Strona główna / Akademia Aktualności / Aktualności / Zagłębie II Sosnowiec – LKS Czaniec 3:3 (0:1). Ciężka praca zawsze popłaca…

Zagłębie II Sosnowiec – LKS Czaniec 3:3 (0:1). Ciężka praca zawsze popłaca…

3 sierpnia 2024

W ostatnim meczu sparingowym przed nowym sezonem V ligi śląskiej piłkarze drugiej drużyny Zagłębia zremisowali 3:3 (0:1) z LKS Czaniec, zespołem, który również będzie występował w piątej lidze. Przed tym spotkaniem Dwójka rozegrała w godzinach porannych grę kontrolną z naszymi juniorami starszymi A1, wygrywając 7:1.

Tydzień przed inauguracją nowych rozgrywek podopieczni trenera Grzegorza Bąka nie marnowali czasu, szlifując formę na oficjalne spotkania, jak również pracując na tymi elementami, które wymagały poprawy. W meczu z LKS Czaniec, który okazał się niezwykle wymagającym rywalem, nasz zespół zagrał na dwa składy, mając na boisku w każdej połowie jednego doświadczonego piłkarza. W pierwszej odsłonie był to Dawid Ryndak, który będzie również pełnił funkcję grającego trenera przygotowania motorycznego, a w drugiej – Łukasz Matusiak.

Wspomniany Ryndak mógł zresztą w 20. minucie wyprowadzić swoich młodszych kolegów na prowadzenie, ale trafił piłką w słupek. Po pierwszej połowie to jednak goście mieli na koncie bramkę za sprawą precyzyjnego uderzenia do siatki Ukraińca Andrija Apanchuka. W drugiej odsłonie było jeszcze ciekawiej, na gole ekipy z Czańca skutecznie odpowiadali sosnowiczanie. Końcowy wynik ustalił Szymon Celej, który w 85 minucie mocnym uderzeniem zamienił „jedenastkę” na gola.

Trener Grzegorz Bąk:Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak chłopcy pracują, jak próbują walczyć o swoje marzenia. Zagraliśmy dwa sparingi, by mieć ocenę wszystkich graczy. Teraz szykujemy się do pierwszego meczu o punkty, ale jeszcze nie wiemy z kim.

Nasi chłopcy w sobotę 10 sierpnia o godz. 17:00 mieli zainaugurować V-ligowy sezon wyjazdowym spotkaniem z MKS Myszków, ale rywal zamierza wycofać się z rozgrywek. Czekamy teraz na decyzję Śląskiego Związku Piłki Nożnej, kto w grupie 1. V ligi śląskiej zastąpi myszkowian.

Zagłębie II Sosnowiec – Zagłębie Sosnowiec A1 (juniorzy starsi) 7:1

Bramki dla Dwójki: Piotr Płuciennik 2, Kamil Szlachta, Maksym Niemiec, Kacper Wołowiec, Igor Dziedzic, Piotr Wojdas.

Zagłębie II (pierwsza połowa): Bramkarz Testowany – Szlachta, Wybański, Tobiczyk – Wojdas, Figura, Celej, Barć, Niemiec – Płuciennik, Wołowiec.
Zagłębie II (druga połowa): Bramkarz Testowany – Figura, Krawiec, Mironowicz – Mędrala, Adamiec, Blecharczyk, Żądło – Dziedzic, Górkiewicz, Gaszewski.

Zagłębie II Sosnowiec – LKS Czaniec 3:3 (0:1)

0:1 Andrij Apanchuk, 35 minuta
1:1 Igor Dziedzic, 55 minuta
1:2 Oleksandr Apanchuk, 60 minuta
2:2 Tomasz Mędrala, 72 minuta
2:3 Patryk Świniański, 78 minuta
3:3 Szymon Celej, 85 minuta (rzut karny)

Zagłębie II (pierwsza połowa): Kabała – Szlachta, Staniak, Tobiczyk – Wojdas, Ryndak, Pawlusiński, Barć, Szostek – Płuciennik, Wołowiec.
Zagłębie II (druga połowa): Kabała – Wybański (70’ Krawiec), Staniak (61’ Mironowicz), Matusiak – Mędrala, Celej, Blecharczyk (70’ Adamiec), Niemiec – Dziedzic, Górkiewicz, Gaszewski.