Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Weekend pełen rekordów strzeleckich!

Weekend pełen rekordów strzeleckich!

16 maja 2022

W trakcie minionego weekendu kilka zespołów naszej Akademii postanowiło urządzić sobie polowanie na rekordy strzeleckie. Najwyższe zwycięstwo należało do drugiej drużyny Zagłębia, która rozgromiła aż 11:0 MK Górnik Katowice. Najwięcej razy do siatki trafił Mateusz Popczyk, autor 3 goli. Juniorzy młodsi Zagłębia prowadzeni przez Adriana Zbroję nie chcieli być gorsi od swoich starszych kolegów i odesłali PKS Józefka Chorzów z ciężkim bagażem, do którego zapakowali 10 goli. O jedną mniej zaaplikowali Unii Racibórz trampkarze z rocznika 2007 (trener Adrian Kaczkowski). W sobotę zajęli oni 4. miejsce w turnieju Live Adventure Cup w Anglii, by szybko wrócić do Sosnowca i – mimo zmęczenia – zagrać koncertowo we wspomnianym spotkaniu z rówieśnikami z Raciborza. Wiele wskazuje na to, że po raz pierwszy w historii naszej Akademii zdobędziemy mistrzostwo I Ligi Wojewódzkiej C1.
Chłopaki z Centralnej Ligi Juniorów U17 też sobie postrzelali, ale bramek było znacznie mniej, bo „tylko” 3. Końcowy wynik, czyli 3:3 z Górnikiem Zabrze, należy jednak szanować. Przybliża on drużynę do realizacji celu – utrzymania się w rozgrywkach.

 

KLASA OKRĘGOWA “ZINA KATOWICE-SOSNOWIEC” GRUPA 4
Zagłębie Sosnowiec – MK Górnik Katowice 11:0 (4:0)
1:0 Mateusz Popczyk, 21 minuta (asysta: Alex Tanque)
2:0 Mateusz Popczyk, 23 minuta (asysta: Alex Tanque)
3:0 Adrian Troć, 35 minuta
4:0 Alex Tanque, 38 minuta (asysta: Łukasz Turzyniecki)
5:0 Alex Tanque, 47 minuta (rzut karny)
6:0 Roman Terbalyan, 53 minuta (Alex Tanque)
7:0 Mateusz Popczyk, 54 minuta (asysta: Roman Terbalyan)
8:0 Jakub Krzyżowski, 56 minuta (samobójcza)
9:0 Adrian Troć, 63 minuta (asysta: Jan Janosz)
10:0 Jakub Kaczmarek, 80 minuta (asysta: Adrian Troć)
11:0 Jan Janosz, 89 minuta (asysta: Mateusz Popczyk)
Zagłębie II: Frankowski (66’ Dubielak) – Chęciński, Machała, Kłosek – Turzyniecki (69’ Chechelski), Barć (46’ Kaczmarek), Terbalyan, Kozłowski (46’ Mociak) – Tanque (61’ Janosz), Popczyk, Troć.
Trener Damian Nowak: – Chciałbym przede wszystkim docenić naszych rywali, którzy nie bronili bramki, tylko chcieli grać w piłkę. Mam dla nich duży szacunek, słowa uznania, bo chociaż tracili kolejne bramki, to prowadzili otwartą grę. A przed nami jeszcze 8 finałów, ten najbliższy w środę, kiedy to czeka nas zaległy mecz w Brudzowicach z Niwami. Na razie, wszystko idzie zgodnie z planem, zero z tyłu, 11 bramek z przodu…

 

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR (ROCZNIK 2003-04)
Zagłębie Sosnowiec – KP GKS Tychy 1:0 (0:0)
Bramka: Wołowiec.
Skład: Wałek – Jaskulski, Szlachta, Gałka, Bębenek – Wybański, Wołowiec, Janus, Lipka – Płuciennik, Maciasz. Ponadto grali: Fijałkowski, Sych, Laskowski, Kieljan, Kopka, Kaim.
Trener Marcin Paul:Pierwsza połowa słabsza w naszym wykonaniu. Mieliśmy problemy w ataku, brakowało dokładności, szybkości w operowaniu piłką. Druga połowa zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu. Przejęliśmy inicjatywę, stwarzaliśmy sytuacje bramkowe i objęliśmy prowadzenie, którego nie oddajemy do końca. Gratulacje dla drużyny!

 

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 (ROCZNIK 2005)
Zagłębie Sosnowiec – Górnik Zabrze 3:3 (1:2)
0:1 Szymon Wąsik – 5 minuta
1:1 Szymon Celej – 29 minuta
1:2 Szymon Wąsik – 37 minuta
1:3 Mateusz Kulig – 57 minuta
2:3 Antoni Kulawiak – 66 minuta
3:3 Allan Sałapatek – 70 minuta
Zagłębie: Siuta – Tomala, Sraga, Klimczyk, Piątek, Adamiec, Celej (75’ Zawojski), Lis (60’ Sałapatek), Paszczela (80’ Moroń), Uchnast, Kulawiak.
Trener Łukasz Nadolny: – Cenny punkt wywalczony w bardzo trudnych okolicznościach. Brawa dla zespołu za walkę i determinacje, z wyniku 1:3 potrafiliśmy odrobić straty.  Teraz bardzo ważny dla nas mecz z Miedzią Legnica, do którego musimy się jak najlepiej przygotować.

 

III LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2006)
Zagłębie Sosnowiec – Józefka Chorzów 10:0 (7:0)
Bramki: Łoch 4, Sokół 2, Blecharczyk 2, Ściera, Domosławski.
Skład: Janik (46’ Kabała) – Szewczyk (46’ Domosławski), Romański (70’ Mularczyk), Ściera, Żądło – Stawowy, Machnik (46’ Dąbek), Trębacz – Surlej (46’ Piątek), Łoch (55’ Blecharczyk), Sokół (46’ Figura).
Trener Adrian Zbroja: Byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym i przede wszystkim skutecznym. Już w 6 minucie spotkania prowadziliśmy 3:0, co pozwoliło na pełną kontrolę nad meczem i testowanie nowych rozwiązań taktycznych w warunkach meczowych. Brawa dla zespołu, szczególnie cieszy powrót do gry po poważnej kontuzji Sebastiana Mularczyka. Teraz skupiamy się na przygotowaniach do następnego spotkania.

 

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2007)
Zagłębie Sosnowiec – Unia Racibórz 9:0 (9:0)
Bramki: Siwek 2, Kapera 3, Gaszewski 2, Miśkiewicz, samobójcza.
Skład: Zając – Mędrala, Gabor, Krawiec, Orczyk – Tobiczyk, Mądry, Kapera – Siwek, Musiał, Gaszewski. Ponadto grali: Jurkiewicz, Mironowicz, Miśkiewicz, Mirowski, Wysogląd.
Trener Adrian Kaczkowski:Od początku do końca spotkania kontrolowaliśmy przebieg meczu, dominowaliśmy w ataku pozycyjnym i szybko odbieraliśmy piłkę po ewentualnej stracie. Dużo dobrego materiału do analizy mamy po tym spotkaniu. Cel na najbliższe tygodnie to utrzymanie koncentracji, wymaganie od siebie jeszcze więcej na każdym kolejnym treningu i bycie konsekwentnym w realizacji wyznaczonych celach indywidualnych i zespołowych.

 

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2008)
Zagłębie Sosnowiec – SMS Tychy 4:1 (1:1)
Bramki: Grzesikowski 2, F. Nowak, Sikorski.
Skład: Piekarski – Socha, Rogacz, Mirowski, Pilnicki, Chatys, Grzesikowski, Miśkiewicz, Micyk, Wieliński, Świerad. Ponadto grali: F. Nowak, Sikorski, Pyryt, Madej, Przebindowski.
Trener Mariusz Majewski:Mecz zdecydowanie pod nasze dyktando, mimo to nie ustrzegliśmy się kilku prostych błędów, a skuteczność też pozostawiała wiele do życzenia. Dodatkowo pewne aspekty gry w ataku również są do poprawy. Musimy wyciągnąć szybko wnioski i jak najlepiej przygotować się do kolejnego ciężkiego meczu już w najbliższą sobotę.

 

II LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2009)
Orbita Bukowno – Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:0)
Bramki: Wawrowski, Machowicz
Skład: Radomski – Dudziński, Gargula, Wawrowski, Nowak, Stachurka, Matyja, Tarnowski, Pyryt. Rezerwowi: Kozak, Belter, Stachurka, Wydrych, Markiewicz, Bochenek.
Trener Daniel Nowak:Mecz, który przyszło nam rozegrać w minioną niedzielę przebiegał pod nasze dyktando. Raziliśmy nieskutecznością, mimo stwarzanych na potęgę sytuacji strzeleckich pod bramką rywala. W pierwszej połowie nie potrafiliśmy znaleźć sposobu na zdobycie bramki. Zmieniło się to w drugiej połowie, w której strzeliliśmy dwie bramki za sprawą Wawrowskiego oraz Machowicza. Bramki potwierdziły naszą dominację na boisku. Brawo dla zespołu za grę w tym meczu i umiejętność przechylenia szali zwycięstwa, pomimo niesprzyjających okoliczności.

 

I LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK MŁODSZY (ROCZNIK 2010)
Zagłębie Sosnowiec – TS Stal-Śrubiarnia Żywiec 3:0 (1:0)
Bramki: Matysek Koza Miśkiewicz
Skład: Ciepliński – Latos, Matwiejczuk, Matysek, Polczak, Tomczyk, Krawiec, Marynowski, Szczypciak. Ponadto grali: Miśkiewicz, Koza, Śmiejka, Laskowski.
Trener Jarosław Dzierżak:Mecz pod naszą kontrolą, choć dopiero w drugiej połowie byliśmy bardziej konkretni w swoich działaniach ofensywnych. W pierwszej części nie stworzyliśmy zbyt dużo sytuacji bramkowych. Przed nami bardzo ważne mecze, dlatego cały czas pracujemy na treningach, żeby poprawiać te elementy gry, które nam szwankują.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin