Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / W Zagłębiu marzenia lubią się spełniać…

W Zagłębiu marzenia lubią się spełniać…

12 września 2022

Druga drużyna Zagłębia szybko odzyskała równowagę po remisie z Unią Dąbrowa Górnicza i pucharową wpadką w Będzinie. W meczu na szczycie grupy 1 IV ligi śląskiej sosnowiczanie walczący o każdy centymetr murawy wygrali wyjazdowe spotkanie z Podlesianką 2:1. Szerzej o tym spotkaniu już pisaliśmy, w tym miejscu tylko przypomnienie, że ekipa Łukasza Gajdy w tabeli jest tuż za rezerwami Piasta Gliwice. Zawodnicy i ich opiekunowie twierdzą zresztą, że jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa.
My mamy nadzieję, że wspomnianego „ostatniego słowa” nie powiedzieli także nasi juniorzy starsi, którzy wrzucili rywalom z Rybnika aż 9 bramek. Oni także w tabeli znajdują się za klubem z Gliwic. Chłopcy Marcina Paula marzą o wygraniu I Ligi Wojewódzkiej A1, by zagrać w kolejnym sezonie w Makroregionie. A z tych rozgrywek prowadzi prosta droga do Centralnej Ligi Juniorów U19. A wiemy doskonale, że w przypadku Akademii Zagłębia Sosnowiec marzenia młodych piłkarzy lubią się spełniać…

 

IV Liga Śląska – Grupa 1
Podlesianka Katowice – Zagłębie II Sosnowiec 1:2 (0:2)
0:1 Tymoteusz Klupś, 40 minuta
0:2 Mateusz Popczyk, 45+5 minuta (asysta: Mateusz Mielczarek)
1:2 Patryk Mendela, 62 minuta
Podlesianka: Tomanek – Stachoń (66’ Kawała), Wacławski, Nowotnik (74’ Pasieka) – Paszek, Mendela, Żemła, Renner, Jarnot (85’ Lisiński) – Gasz, Nawrot.
Zagłębie II: Maciejowski – Mroczko (46 Kozłowski), Jakubowski, Machała, Niemiec – Klupś (90+2 Barć), Chęciński (77’ Kłosek), Hałatek (46’ D. Pawłowski), Mielczarek (85’ Kaczmarek) – Troć (64’ Tarka) – Popczyk.
Trener Łukasz Gajda:Pokora i praca to bardzo ważne rzeczy, które nas dotyczą. Graliśmy w niskim pressingu i to było celowe, by „oddać” piłkę Podlesiance, która ma problemy w ataku pozycyjnym. Cała drużyna zasłużyła na słowa pochwały. Oni walczyli jak lwy i jestem z nich bardzo dumny…

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR STARSZY (ROCZNIK 2004-2005)
Zagłębie Sosnowiec – ROW Rybnik 9:0 (6:0)
Bramki: Uchnast x2, Kulawiak x2, Bębenek x2, Maciasz x2, Paszczela.
Skład: Wałek – Bębenek, Piątek, Serwatka, Sraga, Wybański – Kulawiak, Celej, Dziedzic, Uchnast – Paszczela. Ponadto grali:  Wołowiec, Łagan, Wojdas, Jaskulski, Maciasz, Lis.
Trener Marcin Paul: – Mecz w pełni przez nas kontrolowany, w którym stwarzamy sobie sytuacje bramkowe i jesteśmy skuteczni. Po ostatnim remisie w Tychach, zespół dobrze zareagował i już do przerwy prowadziliśmy 6:0, pokazując kilka fajnych akcji. Pracujemy dalej i już nie możemy się doczekać kolejnego meczu, który zagramy w Chorzowie.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17
Pogoń Szczecin – Zagłębie Sosnowiec 5:2 (2:1)
0:1 Bartosz Zawojski, 20 min, 1:1 Patryk Paryzek, 25 min, 2:1 Martin Rachubiński, 28 min, 3:1 Martin Rachubiński , 46 min, 4:1 Mateusz Kaczorek, 48 min, 4:2 Kacper Siwek, 51 min, 5:2 Martin Rachubiński, 86 min.
Pogoń: Ciechomski – Rutkowski, Jabłonkowski, Majewski, Jakubowski, Starzyński, Paryzek, Kaczorek, Bogusławski, Gołębiewski, Rachubiński.
Zagłębie: Kabała – Mędrala (60’ Ściera), Żądło (60’ Orczyk), Krawiec, Tomala, Stawowy (60’ Tobiczyk), Gaszewski, Moroń (45’ Siwek), Górkiewicz (60’ Blecharczyk), Zawojski (70’ Dąbek), Śliwiński.
Trener Łukasz Nadolny: Gospodarze wygrali zasłużenie. Dystrybucja piłki, kultura gry, fizyczność. To jest bardzo mocny zespół, który po tym zwycięstwie został liderem. My musimy się od takich drużyn uczyć i już mam swoje wnioski po tej konfrontacji. Robimy dalej swoje. Trenujemy i szykujemy się do trzech najbliższych meczów, w których musimy punktować.

II Liga Wojewódzka B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2006/07))
Zagłębie Sosnowiec – Ruch Radzionków 6:0 (2:0)
Skład: Zając (Wolny – 46) – Mularczyk (Zuchara – 60), Figura, Gabor, Szewczyk (Jurkiewicz – 70) – Mironowicz, Machnik, Trębacz (Kulig – 65) – Musiał (Romański – 70), Klimek (Lech – 55), Kapera (Rumiński – 65).
Bramki: Kapera (asysta Figura), Klimek (asysta Machnik), Kapera (asysta Musiał), Trębacz (asysta Kapera), Musiał (asysta Mironowicz), Lech (asysty: Jurkiewicz, Romański).
Trener Adrian Zbroja:Mecz całkowicie pod nasze dyktando, od pierwszej minuty prowadzimy grę w ataku pozycyjnym. Wraz z narastającym zmęczeniem rywal popełniał coraz więcej błędów, które bezlitośnie wykorzystywaliśmy. Cieszy fakt, że w kolejnym meczu potrafimy narzucić przeciwnikowi swój styl gry i dzięki temu kontrolujemy mecz od początku do końca, co prowadzi nas do kolejnego zwycięstwa. Od dziś już koncentrujemy się na kolejnym spotkaniu, tak by podtrzymać naszą dobrą passę.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2008)
Zagłębie Sosnowiec – ROW Rybnik 1:1 (0:1)
Bramka: Marcinkowski
Skład: Wysogląd – Nocoń, Rogacz, Chatys, Bartosik – Włosek, Grzesikowski, Palka – Harwin, Marcinkowski, Świerad.
Rezerwowi: Piekarski, Wieliński, Radomski, Pilnicki, Madej, Gajda, Micyk.
Trener Adrian Kaczkowski:Duża przewaga naszego zespołu od pierwszej do ostatniej minuty natomiast brak skuteczności pod bramką przeciwnika oraz błędy indywidualne sprawiły, że po meczu mamy duży niedosyt.

II LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2009)
Mecz zaległy: APN Knurów – Zagłębie Sosnowiec 1:13 (0:5)
Bramki: Wawrowski x3, Pyryt x2, Machowicz x2, Pierścionek x2, Długokęcki, J. Nowak, Matysik, Chatys.
Skład: Kozak – Matysik, Chatys, Gargula, Buczek, Wawrowski, Długokęcki, Pietrowski, J.Nowak, Pyryt, Machowicz. Ponadto zagrali: Belter, Markiewicz, Stachurka, Pierścionek.

Zagłębie Sosnowiec – Sporting FA Lubliniec 7:0 (4:0)
Bramki: Buczek x2, J.Nowak x2, Markiewicz x2, Długokęcki.
Skład: Kozak – Matysik, Matyja, Gargula, Buczek, Stachurka, Długokęcki, Pietrowski, J.Nowak, Pyryt, Machowicz. Ponadto zagrali: Belter, Markiewicz.
Trener Mariusz Majewski:W ciągu tygodnia zaprezentowaliśmy dwa różne oblicza naszego zespołu. W środę w Knurowie widziałem zespół skoncentrowany, zaangażowany oraz konsekwentnie realizujący założenia przedmeczowe. Z kolei w niedzielę zagraliśmy najsłabszy mecz w tym sezonie. Zabrakło przede wszystkim odpowiedniego podejścia do meczu i koncentracji. Popełnialiśmy proste błędy techniczne i raziliśmy nieskutecznością. Przed kolejnym meczem musimy popracować nad tymi elementami.

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2010)
Zagłębie Sosnowiec – UKS Milówka 5:2 (1:1)
Bramki: Mikołaj Miśkiewicz x3, Olaf Matwiejczuk x1, Adam Matysek x1.
Skład: Diego Nowak – Mikołaj Miśkiewicz, Antek Tomczyk, Tymon Krawiec, Igor Marynowski, Adam Matysek, Olaf Matwiejczuk, Filip Koza, Marcel Tokarski. Rezerwowi: Karol Dudka, Marcel Tokarski, Maciej Latos, Jakub Polczak
Trener Robert Łysik:Ciężkie spotkanie ponieważ zespół z Milówki był bardzo nisko ustawiony i czekał tylko na kontry i długie podania. Cieszy postawa całej drużyny w drugiej połowie. Zaangażowanie i chęć zwycięstwa była bardzo duża co przełożyło się na wynik. Zdobyliśmy ważne 3 punkty. 

III LIGA WOJEWÓDZKA D1 i D2 MŁODZIK (ROCZNIK 2011)
Sarmacja Będzin 0:4 (0:2) Zagłębie Sosnowiec
Bramki: Jaros x2, Matusik, Serdak.
Skład: Jarecki – Świrk, Moras, Sochański – Uwijała, Nowak, Kiełbasa, Matusik – Serdak. Grali również: Figura, Garzeł, Wieczorek, Kręcichwost, Czajkowski, Jaros.
Trener Łukasz Walczak: – Dość wyrównane i trudne spotkanie, w którym to jednak nasz zespół okazał się bardziej skuteczny w sytuacjach bramkowych. Zespół Sarmacji zagrażał nam głównie po strzałach z dystansu, natomiast dobrze w tym dniu dysponowani byli nasi bramkarze.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 1:4 (0:4)
Bramka: Latos.
Skład: Garncarz – Świrk, Hanytkiewicz, Plebanek – Bebel, Strzecha, Latos, Wieczorek – Kuglin. Grali również: Jarecki, Moras, Nowak, Kiełbasa, Szczepek, Jaros.
Trener Łukasz Walczak:Ten mecz to zimny i bolesny prysznic na nasze głowy. Zbyt duża liczba błędów indywidualnych w pierwszej połowie sprawiła, że w 7 minut straciliśmy 4 bramki. Pomimo, że całą drugą połowę dążyliśmy do odrobienia strat, udało nam się zdobyć tylko jedną bramkę. Wyciągamy szybko z tego spotkania wnioski i bierzemy się od nowego tygodnia do pracy.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin