Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Unia Rędziny – Zagłębie II Sosnowiec 1:2 (1:0). Cenna wygrana z młodzieżowcami w składzie

Unia Rędziny – Zagłębie II Sosnowiec 1:2 (1:0). Cenna wygrana z młodzieżowcami w składzie

27 maja 2023

Druga drużyna Zagłębia wygrała 2:1 (0:1) wyjazdowe spotkanie z Unią Rędziny po golach Michała Barcia i Michała Szczyrby. W sytuacji, gdy zespół stracił szansę na awans do III ligi, sztab szkoleniowy stawia w coraz większym stopniu na młodzież i to się opłaca.

 

W poprzedniej kolejce w wyjściowym składzie Dwójki było 9 młodzieżowców, teraz – przeciwko Unii Rędziny – mecz rozpoczęło ich aż 10. Jedynie niespełna 22-letni Jakub Nowak nie miał statusu młodzieżowca. To dobrze wróży tej drużynie i całemu klubowi na przyszłość. Przed sosnowiczanami jeszcze dwa spotkania, z Dramą Zbrosławice na swoim boisku i JSP Szczakowianką Jaworzno na wyjeździe i z pewnością trener Grzegorz Bąk nie zawaha się postawić na młodzież.

W spotkaniu z Unią Rędziny, która nie była jeszcze w 100 procentach pewna utrzymania, zaczęliśmy mecz dość niefortunnie, gdyż bardzo szybko straciliśmy bramkę w efekcie indywidualnego błędu jednego z naszych zawodników. Później jednak nasz zespół grał coraz pewniej i zaczął sobie stwarzać okazje bramkowe. Brakowało  tylko skuteczności. Po zmianach w składzie przewaga Dwójki została wreszcie udokumentowana bramkami na wagę zwycięstwa. W 70. minucie do siatki trafił Michał Barć po zagraniu Michała Szczyrby, a w nerwowej końcówce, na minutę przed końcem regulaminowego czasu, 3 punkty przytomnym uderzeniem zapewnił drużynie wspomniany Szczyrba.

Trener Grzegorz Bąk: – W poprzednim meczu z Radzionkowem debiutował u nas Kuba Sraga, a w tym meczu debiutowali Jaskulski i Wojdas. To było dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Rywal grał w niskiej obronie, a myśmy prowadzili grę i stwarzaliśmy sobie coraz więcej okazji golowych. Kropla drąży skałę i w końcu strzeliliśmy dwie bramki. Michał Szczyrba dał świetną zmianę, popisał się bowiem asystą i zwycięską bramką.

Unia Rędziny – Zagłębie II Sosnowiec 1:2 (1:0)

1:0 ?, 4 minuta
1:1 Michał Barć, 70 minuta (asysta: Michał Szczyrba)
1:2 Michał Szczyrba, 89 minuta

Unia (skład wyjściowy): A. Kowalczyk – Sz. Kowalczyk, Dobosz, Przygodzki, Góralczyk – Rumin, Niedbała, Żabik, Nurek – Lach, Krawczyk.

Zagłębie II: Siuta – Szlachta (46’ Piątek), Staniak, Lipka (70’ Szczyrba) – Puciennik (46’ Barć), Celej (60’ Wojdas), Uchnast (75’ Jakubowski), Jaskulski (60’ Sraga), Nowak, Niemiec (46’ Wołowiec) – Bębenek.

Tabela grupy 1 IV ligi śląskiej

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin