Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Zagłębie II Sosnowiec – FK Trinec 1:2 (1:0). Pożyteczny sparing z czeskim III-ligowcem

Zagłębie II Sosnowiec – FK Trinec 1:2 (1:0). Pożyteczny sparing z czeskim III-ligowcem

2 marca 2024

To był pożyteczny sparing z rywalem grającym w III lidze czeskiej. FK Trinec wygrał 2:1 (0:1) z naszą drugą drużyną, a mecz został rozegrany na boisku AKS Górnik Niwka. Jedynego gola dla Dwójki zdobył Bartosz Martosz.

Mecz ułożył się idealnie dla naszej drużyny, która już w 4. minucie wyszła na prowadzenie po wrzucie piłki z autu przez Dawida Ryndaka i przytomnym uderzeniu Bartosza Martosza. Z kolei w 19. minucie szansę na podwyższenie wyniku miał Kacper Wołowiec, jednak jego strzał po pięknym rajdzie Marcela Ziemanna (bardzo dobry występ) był minimalnie niecelny.

Czeski III-ligowiec był bardzo wymagającym rywalem, a jego agresywna gra w końcu przyniosła rezultaty. 7 minut po przerwie goście mieli rzut karny, jednak skończyło się na efektownej paradzie Jakuba Wałka, który zdążył sparować piłkę na słupek.

Mimo optycznej przewagi Czechów nasz zespół potrafił sobie wykreować dogodne okazje, ale żadna z nich (między innymi Bartosza Paszczeli) nie została wykorzystana. A przeciwnik robił swoje i w 61 minucie Słowak Rene Dedić doprowadził do wyrównania. Ten sam zawodnik zdobył zwycięską bramkę w 86. minucie, popisując się celną główką po rzucie rożnym.

Trenerzy: Grzegorz Bąk i Maciej Małkowski:To był bardzo wymagający przeciwnik, agresywny, a właśnie agresja piłkarska cechuje Czechów. Jesteśmy zadowoleni z 60 minut, widać, że cały czas trzymamy dobrą dyspozycję. Szkoda tylko, że nie udało się utrzymać remisu. Cieszy nas te 11 gier kontrolnych, które dały nam dużo informacji o zespole. Jesteśmy dobrze przygotowani do startu w rundzie wiosennej, teraz trzeba zadbać o zdrowie i rozpocząć walkę o punkty.

Na inaugurację rundy wiosennej w IV lidze śląskiej Dwójka zagra w sobotę w Dąbrowie Górniczej z tamtejsza Unią. Początek meczu o godz. 15:00.

Zagłębie II Sosnowiec – FK Trinec 1:2 (1:0)

1:0 Bartosz Martosz, 4 minuta (asysta: Dawid Ryndak)
1:1 Rene Dedić, 61 minuta
1:2 Rene Dedić, 86 minuta (głową)

Zagłębie II: Siuta (46 Wałek) – Szlachta (65’ Małkowski), Kłosek (56’ Wybański), Szostek (65’ Mielczarek) – Ryndak (65’Płuciennik), Adamiec (56’ Barć), Uchnast (61’ Zawojski), Ziemann (65’ Dziedzic), Kulawiak (61’ Śliwiński) – Martosz (61’ Paszczela), Wołowiec (46’ Bębenek).

Sędziował: Mariusz Grząba z Sosnowca. Widzów: 100