Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Zagłębie II Sosnowiec – Górnik 09 Mysłowice 4:0. Mocne wsparcie Pawłowskiego i Ryndaka!

Zagłębie II Sosnowiec – Górnik 09 Mysłowice 4:0. Mocne wsparcie Pawłowskiego i Ryndaka!

18 września 2021

Piłkarze drugiej drużyny Zagłębia w 7. kolejce rozgrywek klasy okręgowej „ZINA Katowice-Sosnowiec” Grupa 4 pokonali 4:0 (2:0) Górnika 09 Mysłowice.

Młodzi sosnowiczanie wsparci doświadczeniem Szymona Pawłowskiego i Dawida Ryndaka zaprezentowali ofensywny futbol, grając szybko i agresywnie, a – co najważniejsze – na dużej intensywności.

Na boisku młodzieży pomagali wspomniani Pawłowski i Ryndak, a udane akcje drużyny oglądali przedstawiciele sztabu trenerskiego pierwszego zespołu, czyli Artur Skowronek oraz jego asystenci: Grzegorz Bąk i Łukasz Matusiak.

Dodajmy, że wygrana Zagłębia II mogła być jeszcze wyższa, ale kilku dogodnych sytuacji nie udało się wykorzystać. Jak chociażby w 63 minucie, gdy Damian Hałatek z bliska uderzył głową obok słupka. A okazja była wyborna. Ale dwa gole zdobyte w I odłsonie przez Jakuba Kaczmarka dały drużynie spory komfort psychiczny. W ostatniej minucie gry ambitnych mysłowiczan dobił Mikołaj Majchrzak, który leżąc już na murawie, na raty trafił nogą do siatki.

A po meczu mieliśmy ogromną radość młodej drużyny, która w kółeczku cieszyła się z wygranej. – Tak się bawi i wygrywa Zagłębie! – śpiewali niezwykle szczęśliwi piłkarze.

Wiadomo, że tacy zawodnicy jak Szymon Pawłowski czy Dawid Ryndak są dla nas dużym wsparciem. Oni przychodzą do nas z pierwszej drużyny i bardzo nam pomagają. Oni mają ogromne doświadczenie, ich wsparcie jest bezcenne. Poza tym młodzi zawodnicy zawsze mogą liczyć na ich podpowiedzi boiskowe. Naprawdę ci młodzi chłopcy patrzą na nich jak w obrazek. Oni wiele nam dają – mówił po meczu trener Łukasz Gajda, który wspólnie z Piotrem Strzałkowskim poprowadził zespół do wysokiego zwycięstwa.

Zagłębie II Sosnowiec – Górnik 09 Mysłowice 4:0 (2:0)

1:0 Kaczmarek (asysta Pawłowski), 17 minuta
2:0 Kaczmarek, 32 minuta
3:0 Kłosek (asysta Hałatek), 74 minuta
4:0 Majchrzak (asysta Ryndak), 90 minuta

Zagłębie II: Frankowski – Uthke-Nowak, Staniak, Kłosek – Kaczmarek (75’ Mociak), Ryndak, Troć (51’ Hałatek), Chęciński, Sz. Pawłowski (70’ Barć) – Popczyk (46’ Kozłowski), Terbalyan (75’ Majchrzak).

Górnik 09: Wiśniewski– Wąsik, Kowalczyk, Slobodian, Janicki – Borowski, Kaciczak, Rasała, Hladczenko – Majewski, Bundzyło.
Rezerwa: Mucha (bramkarz), Marek, Żmuda, Widurski, Tatarczuch, Jaromin, Pałgan, Strojek.

 

Foto: Andrzej Wydrychiewicz.

© ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC SA 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin