Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Zagłębie II Sosnowiec – Drama Zbrosławice 0:2 (0:0). Raport karny!

Zagłębie II Sosnowiec – Drama Zbrosławice 0:2 (0:0). Raport karny!

27 kwietnia 2024

Piłkarze drugiej drużyny Zagłębia przegrali na Stadionie Ludowym z Dramą Zbrosławice 0:2 (0:0). Wicelider grupy 1. IV ligi śląskiej obie bramki zdobył w efekcie rzutów karnych wykorzystanych przez Rafała Kulińskiego.

Można zaryzykować twierdzenie, że Drama Zbrosławice to bardzo niewygodny rywal dla naszej Dwójki. To było czwarte spotkanie z tym rywalem na szczeblu IV ligi i… czwarta porażka. Była ona tym bardziej bolesna, że niemal przez całą druga połowę meczu nasz przeciwnik grał w 10-osobowym składzie po czerwonej kartce dla Filipa Kotalczyka, który była efektem kumulacji dwóch żółtych kartoników.

Na początku drugiej odsłony goście wyszli na prowadzenie po faulu (?) jednego z naszych zawodników, który wywołał sporo kontrowersji i dyskusji boiskowych. Ostatecznie do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Rafał Kuliński i mocnym strzałem w prawy róg naszej bramki zdobył gola.

Niemal identycznym uderzeniem Kuliński popisał się przy drugim rzucie karnym. Mateusz Kabała wyczuł wprawdzie intencje strzelca, jednak strzał był zbyt silny i precyzyjny, by mogło dojść do skutecznej interwencji.

Nasz zespół w drugiej części przeważał, miał swoje sytuacje, jednak zabrakło konkretów. M.in. z rzutów wolnych czy też z dystansu mocno uderzał Michał Barć, ale piłka nie chciała wpaść do bramki. Dodajmy, że w 90 minucie za faul drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Kamil Szlachta i siły na boisku się wyrównały.

Trener Grzegorz Bąk: Tak naprawdę to pierwsza połowa to było to, co sobie zakładaliśmy przed meczem. Chcieliśmy ograniczyć grę rywala i to nam się udawało. Były sytuacje, by skontrować rywala i wyjść na prowadzenie. Czerwona kartka dla Dramy to była konsekwencja naszej gry. Druga połowa to dwa dziwne rzuty karne i dwie bramki. Drama nie oddając z gry celnego strzału wygrywa mecz 2:0.

W najbliższą środę Dwójkę czeka wyjazdowe spotkanie z KS Victorią Częstochowa.

Zagłębie II Sosnowiec – Drama Zbrosławice 0:2 (0:0)

0:1 Rafał Kuliński, 49 minuta (rzut karny)
0:2 Rafał Kuliński, 57 minuta (rzut karny)

Zagłębie II: Kabała – Płuciennik. Szlachta, Wybański – Smoleń (57’ Wojdas), Celej (60’ Zawojski), Barć, Uchnast, Dziedzic (78’ Mielczarek) – Zielonka (78’ Wołowiec), Paszczela.
Drama: Mitas – Fic, Boryczka, Dyląg, Pietryga – Ptak (46′ Hermasz), Kuliński, Ochwat (89’ Cwajna), Liszka – Kotalczyk, Siwek (69’ Jonik).

Sędziowali: Jakub Borkowski oraz Jacek Bielecki i Rafał Kalinowski (wszyscy Podokręg Tychy). Żółte kartki: Małkowski, Szlachta, Uchnast, Zielonka – Dyląg, Kotalczyk. Pietryga, Jonik. Czerwone kartki: Kamil Szlachta (90 minuta – druga żółta), Filip Kotalczyk (43 minuta – druga żółta kartka). Widzów: 100