Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Zagłębie II Sosnowiec – FK Pardubice B 1:2 (1:2). Cele sportowe zostały zrealizowane!

Zagłębie II Sosnowiec – FK Pardubice B 1:2 (1:2). Cele sportowe zostały zrealizowane!

12 lutego 2023

Drugi zespół Zagłębia przegrał wprawdzie 1:2 (1:2) sobotnie spotkanie sparingowe z silnym rywalem z Pardubic, ale cele sportowe założone przez trenera Grzegorza Bąka zostały zrealizowane. Jedyną bramkę dla sosnowiczan zdobył Igor Dziedzic.

 

FK Pardubice B to zespół grający na co dzień w grupie B CFL (to 3. poziom rozgrywkowy w Czechach), w której zajmuje 14. miejsce. Czesi już od początku podyktowali naszej drużynie trudne warunki i po kwadransie prowadzili 2:0. Później jednak „Dwójka” zaczęła grać coraz śmielej stwarzając sobie dogodne okazje strzeleckie. Jedną z nich ładnym strzałem wykorzystał Igor Dziedzic, który aspiruje do kadry pierwszej drużyny Zagłębia.

Przypomnijmy, że w sobotę „Dwójka” rozgrywała 2 mecze sparingowe (wcześniej zremisowała bezbramkowo z rezerwami GKS-u Tychy) i trener Grzegorz Bąk musiał mocno rotować swoją kadrą zawodniczą.

Przespaliśmy początek spotkania z Czechami, ale później było już tylko lepiej. Przede wszystkim musieliśmy się przeorganizować w obronie. Potem gra była wyrównana. Najważniejsze założenie było takie, by każdy gracz zagrał minimum 90 minut. I to co sobie zakładaliśmy zostało zrealizowane. Po tym meczu jest dużo materiału szkoleniowego do analizy, co pozwoli nam dobrze przygotować się do następnego meczu sparingowego. Przeciwko Czechom zagrali kolejni młodzi zawodnicy z naszej Akademii. W obu sparingach zagrał Tymek Jaskulski z A1, ponadto z Pardubicami grali Bartosz Paszczela i Karol Adamiec. Na pewno są to pozytywy – przyznaje trener Grzegorz Bąk.

Zagłębie II Sosnowiec – FK Pardubice B 1:2 (1:2)

Bramka dla Zagłębia II: Igor Dziedzic 34 minuta

Zagłębie II: Zawodnik testowany (46’ Frankowski) – Chechelski (75’ Bębenek), Jaskulski (75’ Szlachta), Kłosek, Lipka – Śliwiński, Uchnast, Adamiec, Zawodnik testowany, Dziedzic – Paszczela.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin