Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Udany weekend naszej młodzieży – 5 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka

Udany weekend naszej młodzieży – 5 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka

3 kwietnia 2023

To był bardzo udany weekend drużyn naszej Akademii. Efektowne zwycięstwo nad mającym wysokie aspiracje Rozwojem Katowice odniósł drugi zespół Zagłębia, ponadto juniorzy starsi wygrali z Bytomiu z Polonią, a trampkarze z rocznika 2009 rozbili 4:0 Piast Gliwice. To pierwsze z brzegu przykłady dobrej roboty boiskowej. Nie chcieli być gorsi chłopaki z Centralnej Ligi Juniorów, którzy prowadzili już 4:1 z FASE Szczecin, by w doliczonym czasie gry stracić przewagę golową. „Rycerze wiosny” z Sosnowca złapali lekką zadyszkę, ale i tak imponują swoją postawą…

IV LIGA ŚLĄSKA – GRUPA I
Zagłębie II Sosnowiec – Rozwój Katowice 3:0 (1:0)
1:0 Kamil Szlachta, 32 minuta
2:0 Antoni Kulawiak, 70 minuta
3:0 Antoni Kulawiak, 81 minuta
Zagłębie II: Siuta – Szlachta, Staniak, Bykov – Płuciennik, Klupś (4’ Barć), Hałatek (K – 55’ Pawłowski), Nowak (77’ Uchnast), Niemiec – Bębenek (55’ Dziedzic), Kulawiak.
Rozwój: Golik (K) – Haładyn, Wroza (46’ Baranowicz), Kwiatkowski (82’ Draga), Woźniak – Kaletka (46’ Jarek), Barwiński (73’ Cieślar), Skroch, Ciszewski – Zieliński (73’ Myśliwczyk), Flak (62’ Bielec).
Sędziował: Sebastian Szczotka z Żywca.
Żółte kartki: Hałatek, Nowak, Bać – Ciszewski.
Czerwona kartka: Ciszewski (61’ – druga żółta kartka)
Widzów: 200
Trener Grzegorz Bąk: – Cieszy przede wszystkim realizacja założeń taktycznych, nad którymi cały czas pracujemy. Mecz stał na wysokim poziomie, Rozwój to bardzo dobry zespół i my wiedzieliśmy, że będzie ciężko. Ale cieszy to, że chłopcy potrafią zrealizować założenia taktyczne. W drugiej połowie rywal się otworzył, gonił bowiem wynik. A nam się wtedy grało lepiej, mieliśmy dużo sytuacji, więcej przestrzeni. Na pewno cieszy nas bardzo dobra dyspozycja wszystkich zawodników. Ci, którzy dzisiaj zaczęli zagrali bardzo dobrze. Mamy naprawdę wartościowy zespół i obyśmy cały czas trzymali poziom, bo liga jest długa i wszystko przed nami.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2004-2005)
Bytomski Sport Polonia Bytom – Zagłębie Sosnowiec 1:2 (0:1)
Bramki: Wołowiec, Kaim.
Skład: Wałek – Piątek, M. Wybański, Jaskulski – Lis, Sraga, Adamiec, P. Wybański, Uchnast – Dziedzic – Wołowiec. Ponadto grali: Maciasz, Kaim,  Paszczela, Łagan, Gacal, Dąbek.
Trener Marcin Paul: – Mecz w którym jak na derby przystało było dużo walki, determinacji zarówno z jednej jak i z drugiej strony.  Bardzo dobra pierwsza połowa, w której stworzyliśmy 4 sytuacje bramkowe, niestety wykorzystaliśmy tylko jedną. Druga połowa bardziej wyrównana, gdzie potrafiliśmy przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17
Zagłębie Sosnowiec – FASE Szczecin 4:4 (2:1)
Bramki dla Zagłębia: PrzemysławMizera x3, Szymon Mądry.
Zagłębie: Zając – Ociepa (75’ Klimek), Mędrala (80’ Gabor), Krawiec, Tomala, Stawowy, Gaszewski (66’ Tobiczyk), Mądry (58’ Górkiewicz), Mizera, Zawojski, Siwek (70’ Żądło)
FASE (wyjściowy skład): Dyguda – Hirniak, Zawarski, Andruszko, Lisman, Paradowski, Wiewióra, Chudziak, Szczepankowski, Kaźmierczak, Maszało.
Trener Łukasz Nadolny: – Brawa dla zespołu za wytrzymanie całego meczu w pełnej intensywności. W mojej opinii zasłużyliśmy na zwycięstwo, a w kolejnych dniach na pewno będziemy pracować nad zachowaniami w obronie, szczególnie przy stałych fragmentach gry. Było widać wśród moich podopiecznych walkę, determinację i dążenie do uzyskania jak najlepszego wyniku. Mogliśmy się zrewanżować za jesienną porażkę z FASE, ale niestety nam się to ostatecznie nie udało. Widać jednak wśród chłopaków postęp i rozwój indywidualnych umiejętności.

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2006/07)
Zagłębie Sosnowiec – GKS GieKSa Katowice 2:0 (0:0)
Bramki: Trębacz (asysta: Kapera), Trębacz (asysta: Mironowicz)
Skład: Walczak – Mularczyk, Figura, Poradowski, Jurkiewicz – Mironowicz (Kulig – 88), Trębacz (Orczyk – 82), Kapera (Fiba – 83) – Musiał (Machnik – 87), Lech (Moroń – 46), Blecharczyk (Najduch -75).
Trener Adrian Zbroja: – Mecz z bezpośrednim rywalem do walki o awans zakończony naszym zasłużonym zwycięstwem. W przekroju całego meczu byliśmy zespołem, który rozgrywał ten mecz na własnych warunkach i potrafił rywalom narzucić własny styl gry. Widać było, że zespół bardzo dobrze pod względem mentalnym podszedł do tego spotkania i dzięki dobrej grze odniósł ważne zwycięstwo. W zasadzie na dobrym poziomie zagrali wszyscy zawodnicy i na pochwały zasługuje cała drużyna. Cieszy fakt, że wymagającemu rywalowi potrafiliśmy narzucić własny styl gry przez co zespół potrafił długimi momentami prowadzić atak pozycyjny. Nie można zapomnieć też o wzorowej organizacji gry obronnej, co dało efekt w postaci meczu bez straconej bramki. Teraz już skupiamy się na najbliższym meczu ligowym, który rozegramy już w środę. Brawo Zespół!

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2008)
Raków Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 1:3 (0:2)
Bramki: Samobójczy gol, Nesterenko, Grzesikowski
Skład: Wysogląd – Nocoń, Nesterenko,Rogacz, Bartosik, Grzesikowski, Miśkiewicz, Radomski, Marcinkowski, Witański, Harwin. Rezerwowi: Włosek, Nowak, Augustyn, Wieliński, Pilnicki, Świerad, Piekarski.
Trener Adrian Kaczkowski: – Bardzo wartościowy mecz pod względem szkoleniowym. Obydwie drużyny miały ochotę, by utrzymywać się przy piłce, grały przez całe 80 minut w obronie wysokiej i odważnie działały z piłką pod presją przeciwnika. Cieszy mnie zwycięstwa mojego zespołu, ale jeszcze bardziej styl w jakim je osiągamy, którego podsumowaniem jest efektowna bramka na 3:1. Przed nami 10-dniowa przerwa w meczach ligowych, wykorzystamy ją na podsumowanie I etapu rozgrywek, popracujemy szczególnie nad poprawą zachowań indywidualnych w fazie obrony i trochę odpoczniemy. Po przerwie świątecznej skoncentrowani i zaangażowani przystąpimy do następnego ligowego meczu

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2009)
Zagłębie Sosnowiec – Piast Gliwice 4:0 (1:0)
Bramki: Pietrowski, Strzelecki, Markiewicz, Wawrowski
Skład: Radomski – Matysik, Strzelecki, Wawrowski, Gargula, Chatys, Pietrowski, Długokęcki, Nowak, Pierścionek, Machowicz. Ponadto zagrali: Kozak, Babuch, Markiewicz, Matyja, Tarnowski.
Trener Mariusz Majewski: – Niezły mecz w wykonaniu naszego zespołu, natomiast mnie jako trenera cieszy przede wszystkim utrzymanie poziomu gry przez pełne 80 minut.  Chłopaki pokazali dużą jakość i intensywność gry, zaangażowanie, wolę walki, a także poprawili skuteczność. Gratulacje dla Drużyny!

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2010)
BTS Rekord Bielsko-Biała – Zagłębie Sosnowiec 4:1 (0:0)
Bramka: Tokarski
Skład: Nowak – Polczak, Tomczyk, Latos – Matysek, Matwiejczuk – Koza, Miśkiewicz, Tokarski. Ponadto grali: Dudka, Krawiec.
Trener Adrian Barański: – Po pierwszej, bardzo wyrównanej połowie spotkania, nic nie wskazywało na to, że w drugiej odsłonie przeciwnik tyle razy skutecznie sfinalizuje stworzone sytuacje. Szkoda, bo mogliśmy ugrać coś więcej, ale w dalszym ciągu brakuje determinacji pod bramką przeciwnika. Nasza sytuacja nie jest łatwa, trzeba szybko odbudować morale i jeszcze ciężej pracować na treningach.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 i D2 MŁODZIK (ROCZNIK 2010 i 2011)