Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Zagłębie II: Hat-trick drugiej drużyny z Tęczą Błędów!

Zagłębie II: Hat-trick drugiej drużyny z Tęczą Błędów!

10 czerwca 2021

Druga drużyna Zagłębia Sosnowiec w jedenastym ligowym meczu w grupie mistrzowskiej klasy okręgowej Katowice-Sosnowiec wygrała 3:0 po bardzo dobrym spotkaniu z zespołem Tęczy Błędów. Strzelcami bramek w dzisiejszym spotkaniu dla Zagłębia byli Emil Kłosek oraz dwukrotnie Mateusz Popczyk z rzutów karnych.

Cały mecz w wykonaniu podopiecznych trenera Grzegorza Bąka mógł się podobać. Gra była płynna, a konstruowane przez zawodników akcje kończyły się wieloma groźnymi sytuacjami. Już na początku meczu indywidualną akcją w polu karnym popisał się Damian Hałatek jednak nie udało się zdobyć gola. Kilka minut później groźny strzał oddał również Patryk Mociak, jednak bramkarz odbił piłkę, którą skutecznie już dobił Emil Kłosek ustalając wynik na 1:0. Pod koniec spotkania o bramkę mogli pokusić się również Jakub Kaczmarek oraz Mateusz Popczyk.

W 45 minucie to Tęcza popisała się podbramkową akcją i trafiła do naszej bramki.. jednak sędzia na nasze szczęście odgwizdał spalonego. W doliczonym już czasie gry ponownie Kaczmarek udał się w pole karne przeciwnika, gdzie został sfaulowany. Z rzutu karnego skutecznie do bramki trafił Mateusz Popczyk i po pierwszej połowie sosnowiczanie mieli już dwubramkową przewagę.

Już na początku drugiej połowy kolejny groźny strzał oddał Patryk Mociak, jednak piłka uderzyła jedynie w poprzeczkę. Chwilę później powtórka z końcówki pierwszej połowy spotkania. Faul w polu karnym na Kaczmarku, następnie do siatki ponownie trafia Popczyk.

W dzisiejszym meczu cieszy przede wszystkim płynność przeprowadzanych akcji, gra, która prowadzona była pod zupełną kontrolą sosnowiczan. Gratulacje dla wszystkich!
Następne spotkanie już w najbliższą środę na Stadionie Ludowym.

Grzegorz Bąk, trener drugiej drużyny Zagłębia: Cieszy zwycięstwo i sposób w jaki graliśmy. Nasze akcje dzisiaj były bardzo płynne i nasza gra mogła się podobać. Przede wszystkim byliśmy skuteczni w swoich działaniach. Mogliśmy wygrać więcej, ale cieszy dzisiejszy sposób gry, organizacji zawodników i naprawdę wielkie brawa dla nich, bo zostawili dużo serca. Następny mecz mamy z Cyklonem Rogoźnik w środę o godzinie 18 na głównej płycie Stadionu Ludowego więc zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą zobaczyć nasz zespół.

Przemysław Oklejewski, trener Tęczy Błędów: Komentarz pomeczowy po porażce 0:3 może być tylko jeden. Traciliśmy bramki po szkolnych błędach w ustawieniu. Zwycięstwo gości nie podlegało żadnej dyskusji, wygrali zasłużenie. Pozostaje mi tylko podziękować im za dzisiejszy mecz i życzyć awansu do IV ligi.

LKS Tęcza Błędów – Zagłębie II Sosnowiec 0:3 (0:2)
Bramki: Kłosek 15′, Popczyk 45+2′, 58′
LKS Tęcza Błędów: Maciejowski, Szal, Szabla, Fredyk, Majewski, Chrabąszcz, Paździor, Ból, Mroczek, Głowa, Wędziński.
Rezerwowi: Pałgan, Madej, Kowalczyk, Kalwasiński.

Zagłębie II Sosnowiec: Perdijić, Pisarek (69′ Smoleń), Staniak, Wiszniowski, Kłosek, Kaczmarek, Sinior, Hałatek, Mociak (69′ Kiala), Troć (62′ Majchrzak), Popczyk (69′ Kulig).

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin