Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Unia Rędziny – Zagłębie II Sosnowiec 0:2 (0:0). Cenna wygrana Dwójki!

Unia Rędziny – Zagłębie II Sosnowiec 0:2 (0:0). Cenna wygrana Dwójki!

6 kwietnia 2024

Drugi zespół Zagłębia zwyciężył w wyjazdowym spotkaniu Unię Rędziny 2:0 (0:0). Gole dla Dwójki strzelili: Bartosz Martosz z rzutu karnego i Kamil Bębenek. To bardzo cenna wygrana w kontekście walki o utrzymanie się w IV lidze śląskiej.

Wbrew pozorom to nie był łatwy mecz dla Dwójki, która koniecznie chciał zdobyć 3 punkty, by nie tylko mieć więcej komfortu w rywalizacji o pozostanie w rozgrywkach, ale także udowodnić, że stać ją na dobre spotkania.

Gospodarze nie zamierzali jednak ułatwiać sprawy rywalowi, mimo że od 35 minuty grali w 10-tkę. To efekt faulu Mikołaja Kempy na Nikodemie Zielonce, który wychodził na dogodną pozycję do strzelenia bramki.

Ogromna przewaga sosnowiczan została przekuta na gole w II połowie. Najpierw do siatki Unii trafił Bartosz Martosz, który pewnie wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul na Zielonce. Decydujące trafienie zadał Kamil Bębenek w 90 minucie, popisując się przytomnym strzałem z bliskiej odległości.

Trener Grzegorz Bąk:To był dla nas bardzo ciężki mecz. Od 35 minuty graliśmy w przewadze liczebnej po czerwonej kartce dla gracza rywali, którzy bronili się bardzo ambitnie. Powinniśmy wcześniej zdobyć bramkę, ale w końcu wyszliśmy na prowadzenie po strzale Bartosza Martosza z rzutu karnego. Cieszę się nie tylko z 3 punktów, ale także z tego, że zagraliśmy na zero z tyłu.

W najbliższą sobotę o godz. 11:00 Dwójka zmierzy się na Kresowej z Piastem II Gliwice.

Unia Rędziny – Zagłębie II Sosnowiec 0:2 (0:0)

0:1 Bartosz Martosz, 66 minuta (rzut karny)
0:2 Kamil Bębenek, 90 minuta

Unia (skład wyjściowy): A. Kowalczyk – Trzepizur, S. Kowalczyk, Lewczenko, Góralczyk – Kotala, Kempa, Dobosz, Niedbała – Porochnicki, Andrzejewski.
Zagłębie II: Wałek – Ryndak, Szlachta, Szlachta – Płuciennik (55’ Dziedzic), Uchnast, Barć, Mielczarek, Zielonka – (80’ Wołowiec) Kulawiak (46’ Martosz), Paszczela (55’ Bębenek).
Czerwona kartka: Mikołaj Kempa (35 minuta – akcja ratunkowa).