Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / W sobotę druga drużyna zagra z Tęczą Błędów!

W sobotę druga drużyna zagra z Tęczą Błędów!

6 maja 2021

Już w sobotę o godzinie 11.00 druga drużyna Zagłębia Sosnowiec rozegra kolejne starcie. Tym razem przeciwnikiem będzie dobrze nam znana drużyna Tęczy Błędów. Spotkanie odbędzie się w Sosnowcu przy ul. Kresowej.

Poprzednie spotkanie tych drużyn miało miejsce w październiku zeszłego roku, kiedy to Zagłębie wygrało 3:1 po bramkach Hałatka, Kłoska i Majchrzaka. Tęcza była wówczas liderem w tabeli, a mecz odbył się po kilku tygodniach przerwy od treningów spowodowanej pandemią koronawirusa.

Przypomnijmy, że początek spotkania należał do Tęczy, która bardzo szybko objęła prowadzenie po pięknym strzale z dystansu. Zagłębie starało się odrobić straty do przerwy, jednak to dopiero w drugiej połowie zaczęły padać bramki i to zmiennicy zagrali świetny mecz i zapewnili drużynie trzy punkty. Powtórka w sobotę? Czemu nie!

Ostatnie spotkanie podopiecznych trenera Grzegorza Bąka to efektowne zwycięstwo z silną drużyną Podlesianki Katowice. Tęcza po falstarcie i porażkach z Pogonią Imielin oraz Górnikiem Katowice wygrała swoje ostatnie spotkanie 2:1 z Niwami Brudzowice.

W ostatnim meczu strzeliłem bramkę dającą nam zwycięstwo i bardzo cieszę się z tego powodu, lecz to cała drużyna zapracowała na to by trzy punkty zostały w Sosnowcu. Podlesianka postawiła bardzo wysoko poprzeczkę i momentami przeważała na boisku swoją grą tworząc bardzo niebezpieczne sytuacje, ale to my byliśmy bardziej skuteczniejsi. Jesteśmy bardzo dobrym zespołem i wiem, że zostawimy dużo serca na boisku by zdobyć kolejne trzy punkty z Tęczą – komentuje strzelec bramki w ostatnim spotkaniu, Patryk Mociak.

Po trzech kolejkach w grupie mistrzowskiej klasy okręgowej Zagłębie zajmuje drugie miejsce w tabeli z taką samą ilością punktów co pierwsza drużyna. Tęcza Błędów natomiast zajmuje przedostatnią lokatę.

Poprzednie spotkania Zagłębia:
Zagłębie II Sosnowiec  2 :1  LKS Pogoń Imielin
KS Niwy Brudzowice  1:1  Zagłębie II Sosnowiec
Zagłębie II Sosnowiec  2:1  LGKS 38 Podlesianka Katowice

Trzymamy kciuki za naszych młodych zawodników!

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin