Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Z fotelem lidera wrócili z Mikołowa…

Z fotelem lidera wrócili z Mikołowa…

9 maja 2022

W trakcie weekendu oczy sympatyków naszej Akademii zwrócone były na Mikołów. To tam nasza druga drużyna walczyła o fotel lidera w Grupie 4 Klasy Okręgowej „Zina Katowice-Sosnowiec”. Chłopaki Damiana Nowaka rozbiły w pył mikołowian, strzelając rywalowi pół tuzina goli. Droga do awansu do IV ligi stoi otworem… Chrapkę na awans ma także Sparta Katowice, z którą zagramy pod koniec sezonu na Kresowej.
Na fotelu lidera usiedli także juniorzy starsi występujący w I lidze wojewódzkiej A1. Podopieczni Marcina Paula nie bez problemów wygrali w Zabrzu z MKS Zaborze 3:2 i tym samym utrzymali swoje przodownictwo w rozgrywkach.

 

KLASA OKRĘGOWA “ZINA KATOWICE-SOSNOWIEC” GRUPA 4
AKS Mikołów – Zagłębie II Sosnowiec 0:6 (0:3)

0:1 Adrian Troć, 18 minuta
0:2 Alex Tanque, 26 minuta (asysta: Łukasz Turzyniecki)
0:3 Alex Tanque, 40 minuta (rzut karny)
0:4 Roman Terbalyan, 49 minuta (asysta: Michał Barć)
0:5 Roman Terbalyan, 60 minuta (asysta: Patryk Mociak)
0:6 Mateusz Popczyk, 67 minuta (asysta: Roman Terbalyan)

AKS: Szczepek – Gałecki, Gancarczyk, Przybylski – Korzeniowski, Gacki, Tabiś, Wujec, Nowak – Biernacki, Osiecki. Ponadto grali: Sikora, Łoziński, Wasiak, Kaciuab, Ściętek.
Zagłębie II: Bielikow – Machała (46’ Chęciński), Kopeć (65’ Uthke-Nowak), Kłosek – Turzyniecki (46’ Kaczmarek), Hałatek, Barć, Kozłowski (57’ Mociak) – Terbalyan (69’ Dziedzic), Alex Tanque, Troć (65’ Popczyk).
Trener Damian Nowak: Cieszy to, że po raz kolejny zagraliśmy na zero z tyłu, imponując bardzo dobrą organizacją gry w obronie. A to bardzo ważne. Wygraliśmy wysoko, mamy lidera, ale cały czas obowiązuje nas pokora. Jeszcze 9 kolejek przed nami, więc trzeba zachować czujność, by zrealizować nasz cel, jakim jest awans do czwartek ligi.

 

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR (ROCZNIK 2003-04)
MKS Zaborze Zabrze – Zagłębie Sosnowiec 2:3 (1:0)
Bramki: Wybański, Bębenek, Serwatka.
Skład: Siuta – Jaskulski, Szlachta, Serwatka, Bębenek, Wybański, Uchnast, Janus, Kaim, Płuciennik, Maciasz. Ponadto grali:  Fijałkowski, Gałka, Adamiec, Laskowski, Sraga, Kopka.
Trener Marcin Paul: – Mecz, w którym musieliśmy gonić wynik, pomimo, że to my w pierwszych 15 minutach stworzyliśmy sobie sytuację na zdobycie bramki. Graliśmy zbyt statycznie, brakowało ruchu na wolne pole. Determinacja i gra do końca pozwala nam cieszyć się z trzech punktów.

CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U17 (ROCZNIK 2005)
Zagłębie Lubin – Zagłębie Sosnowiec
Mecz przełożony.

III LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY (ROCZNIK 2006)
Zagłębie Sosnowiec – FC Będzin 2:0 (1:0)
Bramki: Zawojski, Sałapatek
Skład: Janik – Tomala, Piątek, Klimczyk, Żądło – Stawowy, Moroń, Zawojski (84’ Ściera) – Celej (60’ Surlej), Łoch (55’ Sałapatek), Sokół (70’ Trębacz)
Trener Adrian Zbroja:Był to mecz, w którym narzuciliście przeciwnikowi swój sposób gry. Widać było dobrą organizację w grze obronnej przeciwnika, a nam trochę brakowało cierpliwości pod bramką. Gdybyśmy zachowali „chłodną” głowę w sytuacjach podbramkowych to wynik mógł być wyższy. Praktycznie przez cały mecz zespół gości nie doszedł do klarownej sytuacji pod naszą bramką, a my potrafiliśmy w każdej połowie zdobyć po bramce, co przełożyło się na końcowy wynik. Widać było, że naszym zawodnikom bardzo zależy na zwycięstwie i podtrzymaniu serii wygranych meczów. Teraz już skupiamy się na przygotowaniach do następnego meczu ligowego.

I LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2007)
Piast Gliwice – Zagłębie Sosnowiec 1:7 (1:4)
Bramki: Górkiewicz 2, Gaszewski , Krawiec 1.
Skład: Zając – Mędrala, Krawiec, Gabor, Orczyk – Tobiczyk, Mądry, Kapera – Siwek, Górkiewicz, Musiał. Ponadto grali: Gaszewski, Rumiński, Mironowicz, Jurkiewicz.

Trener Adrian Kaczkowski:Od początku spotkania narzuciliśmy swój styl gry, wysoko odbierając piłkę i raz po raz zagrażając bramce rywala. Kluczem do sukcesu było odpowiednie nastawienie całego zespołu i konsekwencja w realizacji zadań boiskowych.

I LIGA WOJEWÓDZKA C2 TRAMPKARZ (ROCZNIK 2008)
Raków Częstochowa – Zagłębie Sosnowiec 3:4 (1:3)

Bramki: Wielinski 2, Micyk, Mirowski.
Skład: Wysoglad, – Przebindowski, Mirowski, Rogacz, Pilnicki, Chatys, Grzesikowski, Miśkiewicz, Micyk, Wielinski, Świerad. Ponadto zagrali: Piekarski, Socha, F. Nowak, Madej, Sikorski.
Trener Mariusz Majewski:Nienajlepszy mecz w naszym wykonaniu. Nawet przy stanie 4:1 nie potrafiliśmy kontrolować meczu, doprowadzając do nerwowej końcówki. Jednego nie można odmówić chłopakom – to chęć i zaangażowanie, za co im bardzo dziękuję!

 

II LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK (ROCZNIK 2009)
Zagłębie Sosnowiec – Piast Gliwice 1:0
Bramka: Bochenek
Skład: Radomski – Dudziński, Gargula, Wawrowski, Nowak, Stachurka, Matyja,
Machowicz, Pyryt. Ponadto grali: Kozak, Belter, Stachurka, Wydrych, Tarnowski, Markiewicz, Bochenek.
Trener Daniel Nowak:Spotkanie to przebiegało w sposób jakiego się spodziewaliśmy. Drużyna realizowała założenia przedmeczowe wynikające z poprzedzającego go mikrocyklu, co było widoczne w różnych fazach meczu. Cieszy mnie reakcja zespołu na zmieniające się warunki z uwagi na okres pojedynku, co pokazało dużą dojrzałość piłkarską, która coraz śmielej pojawia się w naszej grze. Można odnieść wrażenie, że drużyna rośnie z każdym meczem, a kolejne mikrocykle stanowią dla wszystkich wyzwanie i niezapomnianą lekcje na przyszłość. Brawo dla całego zespołu za pracę
w tym pojedynku. Patrzymy teraz w przyszłość, skupiając się na procesie,
który chcemy zrealizować, co jest dla nas kluczowym aspektem pracy.

I LIGA WOJEWÓDZKA D2 MŁODZIK MŁODSZY (ROCZNIK 2010)
Przerwa w rozgrywkach w weekend.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin