!

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2008)
Zagłębie Sosnowiec – Stal Śrubiarnia Żywiec 2:3 (1:0)
Bramki: Palka, Pilnicki.
Skład: Wysogląd – Przebindowski, Rogacz, Mirowski, Pilnicki, Grzesikowski, Palka, Miśkiewicz, Pyryt, Świerad, Augustyn. Ponadto grali: Tekiela, Sikorski
Trener Mariusz Majewski: – Trzeba przyznać, że w meczu na szczycie zasłużone zwycięstwo odnieśli zawodnicy z Żywca. To Stal miała więcej konkretów po swojej stronie i stworzyła więcej stuprocentowych okazji. Gratuluje Im zwycięstwa! Natomiast nasi chłopcy zostawili na boisku dużo zdrowia, za co należą im się słowa pochwały. Musimy wyciągnąć właściwe wnioski i jestem pewny, że wkrótce wrócimy na właściwe tory. Nie poddajemy się i walczymy dalej!

Progres Sosnowiec – Zagłębie Sosnowiec 0:3 (0:2)
Bramki: Nowak, Socha, Pyryt.

II LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2009)
TEAM Gliwice – Zagłębie Sosnowiec 1:1

I Liga Wojewódzka D2
Zagłębie Sosnowiec – Śląska Akademia Piłkarska 1:1 (0-0)
Bramka: Matysek
Skład: Nowak – Polczak, Dutkiewicz, Matysek, Matwiejczuk, Latos, Koza, Krawiec, Miśkiewicz. Ponadto grali: Dutka, Tokarski, Marynowski.
Trener Jarosław Dzierżak:Po ostatnich dwóch słabszych występach ten mecz traktowaliśmy jako bardzo ważny element w naszej pracy. I chłopcy zdali egzamin. Zagrali bardzo poprawnie. Poprawiliśmy organizację gry szczególnie w defensywie. Przeciwnicy szczególnie w pierwszej połowie grali w niskiej obronie dlatego ciężko nam było stworzyć sytuacje bramkowe. Po przerwie mecz się otworzył i niestety po jednym z kontrataków straciliśmy bramkę. Zawodnicy do końca walczyli i ich zaangażowanie zostało nagrodzone. Adam Matysek strzałem z dystansu zdobył wyrównującą bramkę. Pod koniec meczu mieliśmy jeszcze sytuację na 2-1 niestety nie wykorzystaliśmy jej i mecz zakończył się remisem 1-1.