Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Zagłębie II Sosnowiec – Górnik Piaski 9:0 (1:0). Ostre strzelanie „Dwójki”

Zagłębie II Sosnowiec – Górnik Piaski 9:0 (1:0). Ostre strzelanie „Dwójki”

27 lipca 2022

W swoim trzecim meczu sparingowym przed występami w rozgrywkach IV ligi śląskiej, druga drużyna Zagłębia rozgromiła Górnika Piaski 9:0. Trzy gole strzelił Oskar Chechelski, do siatki trafiali również zawodnicy testowani.

Rywal z Czeladzi to beniaminek ligi okręgowej, który w I odsłonie postawił naszym chłopakom wysokie wymagania. Dzielnie się bronił, a mający zdecydowaną przewagą sosnowiczanie seryjnie marnowali dogodne okazje golowe. W 35 minucie jeden z zawodników testowanych wreszcie trafił do siatki.

Dopiero w drugiej części mieliśmy prawdziwą lawinę bramek, przeciwnik mógł być zadowolony, że nie pękła granica 10 goli. Oczywiście, nie wynik był najważniejszy, ale po dwóch wcześniejszych porażkach gracze „Dwójki” mogli się wreszcie rozluźnić i poćwiczyć zdobywanie goli…

Rzeczywiście, w drugiej połowie rozwiązał się worek z bramkami – mówi trener Tomasz Horwat. Na pewno w pierwszej części brakowało nam skuteczności, okazji było bowiem sporo, a padła tylko jednak bramka. Ostatecznie tych bramek strzeliliśmy dziewięć, a mogło ich być jeszcze więcej. Wynik cieszy, ale chodziło przede wszystkim o przećwiczenie wysokiego pressingu czy też ataku pozycyjnego – przyznaje opiekun naszej „Dwójki”.

Dodajmy, że w tym tygodniu powinny być wyjaśnione zagadki personalne dotyczące testowanych zawodników. Ci, którzy ostatecznie zdadzą egzaminy podpiszą kontrakty z Zagłębiem. A w sobotę o godz. 10:00 „Dwójka” zmierzy się w kolejnym sparingu z rezerwami Piasta Gliwice.

Zagłębie II Sosnowiec – Górnik Piaski 9:0 (1:0)

1:0 Zawodnik testowany, 35 minuta
2:0 Alex Tanque, 50 minuta
3:0 Zawodnik testowany, 55 minuta
4:0 Zawodnik testowany, 63 minuta
5:0 Oskar Chechelski, 68 minuta (asysta: Emil Kłosek)
6:0 Jan Janosz, 69 minuta (asysta: Oskar Chechelski)
7:0 Oskar Chechelski, 84 minuta (rzut karny)