Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Weekendowy Raport. Życzenia dla Kuby!

Weekendowy Raport. Życzenia dla Kuby!

11 kwietnia 2022

4 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki to weekendowy bilans drużyn naszej Akademii. Naszpikowana zdolną młodzieżą druga drużyna Zagłębia wysoko, bo aż 7:2, wygrała w derbach Zagłębia Dąbrowskiego z Grodźcem Będzin. Zwycięstwo w imponujących rozmiarach cieszy, martwi poważna kontuzja bramkarza Grodźca, notabene byłego golkipera drużyn młodzieżowych naszego klubu Jakuba Lewandowskiego, który ma złamany oczodół i w tej chwili nie widzi na jedno oko.
Kuba – trzymaj się i wracaj szybko do zdrowia!
Prestiżowe wygrane odnieśli juniorzy młodsi i trampkarze z rocznika 2008. Ci pierwsi wygrali ze Stadionem Śląskim, z kolei podopieczni trenera Mariusza Majewskiego wygrali wyjazdowe spotkanie z GKS-em Katowice. Każde zwycięstwo nad „GieKSą”, niezależnie od grupy wiekowej, cieszy!

KLASA OKRĘGOWA “ZINA KATOWICE-SOSNOWIEC” GRUPA 4

Zagłębie II Sosnowiec – RKS Grodziec Będzin 7:2 (3:1)

1:0 Adrian Troć, 20 minuta (asysta: Mykyta Peterman)
1:1 Szymon Frankowski, 26 minuta (gol samobójczy)
2:1 Mateusz Popczyk, 30 minuta (asysta: Mateusz Kozłowski)
3:1 Mateusz Popczyk, 40 minuta (asysta: Adrian Troć)
4:1 Jakub Kaczmarek, 61 minuta (asysta: Mateusz Popczyk)
5:1 Roman Terbalyan, 64 minuta (asysta: Michał Barć)
6:1 Bartosz Chęciński, 72 minuta (asysta: Mykyta Peterman
6:2 Dawid Welber, 76 minuta
7:2 Roman Terbalyan, 90 minuta (asysta: Michał Barć)

Zagłębie II: Frankowski – Chęciński, Hałatek, Uthke-Nowak (46’ Kłosek) – Sych (46’ Kaczmarek), Korzeniecki, Peterman, Kozłowski (46’ Mociak) – Tanque (58’ Terbalyan), Popczyk (64’ Barć), Troć.

Trener Damian Nowak:Z końcowego wyniku na pewno jestem zadowolony. Szkoda oczywiście dwóch straconych bramek, ale z drugiej strony szacunek dla rywali. Gonimy teraz Mikołów, który w sobotę zremisował w Czeladzi. Mamy 3 punkty do odrobienia. Teraz szykujemy się na kolejne spotkanie, czyli mecz z rezerwami GKS-u Katowice. A wracając do meczu z Grodźcem to miałem w drużynie paru zawodników z kadry „Jedynki”. Popczyk zagrał w końcówce spotkania w Kielcach, inni byli tam na ławce. Ich występ oceniam pozytywnie, najważniejsze, że wybiegali swoje minuty i zakończyli mecz bez kontuzji.

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR (ROCZNIK 2003-04)

Zagłębie Sosnowiec – Stadion Śląski 1:1 (0:1)

Bramka: Bębenek

Skład: Wałek – Jaskulski, Szlachta, Serwatka, Bębenek, Wybański, Janus, Lipka, Kaim, Chechelski, Wołowiec. Ponadto grali: Kopka, Miska, Gałka, Maciasz, Fijałkowski.

Trener Marcin Paul:Mecz toczony w szybkim tempie, z sytuacjami bramkowymi z obu stron. Brakowało nam precyzji w uderzeniach z dystansu, a także wygranych pojedynków „1 na 1” w bocznych sektorach boiska.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 (ROCZNIK 2005)

CLJ: Zagłębie – FC Wrocław Academy 0:2 (0:1)

0:1 Bartek Kruk, 14 minuta
0:2 Maścianica, 65 minuta

Zagłębie: Król – Tomala, Klimczyk, Sraga (69’ Gacal), Piątek, Adamiec, Dziedzic, Uchnast, Sałapatek, Celej (63’ Zawojski), Gaszewski (46’ Kulawiak).

Trener Łukasz Nadolny: Słaby mecz w naszym wykonaniu, od samego początku nie układało nam się tak, jak tego chcieliśmy. Szkoda wyniku i nie wykorzystanej szansy na spokojniejszy przebieg ligi, jednak przed nami jeszcze sporo spotkań w których chcemy zaprezentować skuteczniejszą grę. Nie wypracowaliśmy sobie tylu sytuacji, co w poprzednim spotkaniu z Miedzią Legnica. Rywal miał więcej sytuacji i zwyciężył zasłużenie. Posiadanie piłki nic nie daje, jeśli nie stwarza si,e za dużo sytuacji. Jesteśmy zawiedzeni, ale pracujemy dalej. To, że były osłabienia spowodowane kontuzjami i kartkami to nie miało znaczenia. Teraz przed nami kolejny trudny egzamin, wyjazdowy mecz z Rakowem Częstochowa.

III LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2006)

Zagłębie Sosnowiec – KS Stadion Śląski 2:1 (2:0)

Bramki: Łoch,Sokół.

Skład: Kurdziel – Ocap-Grzywnowicz, Ściera, Szewczyk, Krypciak, Moroń, Dąbek, Sokół, Łoch, Żądło, Stawowy. Ponadto grali: Romanowski, Surlej, Machnik, Trębacz, Kumor, Fiba.

Trener: Michał Pluta:Początkowo mecz był pod naszą kontrolą, mogliśmy go zamknąć w 20 minut. W pierwszej połowie mieliśmy co najmniej trzy „setki”, które zmarnowaliśmy. Skuteczność była u nas na słabym poziomie. W drugiej połowie było już nerwowo, rywal strzelił bramkę kontaktową i złapał oddech. Rywal cały czas nas pressował, a my graliśmy nerwowo.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2007)

GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec 0:4 ( 0:2 )

Bramki: Górkiewicz 2, Krawiec 2.

Skład: Zając – Musiał, Gabor, Krawiec, Jurkiewicz – Tobiczyk, Mądry, Blecharczyk – Siwiec, Górkiewicz, Kapera. Ponadto grali: Mironowicz, Świątek, Rumiński, Piekarski

Trener Adrian Kaczkowski:Trudne warunki w jakich rozgrywane było spotkania plus niewygodny styl gry przeciwnika sprawiały, że nie mieliśmy kontroli nad wydarzeniami boiskowymi w początkowej fazie meczu. Po korektach w ustawieniu oraz dostosowaniu się do warunków gry, z każdą minutą przejmowaliśmy inicjatywę czego efektem końcowym są strzelone 4 bramki.

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2008)

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 1:3 (0:2)

Bramki: Świerad, F. Nowak, Pyryt

Skład: Wysogląd – Przebindowski, Rogacz, Mirowski, Pilnicki, F. Nowak, Palka, Miśkiewicz, Augustyn, Pyryt, Świerad. Ponadto grali Grzesikowski, Sikorski, Tekiela, Socha.

Trener Mariusz Majewski:Chłopcy zrealizowali w zasadzie  wszystkie zadania przedmeczowe, graliśmy agresywnie i z pełnym zaangażowaniem. Do cech wolicjonalnych dołożyliśmy pierwiastek piłkarski i to wszystko wyglądało bardzo dobrze. Gratulacje dla Drużyny! Natomiast mecz już przeszedł do historii, a my cały czas musimy mieć chłodne głowy i krok po kroku dążyć do celu, tym bardziej, że już w środę kolejny mecz ligowy.

II LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2009)

Zagłębie Sosnowiec – APN Knurów 0:0

Skład: Radomski – Chatys, Gargula, Wawrowski, Markiewicz, Machowicz,
Bochenek, Stachurka, Pyryt. Ponadto grali: Kozak, Belter, Dudziński.

Trener Daniel Nowak: Mecz przeciwko drużynie APN Knurów toczył się głównie w środkowym sektorze boiska. Osiągnęliśmy wizualną przewagę, lecz nie potrafiliśmy jej udokumentować strzeloną bramką. Wiele naszych sytuacji kończyło się w rękach bramkarza, na słupku bądź było sparowane na rzut rożny. Szkoda niewykorzystanych szans, a na uwagę zasługuje fakt, że nie uniknęliśmy groźnej kontry przeciwnika w ostatniej minucie meczu, czym mogliśmy całkowicie ten obraz meczu zepsuć. Na całe szczęście nie padła po niej bramka, a my z tego meczu wyciągamy tylko remis.

I LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK MŁODSZY (ROCZNIK 2010)

TEAM Gliwice – Zagłębie Sosnowiec 5:1 (3:1)

Bramka: Miśkiewicz.

Skład: Nowak – Tomczyk, Polczak, Matwiejczuk, Krawiec, Matysek, Marynowski, Koza, Miśkiewicz. Ponadto grali: Latos, Pytel, Tokarski, Dudka, Pochopień.

Trener Jarosław Dzierżak:Mecz, w którym musieliśmy uznać wyższość naszych przeciwników. Pierwsze dwa gole dla gospodarzy, to niestety błędy indywidualne naszych zawodników. Niestety, po strzeleniu bramki wyrównującej, nie potrafiliśmy przejąć kontroli nad meczem i w ostatnich minutach pierwszej połowy straciliśmy kolejne dwie bramki. Ten mecz pokazał nam, ile czeka nas pracy zarówno w aspektach indywidualnego wyszkolenia techniczno-taktycznego jak i organizacji gry całego zespołu.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin