Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Zagłębie II: Pewna wygrana z Niwami Brudzowice 3:0

Zagłębie II: Pewna wygrana z Niwami Brudzowice 3:0

25 sierpnia 2021

Druga drużyna Zagłębia Sosnowiec ma za sobą już kolejny mecz w rozgrywkach ligi okręgowej. Po sobotnim wysokim zwycięstwie w Żelisławicach przyszedł czas na Niwy Brudzowice. Podopieczni Grzegorza Bąka znów wygrali! Tym razem 3:0 z drużyną z Brudzowic. Na listę strzelców wpisali się Roman Terbalyan, Dawid Ryndak oraz Mikołaj Staniak. Mimo wszystko bramek mogło być znacznie więcej! Gratulujemy całej drużynie.

Kolejny bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu, gdzie gramy na zero z tyłu. Pracujemy nad grą w defensywie i widać efekty. Jest to też kolejny mecz, w którym zmieniamy skład. W przerwie dokonaliśmy aż pięciu zmian. Realizacja założeń dla jednych jak i drugich zawodników jest taka sama. Wyglądało to dobrze. Pełna dominacja w naszym wykonaniu. Byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym. Wiedzieliśmy jak gra przeciwnik, że jest niewygodny ponieważ gra nisko i będzie czekał na nasze błędy w rozegraniu. Graliśmy jednak bardzo konsekwentnie i nie pozwoliliśmy na to. Od początku do ostatniej minuty w pełni kontrolowaliśmy mecz. Wynik mógł być znacznie wyższy. Mogliśmy strzelić więcej bramek, ale ważne, że kontrolujemy i wygrywamy ten mecz. Trzeba się cieszyć z debiutu Antka Kulawiaka (rocznik 2005), który złapał dzisiaj sporo minut. Jak tylko będzie mógł grać z nami w tygodniu to będziemy z tego korzystać, bo doskonale wiemy, że w weekendy ma inne cele w swoim zespole. Młodzi chłopcy zasługują, aby się ogrywać w seniorskich rozgrywkach. Gratulacje dla całego zespołu – komentuje po meczu trener Grzegorz Bąk.

Zagłębie II Sosnowiec – KS Niwy Brudzowice 3:0 (1:0)
Bramki: Terbalyan 16′, Ryndak 55′, Staniak 87′.
Zagłębie II Sosnowiec: Frankowski, Smoleń, Machała (46′ Staniak), Uthke-Nowak, Mociak (46′ Kozłowski), Ryndak, Chęciński, Kaczmarek (46′ Kłosek), Popczyk (46′ Majchrzak), Terbalyan (71′ Kulawiak), Troć (46′ Barć).
KS Niwy Brudzowice: Czaplak, Bogacki, Grunt, Starzyński, Gbadegesi, Mańka, Filipecki, Rybak, Sadowski, Tokarz, Szydłowski.
Rezerwowi: Ciszewski, Łukomski, Góra, Wilk, Nabijonov, Milik, Stemplewski.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin